$
עסקי ספורט

מי האיש המשפיע ביותר על תעשיית הספורט בארה"ב?

ז'אק רוג, נשיא הוועד האולימפי הבינ"ל, נבחר על ידי המגזין ספורטס ביזנס ג'ורנל בשל ההשפעה האדירה של האולימפיאדה על התעשייה

סוכנויות הידיעות 16:3615.12.09

ז'אק רוג, נשיא הוועד האולימפי הבינלאומי (IOC) נבחרת לאיש המשפיע ביותר על תעשיית הספורט בארצות הברית. הבחירה נעשתה על ידי שבועון הספורט ביזנס ג'ורנל, שבחר את 50 האנשים המשפיעים ביותר על תעשיית הספורט בשש השנים האחרונות. רוג טיפס 29 מקומות ממהשנה שעברה.

 

"זה מה שרוג לא עשה עבור תעשיית הספורט האמריקאית יותר מאשר מה שהוא כן עשה, שמראה את השפעתו בתחום", נכתב בשבועון. "בזמן שעבד בשקט מאחוריי הקלעים, רוג כיוון את החלטתם של הוועדה האולימפית הלאומית לבחור בריו דה ז'נרו כעיר המארחת של אולימפיאדת 2016. הבחירה בעיר ריו ודחיית העיר שיקגו עלתה לתעשיית הספורט האמריקאית מאות, אם לא אלפי מקומות עבודה, 1.2 מיליארד דולר בעסקאות על חסויות, ובערך 250 מיליון דולר בזכויות שידור בארה"ב". ההחלטה, אגב, גם אומרת שכנראה יעברו יותר מ-20 שנה עד שהאולימפידה תחזור לארה"ב.

 

לפי "הספורט ביזנס ג'ורנל: "הוועד האולימפי הבינלאומי הפך להיות ארגונו של רוג, ותחת הנהגתו גיוון את רצף ההכנסות ברמה בינלאומית, ועם הזמן, הפחית את תלות ב-USOC, הוועד האולימפי האמריקאי. באותו הזמן, החזון שלו לגבי מכרז פתוח לזכויות השידור, אמור להניב סכום נכבד מרשתות השידור האמריקאיות השנה, וזאת למרות שההצעה של ארצות הברית לארח את האולימפיאדה נדחתה". 

 

בספורט ביזנס ג'ורנל הסבירו גם כי הפעם ניסו להפוך את הרשימה ליותר בינלאומית. במקום השני עומד רוג'ר גודל, קומישינר ה-NFL, שהיה ברשימה ב-2008 במקום ה-4. ג'ורג' בודנהיימר, נשיא ESPN ו-ABC ספורטס, שהיה במקום הראשון בשנה שעברה ירד למקום השלישי מבחינת השפעה.

 

רוג'ר גודל. מקום שני ברשימת המשפיעים רוג'ר גודל. מקום שני ברשימת המשפיעים צילום: אי פי

 

דיוויד סטרן, קומישינר ה-NBA, נמצא במקום הרביעי (ירידה של מקום אחד) ואת החמישייה הראשונה סוגרים בריאן רוברט וסטיב ברק, מנכ"לים של Comcast ובראיין רוברט, יו"ר Comcast שהתמזגו עם NBC - מה שכמובן ישפיע על תעשיית זכויות השידור בספורט. שניהם חדשים ברשימה.

 

במקום השישי יושב דיק אברסול, הבוס של אלכס גלעדי ב-NBC ספורטס, שירד במקום 1 מהשנה שעברה. באד זליג, קומישינר ליגת הבייסבול של צפון אמריקה (MLB) גם כן ירד מקום אחד למקום השביעי. במקום השמיני ניצבים צ'ייס קארי סגן נשיא News Corp ודיוויד היל, יו"ר פוקס ספורטס. קארי עלה 11 מקומות והיל ירד במקום אחד.

 

במקום התשיעי ג'רי ג'ונס, הבעלים של דאלאס קאובויז (ירידה של 7 מקומות). ואת העשירייה הראשונה סוגר שון מקמנוס, נשיא CBS ספורטס ו-CBS ניוז (ירידה של שתי מקומות).

 

דימוריס סמית', יו"ר איגוד השחקנים של ה-NFL, הגיח לראשונה ברשימה היישר למקום ה-11. זאת בעקבות מאבקים רבי משמעות של ה-NFLPA מול הליגה והמשא ומתן המתמשך על ההסכמים הקיבוציים.

 

ספ בלאטר, נשיא פיפ"א, גם כן מופיע לראשונה ברשימה. הוא נכנס למקום ה-20.

 

קייטי ביין, האחראית לשיווק של קוקה קולה בצפון אמריקה, נכנסה גם כן בפעם הראשונה לרשימה - למקום ה-46. היא האישה היחידה ברשימה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x