$
עסקי ספורט

אוהדי ריינג'רס: בעוד 10 שנים נרכוש את הקבוצה

קרן הנאמנות של אוהדי גלזגו ריינג'רס מתכננת להשתלט על הקבוצה ביחד עם קבוצת משקיעים

סוכנויות הידיעות 14:2815.11.09

קרן הנאמנות של אוהדי גלזגו ריינג'רס מהפרמיירליג הסקוטית הודיעה שהיא מעוניינת לרכוש את המועדון.

 

ריינג'רס מנוהלת על ידי בנק לוידס שהשתלט למעשה על קבוצת הפאר הסקוטית בשל הבעיות הכלכליות.

 

דיוויד אדגר, דובר הקרן, אמר כי הקרן כבר ניהלה שיחות עם משקיעים לגבי רכישת המועדון והעברת חלק מהבעלות לקבוצת אוהדים. חברים בקרן כבר עברו השתלמויות באספניול והמבורג, קבוצות שבבעלות אוהדים.

 

"מועדונים גדולים כגון המבורג, ברצלונה וריאל מדריד בבעלות מלאה של האוהדים", אמר אדגר. "אנחנו מעוניינים שהאוהדים יקחו חלק מהניהול והבעלות של המועדון כי המועדון שייך לכל אוהד ריינג'רס. זה בלב שלהם. בשנים האחרונות אף אחד לא ביקש מאיתנו לקחת חלק מהניהול. התבקשנו לשלם כסף ולשתוק. אבל נגמרו הימים האלה. אנחנו מזרימים מיליונים למועדון בכל שנה דרך כרטיסים ומרצ'נדייז ואנחנו שמחים לעשות זאת, אבל אנחנו רוצים גם שהקול שלנו יישמע. יש לנו זכות להגיד לאיפה אנחנו רוצים שהמועדון הזה ילך".

 

 

אוהדי ריינג'רס. מזרימים מיליונים בכרטיסים ומרצ'נדייז אוהדי ריינג'רס. מזרימים מיליונים בכרטיסים ומרצ'נדייז צילום: אי פי אי

 

לפי אדגר, העברת חלק מהבעלות לאוהדים, תחזיר את "הביחד" ואת "תחושת הקהילה". "בעוד 5 או 10 שנים אנחנו יכולים לרכוש בעלות מלאה על המועדון".

 

כרגע, כך נראה, המשקיעים ירכשו 67% מהמועדון בעוד שהאוהדים ינסו לרכוש 33% ויגדילו את אחזקותיהם בו כל שנה.

 

אדגר טוען כי לריינג'רס 150 אלף אוהדים לפחות ברחבי סקוטלנד. למועדון יש כ-50 אלף בעלי מנוי ולפי אדגר אם כל אחד יתרום 30 ליש"ט נוספים כל שנה כדי להיות בעלים, יהיה ניתן לגייס 1.5 מיליון ליש"ט נוספים ולאורך 20 שנה לכסות את החובות".

 

"זה עניין של דמוקרטיה. אוהדים יבחרו איך הם רוצים להוציא את הכסף שלהם. זה בהחלט מנצח את המודל כרגע, ששם אותנו על סף הנפילה למשבר כלכלי עמוק".

 

לפי הדו"חות הכלכליים של המועדון לעונת 2008/09 החוב של המועדון צמח מ-9.5 מיליון ליש"ט בתקופה המקבילה אשתקד ל-31 מיליון ליש"ט ההכנסות ירדו מ-64.5 מיליון ליש"ט בעונת 2007/08 ל-39.7 מיליון ליש"ט בלבד בעונה החולפת.

 

את העונה החולפת היא סיימה בהפסד של 12.7 מיליון ליש"ט.

 

ביום חמישי הודיעה הפרמיירליג באופן רשמי שריינג'רס וסלטיק לא יתקבלו לליגת הכדורגל הבכירה של אנגליה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x