$
עסקי ספורט

דיווח: שאלקה הסתירה את מימדי החובות שלה

הקבוצה הסתירה חוב של כ-100 מיליון יורו דרך חברות בנות. קבוצת הבונדסליגה עשויה לגשת להליכי פירוק אם לא תעפיל לצ'מפיונס ליג בעונה הבאה

אוריאל דסקל 13:4127.10.09
בגרמניה מדווחים ששאלקה מהבונדסליגה בחובות של כ-240 מיליון יורו. השבועון "ולט אם סונטאג" מדווח כי שאלקה מפעילה מספר חברות בנות כדי להסתיר את גודל החוב של המועדון. חברות הבנות של שאלקה בחובות של כ-100 מיליון יורו. חוב זה מצטרף לחוב של 137 מיליון יורו, עליו דיווחה שאלקה
לרשויות.

 

"לא הסתרנו את המספרים", אמר פיטר פטרס, אחד ממנהלי הקבוצה. עם זאת, פליקס מגאת, מנג'ר הקבוצה, הביע תדהמה. "אני עדיין לא הבנתי את המבנה הפיננסי. אני מקבל את התחושה שמדובר במשהו מסובך שמטרתו להסתיר דברים ברורים".

 

הצרות הפיננסיות של שאלקה התחילו כאשר לקחה הלוואה של 85 מיליון יורו ב-2003, אותה החזירה ויחזירו דרך מכירות הכרטיסים.  שאלקה לקחה גם הלוואה של 55 מיליון יורו אותה התכוונה לכסות דרך הסכמי החסות עם גזפרום ואדידס.

 

הכספים הללו מכסים את תשלומי ההלוואה והריבית אבל בגלל אי העפלה לליגת האלופות או ליגת אירופה יש חור של כ-20 מיליון יורו בתקציב הקבוצה.  כדי לכסות את החור, יצטרך מגאת למכור שחקנים או להעפיל לצ'מפיונס ליג בעונה הבאה. בשאלקה שוקלים גם למכור חלקים מהאצטדיון ומהנדל"ן שלה.

 

אם שאלקה לא תסתדר מבחינה פיננסית, היא עשויה לגשת להליך פירוק.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x