$
עסקי ספורט

ספורט בצהריים: ה-IOC לוקח אומגה

וגם: אתר פייסבוק מתגייס למען הספורט באנגליה; מיליארדר הודי רוצה לרכוש את ליברפול; טייגר וודס הרוויח 10.5 מיליון דולר העונה; בית המשפט אוסר על רדיו ירושלים להשתמש בשם "שירים ושערים" וספורטינג ליסבון רושמת הפסדים כספיים

סוכנויות הידיעות 14:2929.09.09

הוועד האולימפי הבינלאומי (IOC) האריך את חוזה החסות הראשי שלו עם יצרנית השעונים השוויצרית, אומגה (Omega) עד לשנת 2020 עבור 80 מיליון דולר. יצרנית השעונים מבית Swatch מעניקה חסות ל-IOC כבר 29 אולימפיאדות – מ-1932. "הנחישות של אומגה לפיתוח מדידת זמן בספורט, המחייבות

לספורטאים ולתנועה האולימפית הם מקור לגאווה אדירה וביטחון אדיר של ה-IOC ומארגני האולימפיאדה בחברה", אמר ז'אק רוג, נשיא ה-IOC.

 

לפי "הטיימס", מיליארדר הודי מעוניין לרכוש את ליברפול. לא ידוע מי האיש אבל היומון דיווח שג'ורג' ג'ילט, אחד מבעלי ליברפול, נפגש עמו ונציגיו בלונדון. קבוצת F6 הסעודית במשא ומתן לרכישת 50% ממועדון הפרמיירליג.

 

הרשת החברתית Facebook חתמה על הסכם חסות עם הגוף המקדם את הספורט באנגליה – Sport England. ההסכם, בשווי 30 מיליון דולר, הוא ראשון מסוגו ובמסגרתו יספק האתר 7.9 מיליון דולר בשנה לקידום ענפי ספורט באנגליה בארבע השנים הבאות. במסגרת ההסכם תספק Facebook גם פלטפורמה תקשורתית ל-46 איגודי הספורט הלאומיים בבריטניה. אחת מהמטרות של Sport England היא לגרום ליותר אנשים לעסוק ספורט בבריטניה.

 

טייגר וודס הרוויח 10.5 מיליון דולר מסבב הגולף העולמי (PGA) השנה. הסכום מורכב מכספי זכייה שאסף ב-17 האירועים של הטור בהם השתתף. וודס סיים בטופ 10 ב-14 אירועים. וודס הרוויח מכספי זכייה 92.9 מיליון דולר במהלך הקריירה שלו ו-20 מיליון דולר בכספי בונוסים שונים.

 

בית המשפט המחוזי בפתח תקווה הורה הבוקר (ג') לרדיו ירושלים שלא לעשות שימוש בשם "שירים ושערים" לתכנית הכדורגל של התחנה, כולל בקדימונים ופרסומים. כמו כן, התבקשה תחנת הרדיו לא לעשות שימוש במנגינת התכנית ואות הבקעת השער של "שירים ושערים". בנוסף, בית המשפט הורה לרשות השידור לשנות את מתכונת התכנית "שירים ושערים" כך שלא תינתן למאזינים תחושת שידור ישיר מן המגרשים. החלטת בית המשפט נמסרה לאחר שרשות השידור הגישה בקשה לצו מניעה נגד רדיו ירושלים, כיוון שלטענתה, התחנה עשתה שימוש בשם התכנית, במוסיקה ובאותות ללא הסכמת רשות השידור, על אף שהוזהרה מראש שלא לעשות זאת. אגב, השם החדש שבחרה רדיו ירושלים לתכנית הוא 'שבת של כדורגל'.

 

ספורטינג ליסבון הפסידה 13.3 מיליון יורו בעונת 2008/09. כך עולה מדו"חות הקבוצה הפורטוגלית. בשנה שעברה סיימה את העונה עם רווח מינימלי של 597 אלף יורו. הסיבה העיקרית להפסד הם בונוסים בסך 4.6 מיליון יורו לשחקנים עבור הישגים (בעקבות ההעפלה לשמינית גמר הצ'מפיונס ליג) לעומת בונוסים של 3.1 מיליון יורו בלבד ב-2007/08 והפסד של 12.1 מיליון אירו מפעילות בשוק ההעברות השחקנים, לעומת הפסד של 4.563 מיליון בשנה שלפני כן; וגם ירידה של 18.4% במכירת כרטיסים ומנויים לסך של 10.2 מיליון יורו. המועדון הצליח לצמצם את החוב ל-126 מיליון יורו.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x