$
עסקי ספורט

משפחת גלייזר מתקשה לממן מחדש את החובות של מנצ'סטר יונייטד

חובות של כ-700 מילון ליש"ט ישפיעו על קבוצת הפרמיירליג. לפי הדיווחים המנג'ר אלכס פרגוסון לא יוכל להיות פעיל מדי בשוק העברות השחקנים

סוכנויות הידיעות 10:1306.12.09
משפחת גלייזר מתקשה במימון מחדש של ההלוואה שלקחו כדי לרכוש את מנצ'סטר יונייטד. כך מדווחים באנגליה.

 

לפי "הטיימס" חברי המשפחה ניסו וכשלו במימון מחדש של חוב בשווי 699 מיליון ליש"ט. זו הפעם השלישית שמנסים במשפחה לשנות את תנאי ההלוואה.

 

דראגן דג'וריץ',
נשיא פרטיזן, אמר בשבוע שעבר כי מנצ'סטר יונייטד ב"משבר פיננסי" לאחר שביטלה את החתמתו של אדם ליאייץ', "קאקה הסרבי".

 

במנצ'סטר יונייטד הכחישו זאת ונציגי משפחת גלייזר טענו בפומבי שלמנג'ר, אלכס פרגוסון, יש כסף רב כדי להשקיע בשוק העברות השחקנים.

 

עם זאת, קבוצות האוהדים של מנצ'סטר יונייטד מביעות דאגה מכך ש-80 מיליון הליש"ט שקיבלה הקבוצה ממכירת כריסטיאנו רונלדו לריאל מדריד, (בתשלום אחד) נעלמו בתוך הר החובות.

 

האוהדים מודאגים גם שמנצ'סטר יונייטד בעצם ממושכנת ושייכת לנושים. משפחת גלייזר חייבת רק 175.5 מיליון ליש"ט מתוך החוב. שאר החובות, 518.7 מיליון ליש"ט, נופלים על מנצ'סטר יונייטד.

 

על חלק מהחוב משלמים הגורמים ריבית של 14.25% מקרנות גידור אמריקאיות. הגלייזרים לקחו הלוואה מקרנות הגידור בשווי של 275 מיליון ליש"ט ואת השאר ממוסדות פיננסים אחרים. הריבית על החוב מקרנות הגידור גבוהה ועד 2017 מעריכים כי החוב אליהן בלבד יעמוד על 580 מיליון ליש"ט.

 

כעת, לפי הדיווחים, הכנסות מנצ'סטר יונייטד ממכירת כרטיסים הולכות היישר לכיסוי חובות.

 

מה שמדאיג יותר את אוהדי היונייטד זו העובדה ש-Perry Capital ו-Citadel, הקרנות שהעניקו את ההלוואה למשפחת גלייזר, בעלות זכות קבלת החלטה במנצ'סטר יונייטד ואף יכולות למנות דירקטורים בהנהלה מטעמן.

 

באופן תיאורטי קרנות אלו יכולות גם להשתלט על הקבוצה במקרה של נפילה בהכנסות.

 

לפי מסמכים שפורסמו ב"טיימס" קרנות אלו גם יכולות לשים "תקרה" על הוצאות הקבוצה בשוק העברות השחקנים – מה שכמובן ישפיע על הקבוצה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x