$
עסקי ספורט

הכדורגל הארגנטינאי חוזר עם 600 מיליון פסו יותר

החזרה למגרשים התאפשרה לאחר שנשיא ההתאחדות השיג את מבוקשו: ביטול החוזה הנוכחי עם ערוצי הכבלים, המשלמים 268 מיליון פסו לעונת משחקים

רונן וודלינגר 15:2612.08.09

בשורה טובה לחובבי הכדורגל הארגנטינאי. לאחר שבועות של מאבקים ודחיות תתחיל ליגת הכדורגל הארגנטינאית ה"אפרטורה" ב-21 באוגוסט, במקום בתאריך המקורי – ה-14 בחודש.

 

החזרה למגרשים התאפשרה לאחר שנשיא ההתאחדות, חוליו גרונדונה, השיג הלילה את מבוקשו: ביטול החוזה הנוכחי

עם ערוצי הכבלים שמשלמים 268 מיליון פסו (70 מיליון דולר) לעונת משחקים. במקום זה תקבל ההתאחדות מהמדינה 600 מיליון פסו (157 מיליון דולר) בעונה הקרובה – 100 מיליון פסו באופן מיידי ועוד 500 מיליון פסו בתשלומים.

 

מחצית מהסכום הזה יגיעו למועדונים, בעוד המחצית השנייה תשמש לכיסוי חובותיהם העצומים – בעיקר לרשויות המס ולשחקנים. גם הקבוצות ירוויחו מהשינוי. לדוגמה שתי הגדולות – בוקה ג'וניורס וריבר פלייט – שנהנו עד כה מ-25 מיליון פסו (6.5 מיליון דולר) לעונה – יקבלו מעתה תמורת זכויות השידור 65 מיליון פסו (17 מיליון דולר) כל אחת.

 

עדיין לא ברור מה המשמעות הכספית של ביטול החוזה עם חברת TSC, שמחזיקה כיום בזכויות השידור.

 

כרגע נראה שהמשחקים ישודרו בערוץ הממלכתי canal 7. עם זאת דובר ההתאחדות ביקש הלילה להבהיר שהמשחקים יתחילו בסוף השבוע הבא – בלי קשר לשאלה היכן ישודרו, אם בכלל.

 

ובינתיים במוסקווה: נבחרת הכדורגל של ארגנטינה מתאמנת לקראת המשחק שייערך הערב (17:00 שעון ישראל) נגד נבחרתה של רוסיה. המאמן, דייגו ארמנדו מרדונה, הביע את דאגתו נוכח פציעותיהם של שחקנים מרכזיים, בהם ליאונל מסי, פחות מחודש לפני המשחק המכריע נגד ברזיל. "הקבוצה נמצאת היום במצב כאוטי" אמר מספר 10 המיתולוגי.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x