$
עסקי ספורט

לימור לבנת: המדינה לא תתקצב איגודי ספורט שבהנהלתם אין ייצוג הולם לנשים

שרת הספורט דורשת שבהנהלות גופי ספורט שמתוקצבים על ידי המדינה ביותר ממיליון שקלים בשנה יהיו לפחות 30% נשים, לעומת ממוצע של כ-15% הקיים כיום. "הדבר יבטיח עלייה במספר הספורטאיות"

כתב כלכליסט 17:0517.08.09

משרד התרבות והספורט ורשם העמותות הודיעו היום (ב') לבג"צ כי החליטו להתנות מימון לגופי ספורט בייצוג הולם לנשים בהנהלת הגופים.

 

על פי המתווה שנבנה, גופי ספורט שמתוקצבים על ידי המדינה ביותר ממיליון שקלים בשנה יידרשו לעמוד בחובת ייצוג נשים של 30% לפחות מחברי ההנהלה.

הנהלת גופים המתוקצבים בין חצי מיליון למיליון שקל, תורכב לפחות מ-25% נשים. שאר גופי הספורט יידרשו לעמוד בחובת ייצוג של 20% נשים לפחות בהנהלתם.

 

רשם העמותות יאכוף את הדרישה במסגרת הליכי קבלת אישור ניהול תקין המאפשרים קבלת תקציב ממנהל הספורט.  

 

לגופים השונים ניתנה תקופת התארגנות מחדש של ארבע שנים. המועצה הציבורית לקידום ספורט נשים ומשרד התרבות והספורט יגבשו תוכנית הכשרה ואיתור לנשים שישמשו כחברות הנהלה בגופים השונים. איגודים המייצגים ענף בעל שיעור השתתפות נמוך של נשים העומד על 2% ומטה, יידרשו לעמוד בדרישה בתוך שש שנים. מנתוני המועצה הציבורית לקידום ספורט נשים, עולה כי כיום הייצוג הממוצע של נשים בהנהלות גופי הספורט עומד על כ-15% בלבד.

 

"קידום ספורט נשים הוא אחד היעדים הבולטים שהצבתי עם כניסתי למשרד", מסרה לבנת. "ייצוג הולם של נשים בהנהלות גופי הספורט השונים יבטיח גם עלייה משמעותית במספר הספורטאיות. החובה לייצוג הולם של נשים בספורט עוגנה בחוק כבר ב-2003, אך היום אנו מעבירים מסר ברור שאת החוק הזה יש לקיים. תקופת ההתארגנות תאפשר לגופים לבחור את הנשים המקצועיות ביותר ולאחריה נפעל נגד מי שלא יעמוד בחובה שנקבעה".

 

מהתאחדות הכדורגל נמסר:  "בהנהלת ההתאחדות לכדורגל, במזכירות ההתאחדות, בועדות השונות ואף בקרב עובדי ההתאחדות יש יצוג הולם לנשים. בנוסף, משתתפת ההתאחדות בפרויקט לקידום ספורט הנשים בצורה פעילה, ביחד עם הגב' מורן ברק ואף מינתה את קפטנית נבחרת הנשים לשעבר ניצן דנון לאחראית על הפרויקט מטעמה. ההתאחדות מקדמת הקמת קבוצות נשים ונערות ורואה גם היא חשיבות לקידום נשים בספורט בכלל ובכדורגל בפרט"

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x