עסקי ספורט

ביום שלישי: הקרב על 12 מיליון שקל

מכבי חיפה תשחק השבוע מול אוקוטבה הקזחית בגומלין הסיבוב השלישי במוקדמות ליגת האלופות. ניצחון - והירוקים של יעקב שחר יכניסו למועדון 2.1 מיליון יורו לפחות

אוריאל דסקל 17:3102.08.09

מכבי חיפה תתמודד ביום שלישי הקרוב מול אוקוטבה הקזחית בסיבוב השני במוקדמות ליגת האלופות על מקום בשלב המוקדמות הרביעי, שיכניס מינימום של 2.1 מיליון יורו (כ-12 מיליון שקל) לכל אחת מהקבוצות שיעפילו אליו.

 

בעבר, השלב השלישי (כיום סיבוב הפלייאוף) לא היה חלק מהשיווק

המרכזי של אופ"א וכל קבוצה מכרה לבד את זכויות השידור וזכויות הפרסום על המגרש. כיום, בעקבות השינויים שעבר מפעל ליגת האלופות תחת משטרו של מישל פלאטיני, השיווק כולו - פרסום על המגרש, זכויות שידור וכו' - נמכר בצורה מרוכזת בדיוק כמו שלב הבתים של הצ'מפיונס ליג.

 

זה אומר שאם מכבי חיפה אכן תנצח את האלופה מקזחסטן, ייכנס לקופת המועדון סכום ענק בסטנדרטים מקומיים - 12 מיליון שקל, השווים לכ-34% מסך התקציב השנתי של מכבי חיפה העומד על 35 מיליון שקל.

 

אגב, אם תצליח מכבי חיפה להעפיל לשלב הבתים מובטחת לה הכנסה אדירה של 7 מיליון יורו -כ-37.5 מיליון שקל.

 

למרות החשיבות האדירה עבור המועדון, במכבי חיפה תוהים מדוע האוהדים לא נוהרים לקופות. הירוקים מצפים לאיצטדיון מלא בגומלין במוקדמות ליגת האלופות, לאחר שסיימו בתיקו 0:0 במשחק הראשון, ואולם עד כה מכרו הירוקים רק 6,000 כרטיסים למשחק החשוב, בערך מחצית מהכמות שהוצאה למכירה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x