$
עסקי ספורט

ליברפול עשויה לפשוט רגל בקיץ

אם הבעלים האמריקאים של מועדון הפרמיירליג לא יימצאו משקיעים חדשים ליברפול תורחק מאירופה, ממאזנה יורדו 10 נקודות והמועדון ייאלץ למכור את פרננדו טורס, סטיבן ג'רארד וכוכבם אחרים

סוכנויות הידיעות 14:0318.10.09

השעיה מהצ'מפיונס ליג, הורדת 10 נקודות ומכירת השחקנים המשמעותיים ביותר. אלו חלק מהדברים שליברפול היתה מאוד קרובה להתמודד איתם בקיץ האחרון בגלל הסתבכות כספית של הבעלים האמריקאים של מועדון הפרמיירליג.

 

הכל מתועד בדו"ח מיוחד שנכתב על ידי אנשי ליברפול ומפורסם היום
ב"ניוז אוף דה וורלד". הדו"ח – שקיבל את השם 'Doomsday Book', "ספר יום הדין" – הוכן על ידי אנשי ג'ורג' ג'ילט וטום היקס בתום העונה שעברה.

 

הדו"ח תיאר בפרטי פרטים מה היה קורה לקבוצה לו ג'ורג' ג'ילט וטום היקס, הבעלים,  לא היו מצליחים לממן מחדש את ההלוואה שלקחו מרויאל בנק אוף סקוטלנד (RBS) ובנק וואקוביה, כדי לרכוש את המועדון.

 

תסריט האימים עשוי לחזור על עצמו בשנה הבאה אם האמריקאיים לא יממנו מחדש את הלוואה שלקחו. אם השניים לא ימצאו שותפים למועדון ייתכן וליברפול תפשוט רגל, מה שיוביל להרחקה מתחרויות אירופאיות, הורדה של 10 נקודות מהמאזן ומכירת השחקנים הבכירים כגון חאבייר מאסצ'רנו, יוסי בניון, פרננדו טורס וסטיבן ג'רארד.

 

ב-RBS, שהקלו באופן זמני את התנאים על ההלוואה בקיץ, דרשו מהיקס וג'ילט לממן מחדש את ההלוואה בקיץ 2010 ואם לא יעמדו בתנאים שהציב בפניהם, לא יחדשו את ההלוואה, מה שעשוי להוביל את ליברפול לפשיטת רגל ומימוש תסריט "יום הדין". 

 

 היקס וג'ילט מחפשים משקיעים בליברפול ואם לא ישיגו ייתכן שבקיץ תעמוד ליברפול בפני "יום הדין". כעת מנהל ג'ילט משא ומתן לגבי מכירת 50% שלו במועדון לקבוצת F6 הסעודית.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x