$
עסקי ספורט

מכבי חיפה יכולה להיות מרוצה

כן, הקבוצה סיימה עם 0 שערי זכות ו-0 נקודות אבל יש הרבה דברים חיוביים לקחת מהקמפיין בליגת האלופות. 70 מיליון שקל, למשל

אוריאל דסקל 17:3609.12.09

0 שערי זכות. 0 נקודות. סיכום דרכה של מכבי חיפה בליגת האלופות נראה, על פניו, די עגום. אוהדי מכבי חיפה נאנחים כשמזכירים להם את המשחקים בשלב הבתים. גם ראשי מכבי חיפה משחררים איזה קרעחץ כששואלים אותם על ההופעות המתסכלות של הירוקים מול באיירן מינכן, יובנטוס ובורדו.

מוחמד גאדיר. הרשים מוחמד גאדיר. הרשים צילום: ראובן שוורץ

 

אבל חייבים להסתכל על הצד החיובי בכל העניין הזה. למשל, מכבי חיפה תחיה לנצח בשאלות טריוויה על ליגת האלופות. גם זה הישג.

 

אבל ברצינות, יש הרבה דברים חיוביים לקחת מהשתתפות בקמפיין של מכבי חיפה בליגת האלופות בעונת 2009/10.

 

האמת, יש כמעט 70 מיליון דברים חיוביים לקחת מליגת האלופות.

 

מכבי חיפה הכניסה הרבה מאוד כסף מהקמפיין שלה בליגת האלופות.

 

כ-55 מיליון שקל הובטחו למכבי חיפה עוד לפני המשחק הראשון באצטדיון רמת גן. עוד כ-12 מיליון שקל נוספים הגיעו ממכירת כרטיסים. בהנהלה הירוקה מאוכזבים בעיקר שחניכיו של אלישע לוי לא הצליחו להשיג תיקו (2.15 מיליון שקל) או ניצחון (4.3 מיליון שקל) – מה שהיה מסייע לקזז את ההוצאות על האירוח, האבטחה וכ'.

 

במכבי חיפה ישבו בימים הקרובים על כל הסכומים ויסכמו את הקמפיין. לפחות אנשי הכסף של המועדון יחייכו.

 

וזה עוד לפני תחילת המשאים ומתנים לגבי חסויות, הסכמי שיתוף פעולה ועוד - שגם כן צפויים לעלות.

 

בכסף הזה תשתמש מכבי חיפה כדי לתחזק את הדומיננטיות המוחלטת שלה בליגה הישראלית – אולי כבר בינואר הקרוב.

 

אם תצליח חיפה להשאיר בידיה את האליפות היא תנסה שוב לחזור לשלב הבתים של ליגת האלופות בשנה הבאה. ואם תצליח אז הקבוצה תהיה מנוסה יותר, אולי גם תזכה להגרלה נוחה יותר ואז הקמפיין המאכזב של העונה יראה לפתע הרבה יותר חיובי.

 

שוק העברות צבוע ירוק

 

ראשי מכבי חיפה מדברים כיום על כך שהם ינסו להשאיר את הסגל הקיים עד סוף העונה הנוכחית לפחות. וזה לא תהיה משימה קלה.

 

בזכות ליגת האלופות יותר קבוצות אירופאיות מכירות כעת את סגל השחקנים של חיפה וכתוצאה מכך שוויו עלה – בלי קשר לתוצאות.

 

פטר מסיללה, למשל, שווה יותר כעת מאשר בשנה שעברה בגלל שהוא שחקן עם ניסיון בליגת האלופות. אם ירשים גם במונדיאל בדרום אפריקה במדי הנבחרת המקומית הוא עוד עשוי להימכר בכמה מיליוני יורו. גם מכירתו של ג'ון קולמה הקולומביאני עשויה להכניס כמה מיליוני שקל לכיס של יעקב שחר.

 

את הקופה הגדולה עשויה מכבי חיפה לעשות אם תמכור את אייל גולסה. סוכנים גרמני בכיר מרחרח סביבו כבר מאז המשחק הראשון נגד באיירן מינכן ואפילו אולי הנס, נשיא באיירן מינכן, התרשם מהכישרון ברגליו של הישראלי הצעיר. מוחמד גאדיר גם הרשים סקאוטים וסוכנים אירופאים רבים.

 

בחיפה היו מעוניינים להשאיר את השניים לפחות עד לסוף העונה הבאה אבל כמדיניות במועדון לא עומדים בפני שחקנים שמגישים להם הצעה טובה.

 

"כל הזמן שואלים אותנו לגבי השחקנים שלנו", אומר איתמר צ'יזיק, מנכ"ל מכבי חיפה. "הרבה סוכנים מתעסקים בזה אבל עדיין לא הוגשה הצעה רשמית מאף גורם".

 

הפועל כמה?

 

לסיכום, מכבי חיפה לא "השתגעה" בשוק העברות השחקנים ורכשה שמות גדולים. על פניו נראה כי ההימור הזה פגע בקבוצה, שנשארה רזה יחסית ונכשלה בליגת האלופות.

 

עם זאת, השחקנים שלה ישתפרו מהניסיון שצברו (כי ככה קורה בגופים בריאים שמסיקים מסקנות). הקבוצה עדיין פייבוריטית לזכייה בליגת טוטו ואתם יודעים מה, על כל הצלחותיה של הפועל תל אביב בליגה האירופאית, בסופו של דבר הכסף שהם הכניסו מהחוויה האירופית (בין 10 ל-12 מיליון שקל בסך הכל) יעזור לכסות את התקציב השנתי. חיפה, לעומת זאת, תסיים את העונה ברווחי ענק.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x