$
עסקי ספורט

10 הכדורגלנים הישראלים המרוויחים ביותר

כן, יוסי בניון הוא הכדורגלן הישראלי בעל ההכנסה הגבוהה ביותר. אבל בדיקת "כלכליסט" חושפת כמה שמות מפתיעים בצמרת המרוויחים. למשל אחד, זאב חיימוביץ'

אביתר לנג 09:4103.12.09

הפרמיירליג היא ליגת הכדורגל המכניסה ביותר בעולם (כמעט 2.5 מיליארד ליש"ט בשנה), ומשלמת בממוצע 1 מיליון ליש"ט לשחקן בשנה. כך שברור שגם השחקנים הישראלים שמשחקים באנגליה עומדים בראש רשימת הישראלים המרוויחים ביותר מכדורגל. יוסי בניון מליברפול, טל בן חיים מפורטסמות' ותמיר כהן מבולטון הם שלושת הנציגים הישראלים בליגת הכדורגל הבכירה באנגליה והם גם ברשימת השחקנים הישראלים המרווחים ביותר.

 

יש לנו שני נציגים גם בליגה הספרדית, בן סהר ודודו אוואט. הליגה היוונית והליגה הבלגית גם שולחות נציגים לרשימת עשרת השחקנים המרוויחים בישראל וגם לליגה הרוסית יש נציג ברשימה - זאב חיימוביץ', שמשחק בטרק גרוז'ני. לליגה הישראלית יש שני נציגים ברשימה, יניב קטן ומאור בוזגלו.

 

אז מי הם עשרת הכדורגלנים הישראלים המרוויחים וכמה בדיוק הם מכניסים?

 

יוסי בניון, ליברפול, 26 מיליון שקל בשנה

 

אין בכלל ספק שקשר ליברפול בן ה־29 הוא הכדורגלן בעל המשכורת הגבוהה ביותר בתולדות הכדורגל הישראלי. 80 אלף ליש"ט בשבוע משכורת בסיס, שהם 320 אלף ליש"ט בחודש, שהם 2 מיליון שקל בחודש ו־24 מיליון שקל בשנה. וכל זה מובטח לו עד 2013. בניון יקבל עד סוף החוזה שלו בליברפול לפחות 73 מיליון שקל. הסכם החסות המשמעותי היחיד של בניון הוא עם חברת נייקי העולמית, שלפי הערכות משלמת לו כחצי מיליון דולר בשנה.

 

 

יניב קטן. אחד מנציגי ליגת טוטו ברשימת 10 הכדורגלנים הישראלים המרוויחים יניב קטן. אחד מנציגי ליגת טוטו ברשימת 10 הכדורגלנים הישראלים המרוויחים צילום: אי פי

 

טל בן חיים, פורטסמות', 15 מיליון שקל בשנה

 

הבלם של פורטסמות' הגיע לקבוצה בדרום אנגליה ממנצ'סטר סיטי השנה. באנגליה הצליח להגיע לרמה של שחקן של כ־65 אלף ליש"ט בשבוע כששיחק בצ'לסי, אבל נאלץ להוריד את דרישותיו כשעזב אותה בשנים האחרונות. כיום, לפי הערכות, מרוויח הבלם בן ה־27 משכורת בסיס של כ־50 אלף ליש"ט בשבוע, שהם 2.4 מיליון ליש"ט בשנה. בסך הכל, לפי הערכות, מכניס בן חיים מקבוצתו האנגלית כ־15 מיליון שקל בשנה. עם הסכמים אחרים, בונוסים וכדומה, מכניס בן חיים 15–16 מיליון שקל בשנה.

 

דודו אוואט, מיורקה (ספרד), 5.1 מיליון שקל בשנה

 

שוער הנבחרת סוגר כבר שש שנים בספרד. הוא נחשב לשוער מוביל בליגה הספרדית וזוכה למשכורת נטו של 900 אלף יורו בשנה, כ־5.1 מיליון שקל בשנה. בברוטו, מכיוון שכבר נחשב לשחקן ספרדי מבחינת רשות המסים, הסכום גדול הרבה יותר מאחר שדרגת המס שלו עלתה מ־24% ל־43%. החוזה שלו במיורקה הוא לשלוש שנים ומבטיח לשחקן בן ה־32 הכנסה של כ־15.5 מיליון שקל עד 2012.

 

אליניב ברדה, גנק (בלגיה), 2.8 מיליון שקל בשנה

 

החלוץ הבאר־שבעי חתם בתחילת 2009 על חוזה חדש בגנק, שמבטיח לו כ־500 אלף יורו בשנה, הכנסה של 2.8 מיליון שקל בשנה. ברדה בן ה־28 הוא מהזרים בעלי המשכורת הגבוהה ביותר בבלגיה. עד 2013 הוא עתיד להכניס כ־11 מיליון שקל.

 

בן סהר, אספניול (ספרד), 2.5 מיליון שקל בשנה

 

החלוץ בן ה־20 שעבר בצ'לסי, בק.פ.ר, בשפילד וונסדי, בפורטסמות' ובדה חראפשאפ ההולנדית חתם בקיץ באספניול הספרדית. הוא היה מבוקש על ידי כמה קבוצות בהולנד ובגרמניה, אבל בסופו של דבר החליט לשחק באספניול, שבה המס נמוך יותר והחוזה שלו שווה כ־400 אלף יורו נטו בעונה, שהם כ־2.3 מיליון שקל. בתוספת הסכם החסות עם נייקי, בונוסים והסכמים אחרים, בן סהר מכניס לכיסו 2.5–3 מיליון שקל בשנה.

 

 

בניון וגיא אסולין. אחד בראש הרשימה, אחד יהיה שם? בניון וגיא אסולין. אחד בראש הרשימה, אחד יהיה שם? צילום: ראובן שוורץ

 

תמיר כהן, בולטון (אנגליה), 2 מיליון שקל בשנה

 

הקשר של נבחרת ישראל ובולטון מתחתית הפרמיירליג מרוויח כ־700 אלף ליש"ט פחות מהממוצע של שחקן פרמיירליג, אך עדיין זה לא מונע ממנו להיכנס לרשימת עשרת הכדורגלנים הישראלים המרוויחים ביותר. כהן, שעשוי בקרוב לחתום על חוזה חדש בבולטון, מקבל כיום מהקבוצה האנגלית כ־300 אלף ליש"ט בשנה, שהם פחות מ־2 מיליון שקל עם בונוסים וכדומה. בתוספת הסכמים, בונוסים וכדומה מרוויח כהן בן ה־25 כ־2 מיליון שקל בשנה.

 

זאב חיימוביץ', טרק גרוז'ני (רוסיה), 1.7 מיליון שקל בשנה

 

הבלם לשעבר של מכבי נתניה אינו שחקן נבחרת ישראל ולא ממש מוכר מחוץ לעולם הכדורגל, ובכל זאת, בלם טרק גרוז'ני מהליגה הרוסית טרק גרוז'ני מרוויח כ־300 אלף יורו נטו בזכות שיעור המס הנמוך לזרים ברוסיה. השחקן בן ה־26 מכניס כמעט פי ארבעה מכפי שהרוויח בארץ - 1.7 מיליון שקל בשנה.

 

סלים טועמה, לאריסה (יוון), 1.6 מיליון שקל בשנה

 

הכדורגלן מלוד בן ה־31 יסגור השנה שלוש שנים בליגות האירופיות. לאחר תקופה קצרה בקייסריספור הטורקית חזר לישראל, וב־2007 טס לסטנדרד ליאז' הבלגית. בתקופתו באירופה הגיעה לרמת שכר של יותר מרבע מיליון יורו בשנה ובלאריסה היוונית, שאליה עבר בקיץ, הוא יושב על משכורת של 280 אלף יורו בשנה, כ־1.6 מיליון שקל בשנה.

 

יניב קטן, מכבי חיפה, 1.4 מיליון שקל בשנה

 

הקפטן של מכבי חיפה חזר לקבוצה מווסטהאם ושכרו שודרג. בחיפה הצליחו להוריד במעט את דרישותיו וכיום יושב השחקן (בקרוב בן 29) על משכורת של כ־350 אלף דולר בעונה. נכון להיום, הוא השחקן בעל המשכורת הגבוהה בליגת טוטו.

 

מאור בוזגלו, מכבי תל אביב, 1.2 מיליון שקל

 

מאור בוזגלו בן ה־21 שיחק בעברו בליון וביובנטוס, וייתכן שאם היתה יותר סבלנות סביבו, היה מגיע לרמת השכר של בן סהר לפחות. אבל אין מה לדאוג לשחקן, שמרוויח 300 אלף דולר נטו בעונה, לא כולל בונוסים ומענקים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x