חסויות וזכויות שידור

רגולציה חדשה לשידורי הספורט: שידורים בתשלום יותנו בהעברת משחקים לערוצים הפתוחים

כמו כן תורחב רשימת המשחקים בעלי חשיבות ציבורית שישודרו בערוצים הפתוחים; בערוץ הספורט מרוצים מהרגולציה החדשה. גם במועצה חושבים שעשו שירות טוב לציבור

מיכל תוסייה כהן 17:5526.10.09

לאחר שנה של דיונים הודיעה היום (ב') מועצת הכבלים והלווין על מדיניות חדשה להסדרת שידורי הספורט בישראל. המועצה התנתה שידורים ישרים בערוצים בתשלום בהעברת משחקים לערוצים הפתוחים והרחבת רשימת המשחקים בעלי חשיבות ציבורית – אותם יש לשדר בערוצים הפתוחHO.

 

המדיניות

החדשה תיכנס בתחילת חודש נובמבר – כלומר יום ראשון הקרוב.

 

לפי המפרט החדש - ערוץ הספורט "הפתוח" מחוייב לשדר את המשחק המרכזי בשני ערבי ליגת האלופות; משחק מרכזי מליגת העל בכדורסל כל מחזור; 20 משחקים במקום עשרה משחקים מליגת העל ממפעלי כדורגל וכדורסל בינלאומיים; חדשות הספורט (30 דקות לפחות); 38 משחקים מרכזיים מליגת כדורגל בכירות באירופה; כל משחקי הטניסאים הישראלים בטורנירי גרנד סלאם; לפחות 20 מגזנים על כדורגל וכדורסל עולמיים; 200 שעות שידור ספורט ישראלי - 50 מתוכן בשידור ישיר; שידור אליפויות ישראל ב-10 ענפים שונים; מגזין ספורט ישראלי; 5 אירועי ספורט נכים ותוכנית חדשות ספורט בערבית פעמיים בשבוע.

 

המועצה התלבטה בין שני מודלים - הראשון, שהוצע לפני שנה, ריכז את השידורים החיים בתחומי הכדורגל, כדורסל וטניס בארבעה ערוצים בלבד - 5, 5+, ספורט 1 וספורט 2, ופירט את רשימת האירועים שיש לשדר בערוצים פתוחים. מודל זה לא זכה לתמיכת הערוצים.

 

המודל השני, שהוצע על ידי ערוץ הספורט והתקבל בסופו של דבר על ידי המועצה, קובע מפרטים לערוצי 5 ו- 5+ ומתנה שידור בערוץ הלייב בהעברת משחקים לערוצים הפתוחים. 

 

"המודל השני הוא סוג של שילוש מנצח", אמר ניצן חן, יו"ר מועצת הלוויין והכבלים. "יש בו גם מפרט מחייב. כל משחק מרכזי ישוחק בחבילת הבסיס והרחבה משמעותית בשידורים פתוחים. מהיום ידע כל אוהד ספורט בדיוק מה מגיע לו בחינם, אך על האקסטרות הוא עדיין יצטרך לשלם".

 

מערוץ הספורט לא נמסרה תגובה רשמית עדיין, אך ידוע כי אנשיו מרוצים מההחלטה.  גורמים בערוץ מציינים גם שעל ידי שידורים בתשלום ימומנו השידורים בערוצים הפתוחים.

 

ערוץ 5 מגיע לכ-1 וחצי מיליון וחצי בתי אב. ערוץ 5+ מגיע לכ-760 אלף בתי אב.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x