$
עסקי ספורט

10 הכדורסלנים הישראלים בעלי המשכורות השמנות ביותר

עמרי כספי ויתר על כסף גדול בשביל חלום ה־NBA, ואין ספק שהיה יכול להרוויח יותר באירופה, כמו חבריו יותם הלפרין וליאור אליהו. סביר להניח שברשימות הבאות הוא יתברג במקום גבוה יותר מהמקום השלישי. אגב, 9 מ־10 השחקנים ברשימה שיחקו או משחקים במכבי תל אביב

אביתר לנג 09:3210.12.09

אין מה להשוות בין ההכנסות של הכדורסלנים הישראלים להכנסות הכדורגלנים הישראלים. הכדורגלנים מרוויחים יותר. וזה רק הגיוני, מאחר שתעשיית הכדורגל באירופה ובעולם כולו גדולה בהרבה מתעשיית הכדורסל. חברו את כל התקציבים של קבוצות היורוליג וספק אם תקבלו תקציב של קבוצה בכירה כמו צ'לסי או ריאל מדריד, ובכל זאת, כמה כדורסלנים מרוויחים היטב - ואף היו נכנסים למקומות הגבוהים ברשימת הכדורגלנים.

 

באופן מפתיע, הכדורסלן הישראלי המוצלח ביותר, עמרי כספי, אינו הישראלי שמרוויח הכי הרבה. כן, הוא הישראלי הראשון ב־NBA, אבל ייקח עוד זמן עד שחוקי הליגה יאפשרו לו להתחיל להרוויח כסף גדול באמת. בינתיים הוא ברשימה מאחורי חבריו לקבוצה לשעבר, יותם הלפרין וליאור אליהו, שעזבו את מכבי תל אביב לטובת הכסף הגדול בקבוצות העשירות יותר של אירופה.

 

 

יותם הלפרין במדי אולימפיאקוס. ראשון ברשימה יותם הלפרין במדי אולימפיאקוס. ראשון ברשימה צילום: אי פי איי

 

יותם הלפרין, אולימפיאקוס (יוון) - 4.8 מיליון שקל בשנה

 

הלפרין (25) עזב את מכבי תל אביב לפני שנתיים כדי לשדרג את שכרו בעשרות אחוזים. הלפרין מקבל בעונה 850 אלף יורו, פי שניים יותר מאשר ההצעה המשופרת שנתנה לו מכבי תל אביב. הוא חתום לעוד שנתיים וחצי בקבוצה היוונית, כך שבסיום החוזה שלו הוא עתיד להיות אחד הספורטאים העשירים ביותר בישראל, עם הון מוערך של יותר מ־25 מיליון שקל.

 

ליאור אליהו, קאחה לאבורל (ספרד) - 4.6 מיליון שקל בשנה

 

ראשי מכבי תל אביב פשוט לא יכלו לשלם לליאור אליהו חצי מהצעת החוזה שקיבל בספרד. אליהו לוקח הביתה כ־830 אלף יורו בשנה, שהם יותר מ־4.6 מיליון שקל בשנה. בידי השחקן (24) חוזה לשלוש שנים, שזה אומר הכנסה מובטחת של 13.8 מיליון שקל. בגיל 27 הוא עשוי לחתום על חוזה גדול עוד יותר.

 

עמרי כספי, סקרמנטו קינגס (ארה"ב) - 2.9 מיליון שקל בשנה

 

השחקן הישראלי הראשון ב־NBA מרוויח כ־760 אלף דולר בעונה (נטו), שזה אמנם פי שניים ממה שהרוויח במכבי, אבל עדיין לא שם אותו בראש הרשימה. הרוקי של סקרמנטו קינגס, שרושם הופעות מצוינות במדי הקינגס, יזכה לעלייה משמעותית בשכר ככל שהוא יתקדם יותר בקריירה שלו. הוא רק בן 21, והוא הצעיר ביותר ברשימה. לפי הסטטיסטיקות שלו, המרשימות לרוקי, הוא אף עשוי להפוך לשחקן של משכורות של כמה מיליונים טובים בשנה.

 

יניב גרין, מכבי תל אביב - 2.3 מיליון שקל בשנה

 

הנציג הבכיר של ליגת ווינר בכדורסל הוא הסנטר של מכבי תל אביב. גרין (29) שיחק עד לפני שנתיים בסמארה הרוסית וקיבל 800 אלף דולר בעונה. כיום הוא מסתפק בחוזה העומד על כ־600 אלף דולר בעונה. הוא הישראלי בעל השכר הגבוה ביותר במכבי תל אביב.

 

טל בורשטיין, פוואנלברדה (ספרד) - 1.7 מיליון שקל בשנה

 

טל בורשטיין (29) לא קיבל את ההצעה שהוא רצה ממכבי תל אביב והלך לספרד, שם קיבל הצעה של 300 אלף יורו, חוזה נמוך יותר מהחוזה במכבי תל אביב בשנים האחרונות, שבה קיבל כחצי מיליון דולר בעונה.

 

גיא פניני, מכבי תל אביב - 1.3 מיליון שקל בשנה

 

השחקן שאפילו במכבי תל אביב מכנים "מוטי דניאל הבא" חתם על חוזה לשלוש שנים במכבי תל אביב, ולפיו בעונתו הראשונה בצהוב הוא יכניס כ־350 אלף דולר, שהם יותר מ־1.3 מיליון שקל בעונה - שדרוג בעשרות אחוזים מהחוזה בהפועל ירושלים.

 

רביב לימונד, מכבי תל אביב - 1.14 מיליון שקל בשנה

 

מכבי תל אביב בחרה להביא את רביב לימונד (25) באמצע העונה שעברה מעירוני נהריה המתפוררת. השחקן, שכבר ראה חוזים גדולים בקבוצות יורוליג, חתם על הסכם בשווי 330 אלף דולר בעונה במכבי תל אביב. יש לו חוזה גם לעונה הבאה.

 

דיוויד בלות'נטאל, מכבי תל אביב - 950 אלף שקל בשנה

 

נכון, אולי הוא לא הכי ישראלי, אבל החוזה דווקא מראה שהוא כן. ייתכן אפילו שהשחקן בן ה־29 גם יתגייס לטובת נבחרת ישראל בקרוב, אף שבכדורסל הישראלי לא הכי מאמינים בזה. בכל מקרה, בלות'נטאל מקבל כ־250 אלף דולר בשנה במכבי תל אביב, שהם כ־950 אלף שקל.

 

 גל מקל, גליל/גלבוע - 680 אלף שקל בשנה

 

הגארד בן ה־21 של גליל/גלבוע הוא השני הכי צעיר ברשימה, עם הכנסה של 180 אלף דולר בשנה לאחר שחתם על חוזה לארבע שנים במכבי תל אביב. זו השנה השלישית שלו בחוזה, אבל ממש לא מזמן דרש לעזוב מאחר שהוא לא מקבל מספיק דקות. הוא עבר לחממה של עודד קטש בצפון. מגליל הוא מקבל כ־80 אלף דולר, והשאר מממנת מכבי תל אביב. בשנה הבאה, עונתו האחרונה של מקל בחוזה עם מכבי, הוא צפוי לקבל כ־300 אלף דולר.

 

יובל נעימי, הפועל ירושלים - 570 אלף שקל בשנה

 

שחקן הפועל ירושלים הוא הנציג היחיד ברשימה שלא היה קשור למכבי תל אביב בזמן כלשהו בקריירה שלו. אחיינו של היו"ר דני קליין מקבל כ־150 אלף דולר בשנה, והוא הישראלי הבכיר מחוץ לאימפריה הצהובה מתל אביב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x