$
עסקי ספורט

ברלוסקוני שוקל מה לעשות עם מילאן

לפי הערכות באיטליה ימכור בקרוב ראש הממשלה את מילאן, אולם בפניו ניצבות אפשרויות שונות: האם יחתים את ואן באסטן? האם ימצא שותפים? האם פשוט ישמור על הסטטוס קוו? באיטליה ובמילאן מחכים לתשובות

מארק מדווס, רויטרס 16:1307.10.09

מילאן החלה את העונה בצליעה, היא צברה רק תשע נקודות מתוך שבעה משחקיה הראשונים העונה בסריה A וספגה הפסד במשחק הבית נגד ציריך במסגרת הצ'מפיונס ליג.

 

לחץ רב מופעל על המאמן הטרי לאונרדו, מספר הצופים רק הולך ופוחת, והאוהדים המושבעים מעבירים ביקורת פומבית על הבעלים, סילביו ברלוסקוני. התקשורת מעריכה שהוא עשוי למכור את המועדון, על אף הכחשתו הגורפת.

 

הנה מספר תרחישים אפשריים לגבי העתיד של אחד ממועדוני הכדורגל הגדולים של אירופה.

 

ברלוסקוני. יביא את ואן באסטן או פשוט ימכור? ברלוסקוני. יביא את ואן באסטן או פשוט ימכור? צילום: דן בלילטי

 

שמירה על הסטטוס קוו

 

מילאן מראה תמיכה במאמנים שלה לטוב ולרע. קרלו אנצ'לוטי נשאר, אף שהקבוצה סיימה במקום החמישי בליגה ב-2008. הוא עזב במאי, רק בגלל שצ'לסי הציעה לו הצעה שאינו יכול היה לסרב לה. מלבד הניצחון בצ'מפיונס ליג ב-2007, מילאן גמגמה במשך מספר עונות ולא זכתה באף תואר באיטליה מאז 2004. כך שכמה תוצאות רעות  אינן חדשות עבור המועדון. עם זאת, נראה שהמצב כעת גרוע במיוחד.

 

לאונרדו מונה למאמן במקומו של אנצ'לוטי, בחלקו מכיוון שהוא כבר עבד במילאן כמנהל ספורטיבי. מילאן נאלצה לקצץ בעלויות בעקבות המיתון, ולכן הוא היה האופציה הזולה. פיטוריו בטווח הקצר יעלו למילאן, שתיאלץ לשלם לו פיצויים גבוהים ובמקביל להציע חוזה למאמן חדש.

 

ברלוסקוני אמנם טרוד מספיק בעבודתו כראש ממשלת איטליה, אבל הוא שומר לקבוצה פינה חמה בליבו, במיוחד מכיוון שב-20 שנות כהונתו כנשיא הקבוצה, היא הפכה לשם דבר באירופה. אפילו עכשיו, כשהמצב הכלכלי הידרדר, האוהדים כועסים על מכירתו של קאקה לריאל מדריד, ואין שחקני רכש איכותיים, ברלוסקוני לא ממהר למכור, בייחוד אם כתוצאה מכך הוא ייזכר כאדם שברח מהמועדון בשעתו הקשה.

 

לפטר את לאונדרו ולמנות את ואן באסטן

 

למילאן אמנם יצא שם של קבוצה שלוקח לה זמן לקבל החלטה, אך מצבה של הקבוצה כל כך גרוע, שנראה שפתרון מהיר הוא התשובה הטובה ביותר. לאונרדו מונה לתפקיד המאמן בלי ניסיון קודם, והוא לא מצליח להחדיר מוטיבציה בשחקניו, אף שירש סגל מזדקן.

 

לוצ'יאנו ספאלטי, שעזב לאחרונה את רומא, אינו מורשה לאמן קבוצה איטלקית נוספת העונה, כך שכוכב העבר של מילאן, מרקו ואן באסטן, הוא המועמד המוביל לתפקיד, על אף קריירת האימון המדשדשת שלו. בינתיים, ואן באסטן העביר ביקורת על כך שמילאן לא ביצעה שום רכישות בחלון ההעברות. חברו של ואן באסטן למולדת, פרנק רייקארד, הוא מועמד נוסף.

 

להשאיר את לאונרדו, להביא את בקהאם ושחקנים נוספים בינואר

 

רק אוהדים מעטים במילאן מאשימים את לאונרדו בצרות שלהם. האצבע המאשימה מופנית בעיקר כלפי ברלוסקוני והמנכ"ל אדריאנו גליאני, בטענה שהם לא חיזקו את הקבוצה לאחר עזיבתו של קאקה.

 

קשר לוס אנג'לס גאלקסי, דייוויד בקהאם, נראה מעוניין לחזור לחמישה חודשים נוספים החל בינואר, בניסיון להרוויח את מקומו בנבחרת אנגליה למונדיאל, אך ככל הנראה יהיה צורך בשחקני רכש נוספים.

 

בקהאם המנוסה יוסיף לקבוצה את ההגבהות שחסרו לה, אך אם מילאן מתכוונת להמשיך בחסכנות, השאלה העיקרית היא, האם תצליח לשנות את המדיניות בינואר כשחלון ההעברות ייפתח שוב?

 

ברלוסקוני מוכר את מילאן והשקעות חדשות יזרמו לקבוצה

 

על פי הדיווחים בתקשורת האיטלקית, ברלוסקוני שוקל ברצינות למכור את מילאן, משקיעים ערביים ואיש העסקים האלבני, רזארט טאצ'י, הביעו התעניינות בקבוצה. 

 

במקביל, ראש ממשלת איטליה ממשיך להכחיש את הדיווחים. אולם ההשערות בנושא רק הלכו והתעצמו לאחר שבית המשפט במילאנו קבע שחברת האחזקות של ברלוסקוני, fininvest, חוייבה לשלם 750 מיליון יורו (1.11 מיליארד דולר) ליריבה CIR, לאחר ששיחדה שופט בשנות ה-90 כחלק מהמאבק לרכוש את ההוצאה לאור הגדולה באיטליה, מונדדורי.

 

אנליסטים מעריכים את שווי מילאן ב-700 מיליון יורו, וביום שלישי השבוע העריכו העיתונים שהמכירה קרובה מתמיד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x