$
עסקי ספורט

ספורט בצהריים: בקהאם עשוי לרכוש קבוצת כדורגל ממונטריאול

וגם: הפרמייריליג קרובה לחידוש חוזה החסות הראשי שלה; לקבוצה של בן סהר יש נותנת חסות חדשה; סיאט תעניק חסות לליגת אירופה של אופ"א ובניו זילנד מצפים להפסדי ענק מאליפות העולם ברוגבי

סוכנויות הידיעות 14:1709.09.09
דיוויד בקהאם עשוי להיות חלק מהמשקיעים בקבוצת הכדורגל מונטריאול אימפקט שעשויה להיות קבוצת ה-MLS החדשה ב-2012. הקשר של נבחרת אנגליה ולוס אנג'לס גאלקסי משתף פעולה עם ג'ואי סאפוטו, איש עסקים אמריקאי שמוביל את מונטריאול אימפקט, שמשחקת כרגע ב-USL, ארגון ליגות המשנה בכדורגל
האמריקאי.

בקהאם, שבעבר הודיע כי הוא מעוניין לרכוש קבוצת MLS בסוף הקריירה שלו, צפוי לחזור למילאן בינואר כחלק מהסכם השאלה. גם ריאל מדריד הביעה עניין בהחתמת הקשר האנגלי לטווח הקצר.

 

הפרמיירליג קרובה לחתימה עם הספונסר הראשי שלה – בנק ברקליס. ההסכם החדש, לפי "הדיילי סטאר", מוערך ב-68 מיליון ליש"ט לחמש שנים. לפיו תמשך הפרמיירליג להיקרא "ברקליס פרמיירליג". הבנק ישלם כ-2.2 מיליון ליש"ט יותר מההסכם הנוכחי, שהכניס בחמש השנים האחרונות כ-65.8 מיליון ליש"ט לפרמיירליג. מדובר על צמיחה אדירה מבחינת הפרמיירליג שב-1993 חתמה על חסות ראשית עם מבשלת הבירה, קרלינג, עבור 12 מיליון ליש"ט בלבד.

 

אספניול חתמה על הסכם חסות לשלוש שנים עם חברת האנרגיה הסולארית, Abasol. לפי ההסכם, תפרסם החברה על גב חולצות הקבוצה. בתמורה לכך תבנה ותתחזק את הפאנלים הסולארים שבאצטדיון החדש של הקבוצה הקטאלנית. עלות ההסכם מוערכת בכ-620 אלף יורו לשלוש שנים. האצטדיון החדש של אספניול, אסטאדי קונריאה-אל פארט, נבנה בעלות של 60 מיליון יורו.

 

סיאט, יצרנית הרכב הספרדית, חתמה על הסכם חסות ראשי עם אופ"א. לפי ההסכם, שמוערך ב-15 מיליון יורו לשלוש שנים, תהיה סיאט ספונסרית רשמית של ליגת אירופה, הפורמט החדש של גביע אופ"א. השותפות תחל באוקטובר וסיאט תפרסם בכל המשחקים שנערכים במסגרת ליגת אירופה. "זה יעלה את המודעות שלנו בצורה נהדרת", אמר סטיב רוברטסון, ראש מחלקת השיווק של סיאט בבריטניה.

 

הסניף האטלנטי של ה-AAA, התאחדות הרכב האמריקאית, האריך את הסכמי ספונסרשיפ עם קבוצות ה-NFL, פילדלפיה איגלז ובולטימור רייבנס. ההסכמים החדשים הם לחמש שנים ובשווי 6 מיליון דולר.

 

אליפות העולם ברוגבי שתתקיים ב-2011 בניו זילנד עשויה להביא להפסדים של 40 מיליון דולר ניו זילנדי (28 מיליון דולר). כך לפי מנכ"ל הוועדה שמארגנת את האליפות, מרטין סנדן. ההפסדים היו אמורים להגיע ל-30 מיליון דולר ניו זילנדי אבל לפי סנדן – "אנחנו חשופים בגלל המצב. אנחנו מצפים להפסדים ברמת מכירת הכרטיסים". המארחת של אליפויות העולם ברוגבי יכולה לשמור לעצמה רק הכנסות מכרטיסים. המארחת משלמת גם כ-105 מיליון דולר להתאחדות הראגבי העולמית.

 

מייקל פלפס האריך את חוזהו עם ספידו ל-2013. הספורטאי האולימפי הגדול בכל הזמנים קשור לחברת הלבשת הספורט מ-2001. לא נחשפו פרטים כספיים של ההסכם

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x