$
עסקי ספורט

צל"ש לבורשטיין

קפטן נבחרת ישראל הראה את הדרך הנכונה לנהל קריירה. אחרי שנה בספרד הוא עוד עשוי לחזור למכבי תל אביב כשחקן משמעותי

ירון ארבל 10:0315.10.09

טל בורשטיין, קפטן נבחרת ישראל, מצא עצמו בתחילת אוקטובר ללא קבוצה. הסיבה לכך היתה הפער הגדול בין דרישותיו הכספיות ממכבי תל אביב להצעה שקיבל מהמועדון. בסופו של יום הוא חתם בפוואנלברדה ממדריד הממוקמת במרכז טבלת הליגה הספרדית, הליגה הטובה ביבשת, תמורת סכום שלא גדול בהרבה,

אם בכלל, מהסכום שמכבי היתה מוכנה לשלם לו.

 

אז למה לעזוב את מכבי, לא כל שכן את המשפחה, החברים והחיים הנוחים בתל אביב לטובת קבוצה בינונית שנמצאת במרחק של כמה שעות טיסה מישראל?

 

מאוריציו בלדוצ'י, סוכנו האיטלקי של השחקן, טען שאם בורשטיין הפצוע קיבל במכבי חצי מיליון דולר לעונה, אין סיבה שיקבל פחות כשהוא בריא. אולם כדי לחזור לרמות שכר שהוא מאמין שהוא ראוי להן, ואחרי שלוש עונות עמוסות פציעות וזמנים קשים, בורשטיין נמצא בעמדה שבה הוא צריך להראות שמגיע לו מה שהוא מבקש.

 

אם הוא היה מסכים לאותם תנאים כספיים במכבי, ספק אם היה מקבל את הבמה לעשות זאת. בתור שחקן ספסל שצריך להילחם על הדקות עם שלושה שחקנים לפחות, קשה לשחקן להוכיח שהוא שווה יותר.

 

בספרד, לעומת זאת, יקבל בורשטיין מקום בחמישייה, ואת ההזדמנות האמיתית להראות שצדק לאורך כל הדרך ומגיעות לו עמדה בכירה ומשכורת בהתאם. אם בורשטיין ינפק עונה טובה, הוא יגיע בעונה הבאה למו"מ עם מכבי בעמדה שונה לחלוטין.

 

נוסף על כך, בורשטיין גם ראוי למחמאות על כך שלמרות הפיתויים, העצות, הלחישות באוזן והלחצים מצד סוכנים שונים, ובניגוד להרבה מאוד שחקנים אחרים — הוא נשאר עם הסוכן שלו, אף על פי שזה הקיץ הראשון שלהם ביחד ואף על פי שעד סוף ספטמבר בלדוצ'י לא הביא את הסחורה. ההתנהלות של בורשטיין הוכיחה שכמו על המגרש, גם מחוץ לו, הוא מפגין אחריות והתנהגות בוגרת שלא רואים הרבה בענף, וזו הדרך הנבונה לנהל קריירה נכון.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x