$
עסקי ספורט

ספורט בצהריים: האפקט הכלכלי של הראלי-דקאר: 74.5 מיליון דולר

וגם: בארצות הברית מנעו בדקה התשעים השבתת שידורי הפוטבול; עשרות חברות ישראליות נרשמו לאולימפיאדה בלונדון; פורטסמות' מחפשת הלוואות בנרות; בולטון מוכנה לשלם הרבה כסף עבור מנג'ר חדש; הפועל אוסישקין כבשה את השם הפועל תל אביב ובמכבי תל אביב לא מוכנים להשקיע יותר מדי בשחקנים חדשים

סוכנויות הידיעות ו-ynet 15:1404.01.10

מרוץ הראלי-דקאר, שנערך השנה בארגנטינה וצ'ילה - הוא בעל אפקט כלכלי של כ-57.5 מיליון יורו (74.5 מיליון דולר). כך לפי מארגני התחרות.

 

האפקט כולל בתוכו את ההכנסות מתיירות, תחבורה, לינה וכו' לכלכלה המקומית. הדו"חות שנעשו קשורות בעיקר לנסיעות של התיירים שבאים לראות

את התחרות ולאנשי התקשורת שבאים לסקר אותה. המחקר לא מראה את אפקט הטווח הארוך שמגיע מהתחרות שמתקיימת לראשונה בדרום אמריקה.

 

הודות לחוזה חדש שהוסכם עליו בדקה התשעים בדיונים בין מפיצת הטלוויזיה האמריקאית טיים וורנר כייבל לבין רשת השידור ניוז קורפ, נמשכו שידורי השידורים המסורתיים של משחקי ה-NFL החשובים בתחילת השנה למיליוני צופים בארה"ב. דיוני שידורי הערוצים של רשת פוקס של ניוזקורפ הגיעו למבוי סתום כשהחברה דרשה תשלום חודשי של דולר על כל מנוי בעבור ערוציה. הבעלים של רשתות הערוצים האמריקאיות הגדולות לא דרשו בעבר סוג תשלום כזה בדיוני שידורי הערוצים.

 

פרטי העסקה האחרונה טרם פורסמו. ההודעה פורסמה ביום שישי, כשעה לפני תחילת השוגאר-בול של ליגת המכללות, ששודר בפוקס. החשכת המסך הייתה פוגעת בצופים בניו יורק, לוס אנג'לס, דאלאס וערים גדולות נוספות במדינה. 

 

ה"וול סטריט ג'ורנל" מדווח כי שני הצדדים הגדירו את המחלוקת כ"פרשת דרכים בתחום הטלוויזיה". ניוז קורפ הציגה את עמדה כמאמץ לנער את שידורי הטלוויזיה לאור הכנסות הפרסום הבלתי-יציבות והתכווצות פלחי הקהל. טיים וורנר כייבל אמרה כי דרישות התשלום מספקיות תוכניות כמו ניוז קורפ יובילו להגדלת התשלומים של הצרכן ואף לקריסה של מערכת הכבלים, אף שכ-90% ממשקי הבית בארה"ב צופים בטלוויזיה.

 

חברת נוסלי, שמתמחה בבניית אצטדיונים זמניים, תבנה אצטדיון זמני בעלות של 14 מיליון דולר לקבוצות הכדורגל והפוטבול BC ליאונס הקנדית ו-ונקובר וויטקאפס, שתשחק ב-MLS. האצטדיון ישמש את הקבוצות עד שיעברו לאצטדיון הקבוע שלהם, שמשופץ כיום.  

 

עשרות חברות ישראליות נרשמו באתר האינטרנט הרשמי של האולימפיאדה www.competefor.com, המאפשר לחברות מתחומים שונים כגון מחשוב ותשתיות, לגשת למכרזים הקשורים באספקת שירותים לאולימפיאדה. במהלך חודש דצמבר 2009 חל גידול של 26% במספר החברות הישראליות שנרשמו דרך האתר. עלייה זו מיוחסת למאמצי שיווק אינטנסיביים שערכה הנספחות המסחרית של שגרירות בריטניה בישראל, ששיאם היה בסמינר שהתקיים בבית שגריר בריטניה, בהשתתפות סמנכ"ל UK Trade & Investment, הגב' סוזן הרד. הנספח המסחרי של שגרירות בריטניה בישראל, ריצ'רד סולט, אמר: "אני שמח שעוד ועוד חברות ישראליות מגלות את ההזדמנויות הרבות שמביאה איתה אולימפיאדת לונדון 2012. אני ועמיתיי בשגרירות בריטניה בישראל מקדמים בברכה את החברות ונעודד אותן לפתוח עסקים בבריטניה".

 

פורטסמות' מחפשת לקחת הלוואה לטווח הקצר שתעזור במימון ההוצאות השוטפות. שחקני הקבוצה מדרום אנגליה לא קיבלו את משכורות דצמבר עדיין ופיטר סטורי, מנכ"ל הקבוצה, אמר שההלוואה לטווח הקצר תעזור בבעיית המזומנים. פורטסמות' לא יכולה להעביר אליה שחקנים בשוק העברות בגלל חובות לקבוצות בליגה. כמו כן, המועדון חייב כספים למס הכנסה וסשה גאידמק.

 

בולטון, שמעוניינת בשירותיו של אואן קויל, מנג'ר ברנלי, עשויה לשלם עד 3 מיליון ליש"ט למועדון שהעלה הסקוטי לפרמיירליג. פיל גארדסייד, יו"ר בולטון שפיטר את גארי מגסון, צפוי להגיש הצעה רשמית על המנג'ר הצעיר בקרוב.

 

מרתון טבריה יחלק פרסים בסך 150 אלף דולר. מדובר על עלייה מ-140 אלף דולר שחולקו בשנה שעברה. הזוכה בפרס הראשון יקבל 50 אלף דולר.

 

היום נחתם ההסכם בין עמותת "הפועל אוסישקין" לבין עו"ד מילר המייצג את הבעלים החדשים של הפועל תל אביב, על העברת זכות השימוש בשם "הפועל תל אביב". "זהו יום גדול עבור כל 1,000 החברים בעמותה", אמר רמי כהן, יו"ר הוועד המנהל של עמותת הפועל אוסישקין בטקס החתימה, "בשמם אני מבקש להודות לאוהד הפועל ת"א שיזם את המהלך מתוך אמון גדול ביכולתה של העמותה שלנו. היום הגשמנו עוד משאלה ובעתיד הקרוב נקבע יחד עם החברים את האופן שבו נתחיל להשתמש בשם שניתן לנו. אנחנו מודעים היטב לכך שזה רק שלב בדרך הארוכה שבה התחלנו, מוטלת עלינו אחריות כבדה, אני קורא לכל אוהדי הפועל ת"א להצטרף לעמותה בכדי להבטיח שהשם הפועל תל אביב יגיע לצמרת הכדורסל בישראל ויישאר שם לשנים רבות".

 

הבעלים של מכבי תל אביב, מיטשל גולדהאר, נתן אור ירוק להתחזק בחלוץ, אולם טווח המחירים אותו הציב הבעלים לטובת הרכש נע בין 200 ל-300 אלף דולר. בסכומים הללו יורדים מהפרק שמות כמו של רוברטו קולאוטי, אותו תנסה הקבוצה להביא בקיץ כשחקן חופשי.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x