$
עסקי ספורט

ספורט בצהריים: מדוע באיירן מינכן רוצה להיפטר מפרנק ריברי?

וגם: בנפקיה סיימה את עונת 2008/09 בהפסד כספי ענק; כמוה גם בולטון סיימה את העונה בהפסדי ענק; לפחות פיטר קניון מצא מקום עבודה חדש ופיני זהבי וחבריו יצטרכו לחשוף באנגליה כמה עמלות הם מקבלים ממועדוני הפרמיירליג

סוכנויות הידיעות 15:1909.11.09

באיירן מינכן הציעה לברצלונה וריאל מדריד את פרנק ריברי. כך מדווח היומון הספרדי, "ספורט". באיירן, שבקיץ דחתה הצעות על הכוכב הצרפתי, שלחה לברצלונה, ריאל מדריד וגם מנצ'סטר סיטי מסר לפיו תקבל עליו הצעות בשווי 35 מיליון יורו.

 

ריברי שסובל מפציעה בברכו עשוי לעזוב
את המועדון הגרמני בקיץ עבור 25 מיליון יורו בלבד, מאחר שהחוזה שלו מסתיים בקיץ 2011.

 

לפי היומון "אל מונדו דפורטיבו" ברצלונה תנסה לרכוש את רוביניו ממנצ'סטר סיטי לפני שתגיש הצעה על ריברי.

 

עדיין בספרד, ברצלונה חתמה על הסכם עם מיה האם, כוכבת כדורגל הנשים לשעבר, שתתפקד כשגרירה של המועדון. האם בת ה-37 כיכב במדי נבחרת ארצות הברית וזכתה בשתי מדליות זהב אולימפיות ובאליפות העולם ב-1991 ו-1999. היא תהיה בשלוש השנים הבאות שגרירה של עמותות צדקה על שם ברצלונה.

 

פיטר קניון, מנכ"ל צ'לסי ומנצ'סטר יונייטד, מונה לתפקיד בכיר בסוכנות Creative Artists Agency. קניון יהיה אחראי לפעילות העסקית של הסוכנות האמריקאית (CAA) באירופה. כך מדווח "הספורטס ביזנס ג'ורנל"

 

בנפיקה ליסבון. מועדון הפאר הפורטוגלי סיים את עונת 2008/98 בהפסד כספי של 34.8 מיליון יורו. זאת לאחר שבשנה שלפני סיים ברווח נקי של 120 אלף יורו. בנפיקה הכניסה בעונת 2008/09 46.8 מיליון יורו. הסיבה העיקרית למינוס היא השתוללות בשוק ההעברות השחקנים, אותו סיימה הקבוצה במאזן שלילי של כ-16 מיליון יורו. עלייה של 36% בשכר השחקנים והצוות המקצועי ל-37 מיליון יורו גם כן תרמה להפסד האדיר. בנפיקה בחובות של 107 מיליון אירו לבנקים.

 

בולטון מהפרמריירליג סיימה את עונת 2008/09 עם הפסדים כספיים של 13.2 מיליון ליש"ט. לקבוצה אמנם היו הכנסות בסך 59 מיליון ליש"ט, אך תשלומי שכר גבוהים של 40.9 מיליון ליש"ט ותשלום ריבית של 2 מיליון ליש"ט על חובות בסך 64 מיליון ליש"ט, הביאו להפסדים.

 

בנק HSBC האריך את חוזה החסות שלו עם אליפות הנשים לגולף בסינגפור עד 2012, אבל הוריד את סכומי הכסף שיעביר כפרסים מ-2 מיליון דולר ל-1.3 מיליון דולר. הפרס יגדל ב-100 אלף דולר ב-2011.

 

התאחדות הכדורגל באנגליה העבירה רגולציה חדשה, לפיה מועדוני פרמיירליג יהיו מחוייבים לספק אינפורמציה על התשלומים לסוכני השחקנים. לפי ההתאחדות המטרה היא להכניס יותר "שקיפות" לשוק העברות השחקנים. הפוטבול ליג חושפת את תשלומי הסוכנים כבר מספר שנים. בינתיים הודיעה ההתאחדות על הארכת חוזה החסות עם מקדונלד'ס. החוזה שווה כ-10 מיליון ליש"ט ואורכו ארבע שנים. במסגרתו תממן רשת המזון האמריקאית מגרשי אימון וקורסי מאמנים לילדים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x