$
עסקי ספורט

גלזגו ריינג'רס עברה לידי בנק לוידס

הקבוצה לא תוכל להחתים שחקנים בינואר והמנג'ר יעבוד ללא חוזה וללא משכורת עד הודעה חדשה

סוכנויות הידיעות 16:1726.10.09

האם גלזגו ריינג'רס, אחת מקבוצות הכדורגל הבכירות באירופה, בהליך הקפאת נכסים? הקבוצה נשלטת בעיקרון על ידי בנק שלא יאפשר לה להוציא כסף על חיזוק השחקנים בינואר.

 

לפי "הדיילי טלגראף", דיוויד מארי, הבעלים של ריינג'רס, צריך "להקריב" את הקבוצה כדי להציל את האימפריה
הכלכלית המתפוררות שלו. בנק לוידס (Lloyds Bank) דרך חברת הבת שלו HBOS השתלט בעצם על האימפריה של מארי והמועדון. הבנק למעשה מכתיב לראשי המועדון איך לפעול.

 

HBOS אינו מאשר לריינג'רס להחתים שחקנים בינואר ולא יאפשר להחתים את המנג'ר, וולטר סמית', על חוזה חדש. החוזה הנוכחי מסתיים ב-1 בינואר 2010 ותאריך זה יתחיל גם עידן חסר תקדים: מאמן הקבוצה יהיה ללא חוזה ומשכורת ויוכל לעזוב מתי שירצה. סמית' ועוזריו, אלי מקויסט וקני מקדאוול, ימשיכו בעבודתם ללא משכורות בזכות "הסכם ג'נטלמי" עם ראשי הקבוצה.

 

במקביל מחפשים בריינג'רס רוכש למועדון.

 

לא רכשו שחקנים

 

"המצב במועדון הוא נתון", אמר סמית'. "אם יגיעו בעלים חדשים, הוא אולי ירצה לשנות את המנג'ר. אין כרגע שום דבר שאני יכול לעשות מעבר למה שאני עושה".

 

סמית' הוא אוהד ריינג'רס מילדות וצפוי להישאר. מי שלא צפוי להישאר אלו חלק מהשחקנים, הצפויים להימכר כדי לצמצם את חובות המועדון, במידה ולא יימצא רוכש או משקיע עד ינואר.

 

דייב קינג, שהשקיע בשנת 2000 כ-20 מיליון ליש"ט בריינג'רס, הוזכר כרוכש אפשרי. עם זאת, קינג, שחי בדרום אפריקה, מצוי בסכסוך עם מס ההכנסה המקומי לו הוא חייב כ-180 מיליון ליש"ט.

 

חובות המועדון עומדים על כ-25 מיליון ליש"ט. הכנסותיו עומדות על 64.5 מיליון ליש"ט (לשנה שהסתיימה ב-30 ביוני, 2008) ורווחיו עמדו על 8.3 מיליון ליש"ט. ההכנסות ממכירת שחקנים, כ-18 מיליון ליש"ט, שוות להוצאות.

 

עם זאת, העונה לא היו הוצאות בשוק העברות השחקנים ולמועדון צפויה הכנסה של בין 12 ל-15 מיליון ליש"ט מההשתתפות בצ'מפיונס ליג.

 

אוהדי ריינג'רס צפויים להחרים את לוידס ו-HBOS, ובתקשורת הבריטית מדברים על כך שהבנקים יאפשרו אולי החתמה של מספר שחקנים "כדי לשבח את המוצר" לקראת מכירה.

 

הבנקים הכחישו שישנם הצעות קונקרטיות על הקבוצה.

 

"קבוצת הבנקאות של לוידס מבינה את חשיבת מועדון הכדורגל של גלזגו ריינג'רס לאוהדים שלה, לבעלי המניות ולתעשיית הכדורגל בסקוטלנד. הבנק מנסה לתמוך במועדון והנהלתו וינסה להביא להצלחת המועדון גם בזמנים קשים".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x