שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
עסקי ספורט

מדוע הודיע לברון ג'יימס שיחליף את מספר חולצתו ל-6?

כוכב הקאבס הודיע שייפרד מהמספר 23 שמזוהה עם ג'ורדן. האם זה אומר משהו לגבי עתידו בקבוצה? האם הליגה מעוניינת בשינוי הזה?

אוריאל דסקל 15:0215.11.09

לברון ג'יימס, כוכב קליבלנד קאבלירס, הודיע שהוא מתכנן להחליף את מספרו מ-23 ל-6 מתוך כבוד למייקל ג'ורדן.

 

ג'יימס, שהודיע על כוונתו במהלך סוף השבוע, אמר שהליגה צריכה לקבוע שאף אחד לא ילבש את המספר של ג'ורדן בעתיד: "מה שמייקל ג'ורדן עשה עבור הכדורסל צריך לקבל הכרה
בצורה מסוימת ובהקדם", אמר. "אם לא היה ג'ורדן, לא היו היום לא לברון ג'יימס, לא קובי בראיינט, לא דוויין ווייד. הוא לא יכול לקבל את הלוגו של הליגה (עליו מופיע ג'רי ווסט), ואם הוא לא, משהו אחר צריך להיעשות. אני מרגיש שאף שחקן NBA לא צריך ללבוש 23. אני מתחיל להחתים על עצומה, ואני חייב להגיע לכל שחקני ה-NBA שיחתמו עליה. ואם אני לא הולך ללבוש 23, אז אף אחד אחר לא צריך לעשות זאת".

 

ג'יימס הוסיף גם שהוא בחר במספר 6 בגלל כוכב ה-NBA לשעבר, ג'וליוס ארווינג, הידוע כד"ר ג'יי.

 

"השחקן השני האהוב עליי בכל הזמנים, ג'וליוס ארווינג, לבש את המספר 6. לבשתי בתיכון 32 כי ד"ר ג'יי לבש את זה בהתחלה. הילד הראשון שלי נולד ב-6 באוקטובר, והשני נולד בחודש יוני".

 

ייתכן שדבריו של ג'יימס כנים אבל אסור להתעלם מתמריצים הכלכליים שיש בהחלפת מספר.

 

קובי בראיינט, שב-2006 החליף את מספרו מ-8 ל-24, הוכיח שמדובר במהלך מצוין מבחינה שיווקית לאחר שקפץ לראש טבלת מוכרי גופיות הרפליקה של הליגה.

 

ויש עוד כמה פקטורים מעניינים בהודעה של לברון. אם הוא ירצה לשנות את המספר עד העונה הבאה הוא יצטרך להגיש את כל המסמכים לליגה עד חודש מרץ. עם זאת, אם יחליט לעזוב את הקאבס בסוף העונה, הוא יכול להחליף לאיזה מספר שהוא רוצה.

 

אז במרץ ניתן יהיה לדעת בוודאות גדולה יותר אם ג'יימס יעזוב או יישאר באוהיו.

 

אגב, לליגה יש אינטרס ברור שלברון ישנה את המספר שלו. חולצות עם המספר 23 שלו יימכרו ל"אספנים" במחירים גבוהים יותר וייתכן גם שתהיה עלייה במכירות הכלליות של החולצות.

 

לפי דארן רובל, בלוגיסט של CNBC, הליגה חוותה ירידה של 20% במכירות חולצות NBA השנה ולפי מאט פאוול, מחברת שיווק הספורט SportsONESource, "הליגה תקבל בברכה את השינוי, שיביא בהכרח לעלייה במכירות החולצות".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x