$
עסקי ספורט

יאיר רבינוביץ': "עבריינים חדרו בעבר לקבוצה בליגת העל"

היו"ר לשעבר של הרשות לבקרת תקציבים חשף בראיון לגל"צ כי שוחח עם המשטרה לפני כמה שנים על תופעת ההימורים הבלתי חוקיים בכדורגל, אולם זו גנזה את החקירה: "זו השתלטות עולם תחתון לצורך הימורים. היום זה מספיק קטן כדי להשתלט על זה"

כתב כלכליסט 12:4826.10.09
פרשת מוני פאנן מעלה חשדות לפיהן גם בכדורגל הישראלי מתבצעות עבירות מס וחריגות ממינהל תקין.

 

רו"ח יאיר רבינוביץ', לשעבר יו"ר הרשות לבקרה תקציבית של ההתאחדות לכדורגל, חשף הבוקר (ב') בתכנית 'מה בוער' של רזי ברקאי בגל"צ כי גורמים עבריינים מנסים לחדור

לקבוצות הכדורגל בארץ.

 

"רשות המסים פנתה אליי, קיבלה שיתוף פעולה מלא", אמר רבינוביץ', "המשטרה באה אליי להתעניין בנושא של עבריינות מבחינת בעלות על כדורגל של קבוצות עברייניות ובסופו של דבר החליטו לא לטפל בזה. רשויות החוק במדינת ישראל נמנעות מלטפל בנושא הספורט. החומר הממש שורף שישנו, זה השתלטות עולם תחתון על הספורט בישראל לצורך הימורים. קבוצה עבריינית שמנהלת הימורים לא חוקיים מקבלת שליטה בקבוצת כדורגל, באמצעות זה היא מקבלת שליטה על כרטיסי השחקן כולם ויכולה להשפיע על תוצאות הקבוצה עצמה ותוצאות של משחקים של קבוצות אחרות. ברגע שאתה יודע על תוצאה אחת או שתיים, אתה מבין מה המשמעות של זה".

 

רבינוביץ' הוסיף: "לא רק אני יודע, גם המשטרה יודעת. דיברו איתי שיחות ארוכות על לפחות שתי קבוצות - אחת בליגת העל, אחת בליגה השנייה. המשטרה חקרה והחליטה שזה לא בסדרי העדיפויות שלה וגנזה את החקירה ההתאחדות פעלה בסדר. שיתפנו פעולה. זה היה כשהמשטרה החליטה לטפל בעולם התחתון באמצעות פגיעה באמצעים הכלכליים. בסביבות חמש שנים אחורה. יש שתי קבוצות שהמשטרה דיברה איתי עליהן. השמועות הן שיש יותר קבוצות כאלה. ההימורים הלא חוקיים זו כלכלה יותר חזקה מאשר ההימורים החוקיים. שם זה משחק".

  

רבינוביץ' אומר שצריך לעלות לסדר היום את הנושא. "חוץ מלדבר עם המשטרה ולשכנע אותה לפעול בנושא אין לי מה לעשות אני אמרתי למי שטיפל בזה; כשאתם תחליטו שזה בסרי העדיפויות שלכם כבר לא יהיה אפשר לטפל בזה. היום זה מספיק קטן כדי לטפל בזה".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x