$
עסקי ספורט

מתנת חג המולד של אברמוביץ: מחק החוב של צ'לסי

הבעלים של צ'לסי הפגין מחויבות אדירה למועדון שלו כשמחק חוב של 340 מיליון ליש"ט. צ'לסי הפסידה בעונת 2008/09 - 44.4 מיליון ליש"ט, ירידה מהפסד של 65.7 מיליון ליש"ט בשנה שעברה

סוכנויות הידיעות 15:0630.12.09

רומן אברמוביץ הפגין מחויבות אדירה לצ'לסי לאחר שמחק את החוב של הקבוצה שעומד על 340 מיליון ליש"ט. הבלוז נלחצו מהאיום של חוקי ה"פייר פליי פיננסי" לאחר שהמיליארדר הרוסי מחק הלוואות ללא ריבית שהעניק לקבוצה מאז רכש אותה ב-2003. כעת, המנכ"ל החדש רון גאורליי מתעקש על כך שהמועדון בדרך לעצמאות כלכלית ויוכל לשרוד מבלי לקבל עזרה מאברמוביץ.

 

הנתונים הכלכלים של צ'לסי לסוף השנה הציגו הפסד שנתי של 44.4 מיליון ליש"ט, ירידה מ-65.7 מיליון ליש"ט בשנה שעברה, אך נודע כי תשלומי פיצויים ללואיס פליפה סקולארי ושלושה מהמאמנים שלו עלו 12.6 מיליון ליש"ט. הכנסות הקבוצה הופחתו מ-213.1 מיליון ליש"ט בשנה שעברה ל-206.4 מיליון ליש"ט.

סקולארי. הוחתם לשנתיים, אך פוטר לאחר שבעה חודשים בלבד סקולארי. הוחתם לשנתיים, אך פוטר לאחר שבעה חודשים בלבד צילום: אי פי איי

 

סקולארי פוטר בפברואר, שבעה חודשים לאחר שחתם על חוזה לשנתיים. יו"ר הקבוצה ברוס באק הודה, כי "עול החובות של הקבוצה הופחת כמעט לאפס על מנת לספק יציבות ארוכת טווח למועדון".

 

ההפחתה תאפשר לקבוצה לעמוד בכל הרגולציות על רמות החובות שנדונים בקהילת הכדורגל. בשנה שעברה הודה המנכ"ל לשעבר פיטר קניון שהקבוצה לא תעמוד ביעד להגיע לעצמאות כלכלית עד 2010, אולם לאחר שפורסמו הנתונים האחרונים, גאורליי מסר כי הקבוצה תוכל לעמוד בסופו של דבר ביעד הזה אם תחסוך בהוצאות.

 

"המטרה שלנו עדיין נותרה להגיע לעצמאות כלכלית ואנחנו נעמוד בה בכך שנעלה את ההכנסות שלנו, ובמקביל נמשיך למנף את המותג", הסביר גאורליי. "אנחנו מפחיתים את העלויות באמצעות ניהול ההוצאות, כולל משכורות ופרמיות".

 

בשנה שעברה מחק אברמוביץ רמה דומה של חובות, אך כעת הוא המיר את שארית החוב של צ'לסי למניות. כבעל המניות היחיד, פירוש הדבר שהוא לקח את החוב על עצמו.

 

ההוצאות הכספיות הנוספות, שאינן קשורות בתקציב, הופחתו מ-85.1 מיליון ליש"ט ל-4.2 מיליון ליש"ט בלבד, לאחר שפרויקטים גדולים כגון הקמת מתקן האימונים קובהאם הגיעו לסיומם. תזרים המזומנים הופחת אף הוא בצורה משמעותית מ-107.4 מיליון ליש"ט ל-16.9 מיליון ליש"ט.

 

פלאטיני בעד הוגנות פיננסית

 

נשיא אופ"א מישל פלטיני מנסה לקדם אג'נדה המכונה "פייר פליי פיננסי" לאחר שציין את חששותיו לגבי רמות החוב בליגה האנגלית. הגוף המנהל של הכדורגל האנגלי ממשיך להאמין שמועדונים צריכים להגביל את ההוצאות לאחוז מההכנסות שלהם. נכון לעכשיו צ'לסי הוציאה יותר משהרוויחה. אך ביטול החובות מפחית את איום הסנקציות.

 

ראש ממשלת בלגיה לשעבר ז'אן לוק דיהאן עומד בראש ועידה שבוחנת את החוקים וקבוצות שלא יצייתו לחוקי אופ"א עשויות למצוא עצמן מוחרמות מהצ'מפיונס ליג והליגה האירופית.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x