$
עסקי ספורט

מי שחקן הרכש היעיל ביותר באירופה?

ולדימיר דבאלשווילי ואיתי שכטר ממוקמים בעשירייה הראשונה של השחקנים היעילים ביותר שנרכשו בחלון העברות בקיץ. גם כריסטיאנו רונלדו, זלאטן איברהימוביץ' וקרים בנזמה בין עשרת הרכישות היעילות של הקיץ

סוכנויות הידיעות 15:5220.12.09

איתי שכטר, חלוץ הפועל תל אביב, וולדימיר דבאלשווילי, חלוץ מכבי חיפה, הם בין עשרת שחקני הרכש היעילים ביותר באירופה. כך לפי אתר הסקאוטינג IMScouting. האתר בדק את היעילות של שחקני הרכש שהגיעו לקבוצות החדשות שלהם בקיץ האחרון.

 

הדו"ח של IMScouting בדק את מספר הבישולים והשערים ביחס לדקות שקיבלו שחקני הרכש מקיץ 2009. אחת מהמסקנות הן שהרכישות הגדולות של הקיץ – כריסטיאנו רונלדו, קרים בנזמה וזלאטן איברהימוביץ', שווים את הכסף ששילמו עבורם.

 

אחת מהמסקנות של הדו"ח מראות כי שחקנים מנוסים ומבוגרים יותר משתלמים יותר – במיוחד עבור מועדונים שמחפשים השפעה של שחקן בטווח המיידי. בולטים בעשרת הראשונים הם החלוץ בן ה-30 של אינטר, דייגו מיליטו, החלוץ של FC באזל, אלכסנדר פריי והראשון ברשימה, מארק פאנטליץ', חלוץ אייאקס בן ה-31, שנמצא יעיל במיוחד (אסיסט או שער) כל 56.25 דקות בהם שיחק. פאנטליץ' הגיע לאייאקס מהרטה ברלין.

 

 

איברהימוביץ'. שער או בישול כל 63.6 דקות איברהימוביץ'. שער או בישול כל 63.6 דקות צילום: איי פי

 

בזירה הישראלית ניתן לראות כי ולדימיר דבאלשווילי, חלוץ מכבי חיפה, יעיל במיוחד – למרות הביקורות הרבות על סגנון המשחק שלו. הגיאורגי שהגיע מסקונטו ריגה במקום החמישי עם בישול או שער כל 74.17 דקות על המגרש. לדבאלשווילי יש 7 שערים ו-5 בישולים.

 

לאיתי שכטר, חלוץ הפועל תל אביב, יש בישול או שער כל 80.69 דקות. לשחקן הצעיר יש 11 שערים ושני בישולים והוא במקום השביעי – מקום מתחת לכריסטיאנו רונלדו (בישול או שער כל 75.5 דקות).

 

חאמדי סאליחי, חלוץ ראפיד וינה האלבני, במקום השני ברמת היעילות. הוא כבש 10 שערים ובישל אחד (כל 63.18 דקות). זלאטן איברהימוביץ', שהובא לברצלונה מאינטר, הוא השחקן היקר ביותר בצמרת עם שער או בישול כל 63.6 דקות. פריי במקום החמישי ואז חלוץ מכבי חיפה כאמור.

 

רונלדו, כזכור, במקום השביעי ומיד אחריו איתי שכטר. מיד אחרי שכטר ניצב דייגו מיליטו, שבא לאינטר מגנואה וכבש או בישל כל 86.33 דקות.

 

קרים בנזמה במקום התשיעי עם בישול או כיבוש כל 87.89 דקות. בראיין רואיז, השחקן ההתקפי של טוונטה אנסחדה מהולנד, סוגר את העשירייה הראשונה (שער או בישול כל 94.25 דקות).

 

מעניין לציין שאין אף שחקן רכש מהפרמיירליג שנכנס לרשימה. עם זאת, הרשימה כולה מפלה נגד שחקני הגנה, מאחר שהיא לוקחת בחשבון רק שערים ובישולים שבאופן טבעי שחקני התקפה אחראיים עליהם יותר מאשר שחקני הגנה.

 

ב-IMScouting גם לא משכללים את מחיר השחקן ברשימה שלהם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x