$
עסקי ספורט

פורטסמות' לא מחכה לאל-פאחים

הרוכש המיועד מדובאי של קבוצת הפרמיירליג עדיין לא רכש את הקבוצה אבל הוא מגיע למשחקים שלה עם מקטורן לבן. מה רוצה איש העסקים הערבי מהמועדון של סשה גאידמק והאם ירכוש אותו בסופו של דבר?

טריק פנג'ה, בלומברג 16:1518.08.09

סולימאן אל-פאחים, הבעלים המיועד של קבוצת הכדורגל פורטסמות' מהפרמיירליג לבש מקטורן לבן למשחק הראשון העונה של המועדון, רק כדי להעביר נקודה. "הוא רצה לוודא שיבחינו בו, להבטיח לאנשים שהוא לגמרי עם הקבוצה ומחויב לרכישה", אמר איבו גבארה, דוברו של איש העסקים מדובאי.

 

אל-פאחים צפה בפורטסמות' מפסידה 1-0 בבית לפולהאם, ובמקביל, השיחות שהוא מנהל לרכישת המועדון נמצאות במבוי סתום כבר שלושה חודשים. התקשורת הבריטית מעריכה שהעסקה - שפרטיה הכלכליים לא פורסמו - עשויה לא לצאת בסופו של דבר לפועל. ובהתאם האוהדים מתחילים להתפכח.

דייויד ג'יימס, שוער פורטסמות'. "באופן אירוני נותני החסות החדשים לחולצות שלנו הם Jobsite.co.uk, שעוזרים לאנשים למצוא עבודה". דייויד ג'יימס, שוער פורטסמות'. "באופן אירוני נותני החסות החדשים לחולצות שלנו הם Jobsite.co.uk, שעוזרים לאנשים למצוא עבודה". צילום: רויטרס

 

אלכסנדר (סשה) גאידמק, הבעלים הנוכחי לא מוכן להמשיך להזרים כסף לקבוצה, לאחר שכבר השקיע 13 מיליון ליש"ט (21 מיליון דולר), על פי חשבונות הקבוצה. הקבוצה צריכה לשלם חזרה עד ה-12 בספטמבר הלוואות בנקאיות בשווי 44 מיליון פאונד לברקליס ולבנק סטנדרד.

 

על המגרש הפגינה פורטסמות' ביצועים טובים יותר לפני 15 חודשים. הקבוצה סיימה במקום השמיני בעונת 2007/08, וזכתה בגביע, בפעם הראשונה ב-69 שנים. מאז, היא מכרה את השחקנים הטובים ביותר שלה כדי לאזן את החשבונות, הקבוצה מכרה את ג'רמיין דפו ולסאנה דיארה תמורת 35 מיליון ליש"ט. שחקני אנגליה, פיטר קרואץ' וגלן ג'ונסון נמכרו תמורת 26.5 מיליון ליש"ט, ולא חודשו החוזים של מספר שחקנים כולל סול קמפבל ושון דיוויס. את העונה הקודמת סיים המועדון במקום ה-14.

 

הצעתו של אל-פאחים לרכוש את המועדון מדרום אנגליה כבר מתחילה לדכא את האוהדים שבתחילה חגגו את החדשות על כך שמשקיע נוסף מאזור המפרץ הפרסי מתעניין בכדורגל האנגלי. אל פאחים שימש כדובר של השייח' מאנסור בין זאיד אל נאהיאן כשהוא רכש את מנצ'סטר סיטי בספטמבר 2008.

 

"זו נראית כמו דרך מצחיקה לעשות עסקים: קודם פוגשים את האוהדים, מעלים להם תקוות, ואז כלום לא קורה", אומר קווין ריאן, מזכיר מועדון האוהדים של פורטסמות'. "לי כבר אין תקוות. אין הרבה דברים חיוביים לקחת מהמועדון".

 

אל-פאחים מונה ליו"ר המועדון בחודש שעבר, הוא מתכנן להישאר בבריטניה בחודש הקרוב. הוא יתפוס את מקומו ביציע הדירקטוריון בשלושת המשחקים הבאים של הקבוצה, וינסה לבלוט כפי שעשה במשחק נגד פולהאם, אומר גבארה.

 

"אין שום עיכובים", הוסיף הדובר. "כל הצדדים עושים את המאמצים המרביים לוודא שהעסקה תצא לפועל בהקדם האפשרי. זוהי עסקה מורכבת וכולם מחויבים להשלמתה במהירות האפשרית".

 

פורטסמות', שהמשחק הבא שלה הוא בחוץ נגד ברמינגהאם, היא בעלת האצטדיון הקטן ביותר בליגה האנגלית. במשחקי בית, כל 20 אלף המושבים מלאים ותוכניות הקבוצה לבנות אצטדיון חדש בניסיון להגדיל את הכנסותיה נדחו בשל מחנק האשראי.

 

בריחת השחקנים והבעיות הכלכליות השאירו את השחקנים שנותרו בפראטון פארק בתחושת אי נוחות. "הליגה צריכה להיות חסינה יותר ממצבים כאלה", מסביר השוער דיוויד ג'יימס. "אך במהלך חודשי הקיץ, כשהתחלנו למכור את השחקנים, אלא שנשארו בחדר ההלבשה לא יכלו שלא לתהות מי הבא בתור? בעוד השחקנים והצוות החלו לאבד את הביטחון במקום העבודה שלהם, באופן אירוני נותני החסות החדשים לחולצות שלנו הם Jobsite.co.uk, שעוזרים לאנשים למצוא עבודה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x