$
עסקי ספורט

חובות הסריה A: כ-2 מיליארד יורו

העונה החדשה של ליגת הכדורגל הבכירה באיטליה נפתחת היום, אך מרבית הקבוצות אינן חושבות על אליפות - אלא על כיסוי חובותיהן

סוכנויות הידיעות 17:1222.08.09

העונה החדשה של הסריה A, ליגת הכדורגל הבכירה באיטליה, מתחילה היום, כשלמרבית הקבוצות חובות. כך לפי דיווחים באיטליה.

  

עקב החובות הגבוהים של של 20 קבוצות הסריה A, המסתכמים בכ-2 מיליארד יורו, ועל רקע המיתון העולמי, החליטו מרביתן לטפל בעיקר בבעיות הפיננסיות - ולא
בבעיות המקצועיות.

  

קבוצות רבות מכרו יותר מאשר קנו שחקנים. מילאן, לדוגמה, קיבלה 68 מיליון יורו על מכירת קאקה לריאל מדריד. כ-50 מיליון יורו מסכום זה הוקצו לכיסוי חובות המועדון. אמנם לא ידוע כמה מילאן חייבת, אבל לאחרונה גילה נשיא המועדון, אדראינו גאליאני, כי הקבוצה מפסידה 50-60 מיליון יורו בשנה. יש לזכור גם כי מילאן מכרה השנה 15 אלף מנויים פחות מאשר בשנה שעברה.

  

קבוצה נוספת שטובעת בחובות ומחכה למיליארדר זר שיציל אותה היא רומא - עם חובות של כ-300 מיליון יורו. הקבוצה מכרה את אלברטו אקווילאני לליברפול עבור יותר מ-28 מיליון יורו, וחיזקה עצמה בשני שחקנים שעלו 3.5 מיליון יורו. פיורנטינה מכרה את פליפה מלו ליובנטוס ביותר מ-20 מיליון יורו ורכשה שחקנים ב-5 מיליון יורו בלבד.

 

גם האלופה אינטר, שממומנת על ידי כספי הנפט של מאסימו מוראטי, סיימה את שוק ההעברות ברווח יחסי. הקבוצה מכרה את זלאטן איברהימוביץ' עבור 45 מיליון יורו במזומן. היא קיבלה בתמורה לשבדי גם את סמואל אטו, וצפויה לקבל עוד כ-10 מיליון יורו בעקבות החלטתו של אלכס חלב שלא לחתום אצלה ולעבור לשטוטגרט. אינטר רכשה שחקנים בכ-25 מיליון יורו ומעוניינת בווסלי סניידר, המבקש להישאר בריאל מדריד.

  

גנואה השקיעה את הכספים שקיבלה ממכירת כוכביה דייגו מיליטו ותיאגו מוטה, ברכישת שחקנים חדשים רבים וזולים. נאפולי היתה פעילה בשוק ההעברות, ונשיאה, מפיק הסרטים אאורליו דה לאורנטיס, הציב מטרה למאמן רוברטו דונדוני: להגיע לליגת האלופות. לשם כך השקיע כספים רבים - לא ידוע כמה - וכמעט שלא נמכרו שחקנים.

  

נראה כי קבוצת הצמרת היחידה שהתחזקה מבלי לאבד שחקנים משמעותיים היא יובנטוס. זו רכשה את דייגו ומלו ביותר מ-45 מיליון יורו, והביאה את מרטין קאסרס ופאביו קנאברו בעלויות נמוכות (אחד בהשאלה ואחד החתמה חופשית).  

 

"שנת האפס" מכנים את העונה החדשה של הסריה A ביומון הספורט המוביל, "גזטה דלו ספורט". זאת, מאחר שהליגה איבדה כוכבים כגון קאקה, איברהימוביץ', לואיש פיגו ואחרים, ונראה כי השאיפה של מרבית הקבוצות היא להגיע לאפס חובות. 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x