$
עסקי ספורט

קבלו תיקון: קבוצות הפרמיירליג שילמו 70 מיליון ליש"ט לסוכנים

מדובר על סכום גדול יותר מאשר פרסם "הדיילי מייל" אתמול. מנצ'סטר סיטי שילמה 12.9 מיליון ליש"ט בעמלות לסוכנים -900 אלף ליש"ט שולמו ישירות לפיני זהבי הישראלי

סוכנויות הידיעות 10:0301.12.09

הפרמיירליג חשפה כי שילמה יותר מ-70 מיליון ליש"ט לסוכנים בשני חלונות העברות השחקנים האחרונים. קבוצות הפרמיירליג פרסמו את הסכום הגבוה לעמלות סוכנים שילמו בעקבות החלטת הליגה להכניס יותר שקיפות לשוק העברות השחקנים.

 

אתמול פרסם "הדיילי מייל" שקבוצות הפרמיירליג
שילמו יותר מ-50 מיליון ליש"ט לסוכנים בשנה האחרונה אך סכום זה מתגמד ביחס למה שהפרמיירליג מפרסמת – 70.7 מיליון ליש"ט בסך הכל על 803 העברות ופעולות אחרות שהתבצעו על ידי 20 המועדונים בליגה הבכירה באנגליה.

 

הסכום נוגע לתקופה שבין ה-1 באוקטובר 2008 ל-30 בספטמבר השנה.

 

מנצ'סטר סיטי היא המשלמת הגדולה ביותר לסוכנים, כ-12.9 מיליון ליש"ט. מנצ'סטר סיטי הוציאה כ-170 מיליון ליש"ט על רכישת שחקנים בתקופה הזו. במקום השני ברשימת המשלמות הגדולות לסוכנים – עם הוצאה של 9.6 מיליון ליש"ט. ליברפול במקום השלישי ברשימה הזו – עם תשלום של 6.7 מיליון ליש"ט.

 

טוטנהאם שילמה 6.7 מיליון ליש"ט לסוכנים, וויגאן 5.5 מיליון ליש"ט וארסנל 4.8 מיליון ליש"ט.

 

פיני זהבי, הסוכן הישראלי ואחד מהמובילים בעולם, קיבל לפחות 900 אלף ליש"ט על מעברו של וויין ברידג' מצ'לסי למנצ'סטר סיטי. זו העמלה היחידה שפורסמה על ידי הפרמיירליג ואושרה על ידי צ'לסי ומנצ'סטר סיטי.

 

כל המועדונים נדרשו לחשוף את התשלומים ואת הפרטים אבל מעט חשפו את כל הפרטים. הפרמיירליג הסבירו כי התשלומים קשורים אך ורק ישירות לסוכנים – על שירותי התיווך במשאים ומתנים על חידוש חוזים ובהעברת שחקנים.

 

במנצ'סטר סיטי הסבירו כי התשלום הגבוה הגיע מאחר ש"מדובר ברמת רכישת שחקנים ללא תקדים".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x