שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
עסקי ספורט

שרת הספורט מבטיחה לטהר את הספורט

לימור לבנת תדרוש גם ליברליזציה של חוקי ההימורים בישראל. "ההימורים הלא חוקיים מגלגלים 12-15 מיליארד שקל בשנה. אפשר רק לדמיין מה היה קורה לספורט הישראלי אם 30% מכך היה מתגלגל בצינורות החוקיים", אמרה. ההתאחדות לכדורגל עשויה לשנות תקנון כדי למנוע כניסת עבריינים לקבוצות

כתב כלכליסט 17:5502.11.09

לימור לבנת, שרת הספורט, הבטיחה "להטמיע טוהר מידות בספורט הישראלי", זאת בעקבות פרשיות שונות כגון פרשת מוני פנאן והפרסומים לגבי הימורים לא חוקיים וחוזים כפולים בכדורגל הישראלי.

 

השרה מבטיחה "לגבש קוד אתי לספורט בישראל". לפיהו קבוצה שלא תעמוד בקוד, שייכתב ביחד

עם איגודי הספורט ומרכז לאתיקה בירושלים, לא תהיה זכאית לתמיכה כספית מגורמים ממשלתיים - משרד הספורט והמועצה להסדר הימורים בספורט.

 

לפי הודעה לתקשורת של השרה: "המשרד לא יעביר תקציבים לקבוצות שהוכחה מעורבותם במעשים פליליים. לצורך כך ישנה המשרד את מבחני התמיכה שלו".

 

לבנת שוחחה בנושא עם יו"ר המועצה להסדר ההימורים בספורט, רו"ח צחי פישביין, שהודיע כי גם יירתם למשימה והביע נכונות לפגוע בתקציבים שמועברים לקבוצות אלה.

 

בשורה חשובה נוספת היא שלבנת תנסה להציג הימורים חדשים ואטרקטיביים במסדרת המועצה להסדר הימורים בספורט בשבועות הקרובים. הטוטו-ווינר מנסה להשיג ליברליזציה של חוקי ההימורים בישראל כבר שנים רבות.

  

השרה לבנת הציגה לחברי הוועדה אתר הימורים לא חוקי ובשיחה שערכה אמש עם השר לביטחון הפנים, יצחק אהרונוביץ', דרשה לבצע חקירה מקיפה בתחום זה וכן ביקשה לבדוק את תלונותיו של רו"ח יאיר רבינוביץ' על השתלטות ארגוני פשע על שתי קבוצות כדורגל.

 

"ההימורים הלא חוקיים מגלגלים 12-15 מיליארד שקל בשנה. אפשר רק לדמיין מה היה קורה לספורט הישראלי אם 30% מכך היה מתגלגל בצינורות החוקיים", אמרה השרה. "מי שמהמר בהימורים לא חוקיים, צריך לדעת שהוא תורם באופן פעיל לארגוני הפשע, לזנות, לסמים ופשוט גונב מהספורטאים. כל עוד היקף ההימורים האלה עומד בעינו, ספורטאים יצטרכו להמשיך לעבוד בשתי עבודות במקביל על מנת להתקיים ולהמשיך לעסוק בספורט".

 

בהתאחדות גם מתכננים שינוי בתקנון

 

בישיבת מזכירת ההתאחדות לכדורגל החליטו גם לעשות צעדים לטיהור הכדורגל. שינויי תקנון מוצעים. לפי הנוסח המוצע הועדה להעברת זכויות על קבוצה לא תאשר התקשרות במקרים הבאים: התאגיד או מי מבעליו הורשע בעבירה שיש עמה קלון ולא חלפו 7 שנים ממועד פסק הדין; התאגיד או מי מבעליו עלול להימצא כתוצאה מרכישת הזכויות, במצב של ניגוד עניינים;  לתאגיד מונה בעבר כונס נכסים או מפרק וטרם חלפו 5 שנים ממועד פקיעת המינוי; לתאגיד או מי מבעליו יש עניין בקבוצה מקצוענית אחרת או היה להם עניין בשנה האחרונה.

 

למרות האמור לעיל יוכלו התאגיד או מי מבעליו לרכוש זכויות בקבוצה כשיש להם עניין בקבוצה מקצוענית אחרת ובלבד שיתקיימו התנאים הבאים: 1. במועד הגשת הבקשה הקבוצה האחרת אינה נמנית על אותה ליגה. 2. כל חובות הקבוצה האחרת סולקו. 3. במהלך שתי תקופות הרישום שקדמו להגשת הבקשה לא הועברו יותר משני שחקנים מהקבוצה האחרת לקבוצה המבקשת, אלא אם לתאגיד או מי ממנהליו כבר לא היה עניין בקבוצה האחרת בעת ביצוע הבקשה.

 

לפי ההתאחדות "מטרת התיקון היא להקל על גופים מסחריים ואנשי עסקים לרכוש זכויות בקבוצת כדורגל".

 

בנושא אחר, בפני חברי המזכירות הוצגה החלטת מועצת הכבלים והלווין באשר לשידור משחקי ספורט בערוצים בתשלום ובערוצים פתוחים. המזכירות מאשרת בחינת אפשרות פנייה לבג"צ כנגד החלטת המועצה הפוגעת בזכויות הקבוצות וההתאחדות.

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x