$
עסקי ספורט

מנכ"ל ארסנל: ארסן ונגר רשאי להשקיע בשחקנים את כל ההכנסות משוק העברות

מנכ"ל קרן ההשקעות הפרטית הגדולה באירופה משבח את העבודה של ארסן ונגר. "בעוד שאנחנו מעוניינים להכפיל את ההשקעה שלנו פי שניים או שלושה, ארסן מצליח באופן עקבי לקבל תשואה פי 10 על ההשקעה"

כריסטופר אלסר, בלומברג 15:2030.09.09

מנג'ר ארסנל, ארסן ונגר, יוכל להשתמש בכל הכסף שהקבוצה תרוויח ממכירת החלוץ עמנואל אדבאיור והבלם קולו טורה לרכישת שחקנים חדשים לקבוצת הכדורגל מצפון לונדון, כך מסר מנכ"ל ארסנל, איבן גאזידיס.

 

הקבוצה, שדיווחה על הכנסות שיא לשנה (313 מיליון ליש"ט), מכרה ביולי את צמד השחקנים למנצ'סטר סיטי תמורת 40 מיליון ליש"ט (63.5 מיליון דולר) .

 

"הכסף ביחד עם התוצאות הפיננסיות המעולות שהיו לנו פנוי להשקעות", אמר המנכ"ל בוידיאו שפורסם באתר הקבוצה (Arsenal.com). "אנחנו והמנג'ר נשקיע רק בשחקנים שיוסיפו ערך ואיכות לקבוצה".

 

 

שחקני ארסנל חוגגים. האם התוצאות הפיננסיות הטובות יביאו גם להצלחות במגרש? שחקני ארסנל חוגגים. האם התוצאות הפיננסיות הטובות יביאו גם להצלחות במגרש? צילום: רויטרס

 

יתמקדו בפיתוח כשרונות צעירים

 

בשבוע שעבר, ונגר אמר שבכוונתו להתמקד בפיתוח הכישרונות הצעירים, לאחר החלטתה של ארסנל לבנות את אצטדיון האמירייטס, המכיל 60 אלף מושבים. הערותיו נאמרו בכנס ההנהלה השנתי של איגוד המאמנים של הליגה.

 

מספר שחקנים עלו לקבוצה הבוגרת לאחר שהצטרפו לתותחנים כנערים, כולל הקפטן ססק פאברגאס, ת'יאו וולקוט האנגלי וגאייל קלישי הצרפתי. ונגר הצליח לרשום רווח גם על ידי מכירת שחקנים תמורת סכום הגדול משמעותית מאשר הסכום ששולם עליהם. טורה נמכר בסכום גבוה פי 10 מהסכום שארסנל שילמה לקבוצתו מחוף השנהב ב-2002.

 

הצלחותיו של ונגר בשוק ההעברות השחקנים מרשימות את דיימון בופיני, אוהד ארסנל ויו"ר פרמירה, קרן ההשקעות הפרטית הגדולה ביותר באירופה. "הוא מוצא שחקנים אלמונים יחסית, עוזר לקדם אותם לרמה בינלאומית ויודע מתי להעביר אותם תמורת רווח". אמר בופיני שפורש בשנה הבאה. "זה דומה מאד למה שאנחנו עושים עם ההשקעות הפרטיות שלנו. אך בעוד שאנחנו מעוניינים להכפיל את ההשקעה שלנו פי שניים או שלושה, ארסן מצליח באופן עקבי לקבל תשואה הגדולה פי 10 על ההשקעה".

 

הכנסה חד פעמית

 

הרווח הנקי של ארסנל צמח השנה ל-35.2 מיליון ליש"ט, שהם 566.24 ליש"ט למניה, ב-12 החודשים שהסתיימו במאי, בהשוואה ל-25.7 מיליון ליש"ט, שהם 413.49 ליש"ט למניה.

 

מהדו"חות של ארסנל עולה שהיא מכרה נכסים בשווי 88 מיליון ליש"ט כחלק מהפיתוח מחדש של אצטדיון הייבורי הישן שלה. הלוואה למימון הפרויקט (הייבורי סקוור) הופחתה בעקבות מכירת דירות ל-47 מיליון ליש"ט מ-133 מיליון ליש"ט בתחילת השנה.

 

התמוטטות שוק הנדל"ן אילצה את הקבוצה לממן מחדש את ההלוואה שקיבלה מברקליס, ולהרחיב את מועדי הפירעון לדצמבר 2010 מאפריל שנה הבאה. ארסנל מסרה כי היא משלמת ריבית גבוהה יותר מבעבר. "קרוב לוודאי שנצליח להרוויח מהייבורי סקוור, שיהפוך להיות זמין לכדורגל", אמר גאזידיס. "מה יהיה הרווח המדויק, ומתי בדיוק נוכל ליהנות ממנו, זה הכל תלוי בחוזקו של שוק הנדל"ן".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x