$
מונדיאל 2010

ספורט בצהריים - בלאטר: המונדיאל לא צריך את רונלדו ומסי

וגם: משחק מוקדמות המונדיאל של נבחרת אנגליה באוקראינה ישודר רק באינטרנט; קרלוס נוזמן יהיה אחראי לאולימפיאדת ריו דה ז'נרו; אצטדיון בייסבול יארח משחקי פוטבול; ב-MLS רוצים שקרונקי ירכוש את ארסנל ועוד

סוכנויות הידיעות 14:1005.10.09

ספ בלאטר, נשיא פיפ"א מתעקש כי המונדיאל לא צריך משחק של שני השחקנים הטובים בעולם כדי שיהיה רווחי ונצפה. רונלדו, שנבחרת פורטוגל שלו מקרטעת וצריכה הרבה מאוד מזל כדי להעפיל למונדיאל, וליאונל מסי, שנבחרת ארגנטינה שלו גם כן עשויה לא להעפיל למונדיא,ל הם הכוכבים הגדולים והפופולריים

ביותר כיום בעולם, אבל את נשיא פיפ"א זה לא מעניין. "אם הם לא שם יהיו כוכבים חדשים במונדיאל. תמיד יש כוכבים אחרים. זה לא ישפיע על המונדיאל, אבל בכל מקרה הצד העסקי של המונדיאל בכלל לא קשור לשחקנים".

 

היסטוריה באנגליה. בפעם הראשונה משחק רשמי של הנבחרת יועבר בשידור חי באינטרנט בלבד: נבחרת אנגליה באוקראינה במסגרת מוקדמות מונדיאל 2010. המשחק הוא לפרוטוקול בלבד מכיוון שאנגליה כבר הבטיחה את השתתפותה במונדיאל וחברת Kentaro, סוכנות הכדורגל שמחזיקה בזכויות השידור של ההתמודדות, לא הצליחה למכור אותו לאף ערוץ – זאת לאחר שמכרה אותו לסטנטנה ספורטס שפשטה רגל. 

 

חברת התקשורת Perform תעביר בלעדית את המשחק בטכנולוגיית Stream בשיטת פיי-פר-ויו, עבור 4.99 ליש"ט לצפייה. החברה תגביל את כמות הנרשמים למיליון, על מנת שהשידור יועבר בצורה החלקה ביותר. באנגליה, כמובן, יש ביקורת רבה על המהלך. את עמדת הפרשן במשחק יתפוס סוון גוראן-אריקסון השבדי, מאמן נבחרת אנגליה לשעבר. ברור שהיינו רוצים שהמשחק יהיה מועבר לכמה שיותר אנשים בטלוויזיה", אמרו בהתאחדות ל-BBC, "אבל זה מעבר לשליטה שלנו. אלו זכויות השידור של ההתאחדות האוקראינית ושל הסוכנות שהם מינו למכור אותן".

 

קרלוס נוזמן יהיה יו"ר הוועדה המארגנת של אולימפיאדת ריו דה ז'נרו ב-2016 וזאת לאחר שהוביל בהצלחה מרובה את ועדת ההצעה של ריו. קרלוס אוסוריו יהיה מזכ"ל הוועדה המארגנת של ריו 2016. אוסוריו הוסיף כי הוא לא חושב שההכנות למונדיאל 2014 - שייערך גם הוא בברזיל - יפריעו להכנות האולימפיות. "אנחנו נראה רק את היתרונות באירוח שני האירועים האלה בצפיפות כזו", אמר. נשיא ברזיל, לולה דה סילבה, אמר שכעת הברזילאים צריכים "לישון פחות ולעבוד יותר" כדי להפיק את המשחקים בצורה מוצלחת.

 

ניו יורק איילנדרס, קבוצת ה-NHL, חתמה על הסכם עם מחוז נאסאו לפיו ישוקם האולם של הקבוצה - Veterans Memorial Coliseum - בעלות של 320 מיליון דולר. השיפוץ, שנעשה כחלק מפרויקט נדל"ן ענק בשווי 3.8 מיליארד דולר, יהפוך את האצטדיון המיושן לאחד מהחדישים בליגה. לפי ההסכם ישלמו האיילנדרס 1.5 מיליון דולר בשנה בשכירות ויישארו במחוז עד 2030.

 

ממשלת הודו תזרים 104 מיליון דולר נוספים כדי להשלים את עבודות התשתית לקראת משחקי חבר העמים שייערכו בתת היבשת באוקטובר 2010. ביולי החליטה הממשלה לעלות את התמיכה שלה ל-280 מיליון דולר. תקציב קיום המשחקים עומד על כ-12 מיליארד דולר.

 

העברת הבעלות של בארי מהסריה A למיליארדר האמריקאי טים בארטון בוטלה מאחר ששני הצדדים לא הסכימו על הסכום בו ירכוש בארטון את הקבוצה. לפי הדיווחים בארטון לא שילם את הסכום הראשוני שבארי דרשו ולכן העסקה בוטלה. הבעלים של קבוצה, משפחת מאטראסה, אמרו שהם עדיין מוכנים למכור את הקבוצה.

 

אצטדיון היאנקיז יארח את משחק הפתיחה של קבוצות הפוטבול במכללות בין בתי ספר מאיגודי הביג איסט והביג 12 החל מהעונה הבאה, תחרות פוטבול המכללות שלאחר העונה הראשונה בעיר ניו יורק מזה 48 שנה. המשחק, ששמו עדיין לא נבחר, יציב את הקבוצה שבמקום השלישי או הרביעי בביג איסט נגד הקבוצה שבמקום השביעי מהביג 12. המשחק הראשון ייערך בין ה-25 בדצמבר 2010 לבין ה-1 בינואר 2011.

 

דון גארבר, הקומישינר של ליגת הכדורגל של צפון אמריקה (MLS), מעוניין לראות את סטן קרונקי רוכש את ארסנל מהפרמיירליג. המיליארדר האמריקאי העלה את אחזקותיו בארסנל ל-28.7% בשבוע שעברה, והוא גם הבעלים של קבוצת הכדורסל דנבר נאגטס וקבוצת קולורדו ראפידס מה-MLS. "הוא איש מאוד פיקח", אמר דון גרבר על קרונקי. "הוא איש ספורט והוא יהיה בעלים טובים לארסנל".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x