$
עסקי ספורט

המדיסון סקוור גארדן ייסחר בבורסה ושוויו מוערך במעל מיליארד דולר

משפחת דולן תבצע ספין אוף ל-MSG הכולל את המגרש, רדיו סיטי מיוזיק הול, קבוצת הניקס בכדורסל והריינג'רס בהוקי

סוכנויות הידיעות 19:4130.07.09

כייבלויז'ן מערכות, עלתה היום בשיעור החד ביותר מזה שלושה חודשים, לאחר שהחליטה לחלק כ'דיווידנד בעין', (ספין אוף), את נכסי המדיסון סקוור גארדן שבבעלותה, כדי להתמקד בעסקי הטלוויזיה בכבלים של אזור ניו יורק.

 

מנכ"ל החברה ג'יימס דולן, שמשפחתו שולטת בכייבלויז'ן, יכהן

כיו"ר המדיסון סקוור גארדן והמנכ"ל יהיה הנק רטנר. בין הנכסים הכלולים בעסקה, נמנים קבוצת הכדורסל של הניו יורק ניקס, קבוצת הוקי ורדיו סיטי מיוזיק הול.

 

ספין אוף של החטיבה הלא-רווחית יאפשר למניית החברה לטפס מעלה ולשקף נכונה את עסקי הכבלים. כייבלויז'ן מזנקת ב-8% בעקבות ההודעה לאחר שעלתה ב-11% בפתיחה - השיעור החד ביותר מאז תחילת מרץ. המדיסון סקוור גארדן מוערך בכ-1.1 מיליארד דולר או 3 דולר למניה.

 

הערכות השווי לקבוצות ספורט בעסקאות האחרונות, כמו זו של מונטריאול קנדיאנס, מאותתות על כך שמניית המדיסון סקוור גארדן עשוייה לזנק ל-7 דולר. הנכסים שיבוצע להם ספין אוף, כוללים כאמור את מגרש המדיסון סקוור גארדן, (ביתם של קבוצות הכדורסל וההוקי, הניקס והריינג'רס בהתאמה).

 

ההכנסות מחטיבת המדיסון סקוור גארדן התייצבו ברבעון השני של השנה על 207 מיליון דולר וההפסד התפעולי בגינה הסתכם ב-8.4 מיליון דולר. הספין אוף צפוי להיות מושלם עד סוף השנה.

 

כייבלויז'ן רכשה את ה-MSG ב-1,994 מויאקום תמורת 1.08 מיליארד דולר. לאחר פחות משלוש שנים מאוחר יותר, ITT מכרה את חלקה בחברה, לרבות אחזקותיה בניקס ובריינג'רס, לכייבלויז'ן, תמורת 650 מיליון דולר. באותה עת, צ'רלס דולן כינה את הזירה "אוצר ניו יורקי לא פחות מסנטרל פארק או טיימס סקוור".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x