$
עסקי ספורט

בצי'לה מטורפים על המאמן הארגנטינאי שלהם

למרסלו ביילסה, מאמנה הארגנטינאי של צ'ילה, יש השפעה עמוקה על הנבחרת של צ'ילה ומעבר לה: תפיסות האימון שלו העבירו את הספורט לתחומי העסקים והפוליטיקה

רויטרס 16:1912.10.09

צ'יליאנים המאושרים מהמקום שלהם במונדיאל 2010, ימלאו את האצטדיון הלאומי בסנטיאגו ביום רביעי כדי לחגוג עם הקבוצה שלהם ובעיקר כדי להודות למאמן הארגנטינאי של הנבחרת שלהם, מרסלו ביילסה.

 

צ'ילה, ששריינה את מקומה במונדיאל בדרום אפריקה עם ניצחון 2-4 על קולומביה בשבת, תשחק מול אקוודור שחייבת ניצחון כדי להגיע לפלייאוף נגד נבחרת מהתאחדות הכדורגל של מרכז וצפון אמריקה (CONCACAF).

 

לביילסה, שתפס פיקוד על צ'ילה באוגוסט 2007, היו הישגים היסטוריים כמאמן הנבחרת בעלת המסורת הדלה יחסית: ניצחון ראשון במשחק רשמי על ארגנטינה; ניצחון ראשון מזה 24 שנה נגד פרו בלימה וניצחון ראשון מזה 28 שנה נגד פרגוואי באסונסיון.

 

אלו הושגו בזכות אימון מתודולוגי ומשמעת גבוהה שהארגנטינאי הנחיל בנבחרת באדום.

 

ביילסה. "הכדורגל ימשיך להתקיים בלי מאמנים, בלי מנהלים, בלי שחקנים ובלי צופים, אך הוא לא יכול להמשיך ולהתקיים בלי סמלים, כיוון שהסמל הוא העניין הרגשי" ביילסה. "הכדורגל ימשיך להתקיים בלי מאמנים, בלי מנהלים, בלי שחקנים ובלי צופים, אך הוא לא יכול להמשיך ולהתקיים בלי סמלים, כיוון שהסמל הוא העניין הרגשי" צילום: אי פי אי

 

 

"ביילסה לנשיאות"

 

כעת, אחרי שביילסה הראה קבלות נראה כי למאמן יש השפעה עמוקה על תחומים שהם מעבר לכדורגל. תפיסות האימון שלו העבירו את הספורט לתחומי העסקים והפוליטיקה.

 

חלק מהצ'יליאנים, שנשבו במוסר העבודה של ביאלסה, פתחו בקמפיין שמטרתו להריץ את ביילסה לנשיאות המדינה בבחירות בדצמבר, גם אם הוא אינו יכול לעשות זאת כתושב זר. "זה התחיל בשאלה חצי רצינית וחצי בצחוק, למה אין מהפכה פוליטית כמו זו שביאלסה ערך בכדורגל", אמר מנואל אוחדה, סטודנט לסוציולוגיה, שסייע בהשקה האינטרנטית של הקמפיין למועמדות של ביילסה.

 

"תהינו איך אפשר להעביר את הערכים שלו לתחומים אחרים בחברה הצ'יליאנית". אתר "ביאלסה לנשיאות" (www.charlatecnica.cl) משך אלפי תומכים, אומר אוחדה.

 

דפוסי שערים ותחבולות הגנתיות

 

ביילסה ושיטות העבודה שלו, גרמו לכמה מהמועמדים לנשיאות לשנות גישה. כמה מועמדים לנשיאות מודים כי החדירו את סגנון הדיבור הישיר שלו לקמפיינים שלהם. ביילסה, שהיה שחקן במדינות רבות, החל את קריירת האימון שלו באולד בויס ניוולס. הוא תלמיד אובססיבי של המשחק וטוען שצפה ב-25 אלף משחקים, גילה 28 דרכים להצבת שחקנים על המגרש, 11 דרכים שונות לכבוש שער ו-17 תחבולות הגנתיות.

 

"לגולים יש דפוס דומה שחוזר על עצמו, אז אני יודע שהם יקרו בדרך קבועה", אמר ביילסה.

 

"אותו הדבר נכון לגבי צעדים הגנתיים , שהם התוצאה של חיפוש אחר אותו הדבר אינסוף פעמים. אבל זה לא אומר שאני חושב שכדורגל הוא מתמטי ומכני".

 

ביילסה, אחיו הצעיר של שר החוץ הארגנטינאי לשעבר רפאל ביילסה, הוזמן לנאום בכנסי ניהול, שם הקהל עומד על רגליו ומריע, והוא נושא לטורים בחלקי העיתון שאינם עוסקים בספורט.

 

עם זאת, הוא לא אוהב את הכיוון המסחרי של הכדורגל.

 

"לכדורגל אין קשר לעולם העסקים, גם אם הוא עשוי להיות עסק בתוך הגבולות שלו (כספורט)", אמר לאחרונה בכנס. "מה שעובר על הכדורגל לא מוצא חן בעיניי, כי יש סיכון בחזון המסחרי הזה. יום אחד מעריץ חזק של קולו קולו יקנה את ה-U (אוניברסיטד דה צ'ילה) ויסגור אותה, או שתומך רב עוצמה של ה-U ירכוש את קולו קולו ויסגור אותה".

 

הוא אמר שאובדן הקשר הרגשי לקבוצות בעולם הכדורגל המסחרי יוביל לכישלון.

 

"הכדורגל ימשיך להתקיים בלי מאמנים, בלי מנהלים, בלי שחקנים ובלי צופים, אך הוא לא יכול להמשיך ולהתקיים בלי סמלים, כיוון שהסמל הוא העניין הרגשי" סיכם הגיבור הארגנטינאי של צ'ילה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x