$
מונדיאל 2010

כמה מרוויחים המאמנים במונדיאל?

פאביו קאפלו, מאמן נבחרת אנגליה, שמקבל 8.8 מיליון יורו בשנה, הוא המאמן בעל המשכורת הגבוהה ביותר מבין 32 המאמנים של הנבחרות שעלו למונדיאל

סוכנויות הידיעות 09:3313.12.09

פאביו קאפלו, מאמן נבחרת אנגליה, הוא המאמן בעל המשכורת הגבוהה ביותר מבין 32 המאמנים שיובילו נבחרת במונדיאל. קאפלו מקבל באנגליה 8.8 מיליון יורו בשנה. כך לפי מגזין futebol finance. קאפלו האיטלקי מרוויח כ-5.8 מיליון יורו יותר מהשני ברשימה – מרצ'לו ליפי, מאמן נבחרת איטליה.המספרים הם משכורת הברוטו בחוזה ללא קשר לבונוסים או הטבות אחרות.

 

במקום השלישי מאמן נבחרת גרמניה, יואכים לב עם משכורת של 2.5 מיליון יורו. במקום הרביעי מאמן נבחרת הולנד – ברט ואן מארוויק עם הכנסה של 1.8 מיליון יורו. את החמישייה הראשונה סוגר אוטמר היצטפלד עם משכורת של 1.75 מיליון יורו בשנה.

 

 

דרור קשטן, מאמן נבחרת ישראל, מקבל מההתאחדות לכדורגל כ-300 אלף יורו בשנה דרור קשטן, מאמן נבחרת ישראל, מקבל מההתאחדות לכדורגל כ-300 אלף יורו בשנה צילום: ראובן שוורץ

 

רוב המאמנים שמרוויחים מעל מיליון ירו הם של הנבחרות האירופאיות שהעפילו למונדיאל. ויסנטה דל בוסקה, מאמן נבחרת ספרד, למשל, מרוויח 1.5 מיליון יורו. מקבילו הפורטוגלי, קרלוש קיירוש, מרוויח 1.35 מיליון יורו.

 

עם זאת, ישנם גם מרוויחים גדולים מחוץ לאירופה. פים פרביק, מאמן נבחרת אוסטרליה, מקבל עבור עבודתו 1.2 מיליון יורו. כך מרוויח גם קרלוס פריירה, מאמן נבחרת דרום אפריקה. את העשירייה הראשונה של המאמנים המרוויחים סוגר חאבייר אגירה, מאמן נבחרת מקסיקו, שגם פריירה ופרביק מקבל כ-1.2 מיליון יורו בשנה.

 

המשכורות עשויות לספק להתאחדות הכדורגל הישראלית שמחפשת מאמן זר, כך לפי הכרזות היו"ר , אבי לוזןן, אינדקציה לגבי כמה מאמנים בכירים ביותר מרוויחים כאחראים על נבחרות לאומיות.

 

מרסלו ביילסה, שהוביל את צ'ילה, למונדיאל מרוויח 575 אלף יורו בלבד. פול לה גוון הצרפתי לקח את נבחרת קמרון עבור משכורת של 650 אלף יורו בלבד ואוטו ריהאגל, שמוביל את יוון בשנים האחרונות, מרוויח 750 אלף יורו בשנה.

 

קרלוס דונגה, מאמן נבחרת ברזיל, מקבל מההתאחדות הכדורגל הברזילאית כ-800 אלף יורו בשנה. כמו דייגו מראדונה, מקבילו הארגנטינאי.

 

ריימון דומאנק, מאמן נבחרת צרפת, מקבל 560 אלף יורו בשנה. לאחרונה זכה לבונוס שערורייתי בשווי 826,222 אלף יורו.

 

דרור קשטן, מאמן נבחרת ישראל, מקבל מההתאחדות לכדורגל כ-300 אלף יורו בשנה. שזה שם אותו במקום ה-23 ברשימת המאמנים המרוויחים. מתחת למורטן אולסן, מאמן נבחרת דנמרק (משכורת של 365 אלף יורו) וראדומיר אנטיץ', מאמן נבחרת סרביה (305 אלף יורו) – אבל מעל בוב בראדלי, מאמן נבחרת ארצות הברית שמקבל כ-275 אלף יורו בשנה.

 

אגב, את הרשימה סוגר שאיבו אמודו, מאמן נבחרת ניגריה, שמקבל 125 אלף יורו בשנה. הוא מרוויח פחות מקים יונג הון, מאמן נבחרת צפון קוריאה (170 אלף יורו בשנה).

 

10 המשכורות הגדולות של מאמני הנבחרות במונדיאל

 

1. פאביו קאפלו, אנגליה – 8.8 מיליון יורו בשנה

 

2. מרצ'לו ליפי, איטליה – 3 מיליון יורו בשנה

 

3. יואכים לב, גרמניה – 2.5 מיליון יורו בשנה

 

4. ברט מאן מארוויק, הולנד – 1.8 מיליון יורו בשנה

 

5. אוטמטר היצטפלד, שווייץ – 1.75 מיליון יורו בשנה

 

6. ויסנטה דל בוסקה, ספרד – 1.5 מיליון יורו בשנה

 

7. קרלוס קיירוש, פורטוגל – 1.35 מיליון יורו בשנה

 

8. פים פרביק, אוסטרליה – 1.2 מיליון יורו

 

9. קרלוס פריירה, דרום אפריקה – 1.2 מיליון יורו

 

10. חאבייר אגירה, מקסיקו – 1.2 מיליון יורו

בטל שלח
    לכל התגובות
    x