$
עסקי ספורט

שראפובה דורשת אחוזים ממכירות הספונסרים שלה

הטניסאית הרוסיה שהרוויחה 22 מיליון דולר בשנה שעברה מוותרת על ספונסרים כדי להיות יותר מעורבת בתהליך העיצוב של המותגים על שמה

דניאלה רוזינו, בלומברג 12:2003.09.09

מריה שראפובה, שחקנית הטניס המרוויחה ביותר בעולם, עשויה לוותר על חוזי ספונסרשיפ לטובת נותנות חסות, שיבטיחו לה אחוזים ממכירות המותגים על שמה. כך לדברי הסוכן שלה.

שראפובה. "האריכה את החוזה עם מעצב הבגדים, הנעליים והתיקים, קול האן, מכיוון שהוא אפשר לה להיות מעורבת בתהליך העיצוב" שראפובה. "האריכה את החוזה עם מעצב הבגדים, הנעליים והתיקים, קול האן, מכיוון שהוא אפשר לה להיות מעורבת בתהליך העיצוב" צילום: MCT

 

"היא עשירה", מודה הסוכן מקס איזנבוד סגן נשיא IMG טניס. "היא רוצה להתמקד בעסקאות שבהן יש לה אינטרס, שבהן היא עוזרת לעצב ומקבלת אחוז מהמכירות".

 

שראפובה בת ה-22 הרוויחה בשנה שעברה 22 מיליון דולר מכספי זכיות ומפרסומות לחברות כגון טיפאני, סוני אריקסון וקאנון. הרוסייה הייתה האישה היחידה ברשימת 20 הספורטאים הלא אמריקאיים המרוויחים ביותר של מגזין ספורטס אילוסטרייטד שפורסמה ביולי.

 

שראפובה, שחתומה על תשעה חוזי פרסום עם חברות שונות, לא חידשה בשנה שעברה חוזה עם מותג משקאות הספורט גייטוריד של פפסיקו. במקום זאת היא האריכה את החוזה עם מעצב הבגדים, הנעליים והתיקים, קול האן, מכיוון שאפשר לה להיות מעורבת בתהליך העיצוב, מסביר איזנבוד.

 

"החוזים של גייטוריד וקול האן הגיעו לסיומם בערך באותה תקופה", הוא אומר. "לא יכולנו לעשות את שניהם, כך שנאלצנו לקבל החלטה. ההתמקדות עכשיו היא על חוזים שמאפשרים לה לפתח קריירה".

 

תעצב שמלות עד 2011

 

השחקנית הגבוהה (1.88 מטר) השיקה את הקולקציה החדשה שלה: "מריה שראפובה מאת קול האן" בשבוע שעבר בניו יורק. קול האן היא חברת בת של נייקי, שנותנת חסות לביגוד של שראפובה. "שעות על גבי שעות של זמן מחוץ למגרש מוקדשות לעיצוב", אומר איזנבוד. "היא תעצב שמלות לנייקי עד 2011".

 

שראפובה נחשבת גם כמוזה של האדריכל פרנק גרי, שעיצב תכשיטים עבור טיפאני ששראפובה תענוד במהלך היו.אס אופן. בינתיים היא עברה את הסיבוב הראשון של הטורניר לאחר שניצחה את הבולגריה סבטאנה פירונקובה.

 

"לא מזמן הלכתי לסטודיו שלו", מספרת שראפובה על ביקורה אצל גרי בסנטה מוניקה. "בחלק קטן מכל שולחן היו סתם דברים זרוקים, או ניירות שנזרקו בצורה מסוימת. באמצע היו לו כל מיני רעיונות לעגילים שהייתי אמורה לענוד ביו.אס אופן. זה היה לגמרי מטורף".

 

כשהיא לובשת שמלת טניס כחולה של נייקי ועונדת את העגילים של גרי, שראפובה דילגה מעל פירונקובה לאחר שניצחה 3-6, 0-6 במערכות במשחק שארך 73 דקות באצטדיון ארתור אש.

 

שראפובה, האלופה מ-2006, הפסידה את הטורניר בשנה שעברה בעקבות פציעה בכתף ימין שנטרלה אותה ליותר מעשרה חודשים.

 

"אחרי שלא שיחקתי כמעט שנה, גיליתי שזה היה שווה את זה ברגע שדרכתי על המגרש, שמעתי את העידוד וחשתי את האווירה", מספרת שראפובה. "נוטים לשכוח למה בכלל עושים את זה מלכתחילה אבל כשמרגישים את זה נזכרים מהר".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x