$
עסקי ספורט

יו"ר צ'לסי: אנחנו לא צריכים את רומן אברמוביץ'

ברוס באק אמר כי צ'לסי יכולה לשרוד גם בלי הזרמת הכספים של המיליארדר הרוסי. מועדוני הכדורגל הגדולים שוב מאיימים בהקמת סופרליג אירופאית

סוכנויות הידיעות 09:4208.10.09
ברוס באק, יו"ר צ'לסי, אמר שהקבוצה יכולה להיות כוח בכדורגל האירופאי גם ללא תמיכתו הכספית של רומן אברמוביץ'.

 

המיליארדר הרוסי בן ה-42 השקיע כ-600 מיליון ליש"ט בצ'לסי וכספיו הובילו אותה להיות אחת מהקבוצות המוצלחות ביותר בשנים האחרונות. עם זאת, מבחינה כלכלית,
צ'לסי מפסידה מדי עונה עשרות מיליוני ליש"ט.

 

לפי באק, ההפסדים הכספיים של צ'לסי צומצמו, ולמרות שאברמוביץ' לא הולך לשום מקום הקבוצה תוכל לשרוד בלעדיו.

 

"אנחנו נהיה במצב טוב אם אברמוביץ' יעזוב", אמר באק ל-BBC רדיו. "אם להיות כנים לחלוטין אז אנחנו כמנהלים צריכים להתנהג באחריות גם כשאנחנו מתמודדים עם אחריות. אנחנו מרגישים בנוח – המנהלים בצ'לסי - ומשוכנעים שאברמוביץ' בצ'לסי לטווח הארוך".

 

באק הוסיף: "כל שנה אנחנו צריכים להסתכל על כך ואנחנו מרגישים בנוח. אין שום סיבה לדאגה".

 

בינתיים בכנס מיוחד שנערך לבכירים בעולם הכדורגל (Leaders in Football), ג'ק וורנר, סגן נשיא פיפ"א, אמר שצריך "איזון בכדורגל העולמי" והציע שפיפ"א תכתיב תקרת שכר על הכדורגל העולמי.

 

וורנר הציע גם להגביל את כמו הזרים ולאפשר רגולציה שתעביר כספי סולידריות ממועדונים למדינות מהם מגיעים הזרים. הדברים הובילו לכך שבכירים במועדוני כדורגל הזהירו שוב פעם על הקמת סופרליג אירופאית. "אם זו הרגולציה שפיפ"א רצה ואופ"א מדברת עליה אז אנחנו יכולים פשוט לעזוב לליגה אחרת", אמר אומברטו גאנדיני, בכיר במילאן. איבן גאזידיס, מנכ"ל ארסנל, הוסיף שכעת יש "הסכם שלום" בין המועדונים לאופ"א ואם הוא יופר על ידי רגולציה כבדה אז יעזבו המועדונים הגדולים ויקימו ליגה משהלם.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x