$
עסקי ספורט

פרמיירליג: ארבע הגדולות משקיעות 37 מיליון ליש"ט בעונה בממוצע על רכישת שחקנים

עם זאת במקרה זה הממוצע מעט משקר - מאחר שארסנל הוציאה בממוצע 19 מיליון ליש"ט בלבד; פרהד מושירי, שותפו של אלישר אוסמאנוב במועדון, מעוניין שההנהלה תשקול מחדש את ההצעה להנפיק זכויות לבעלי המניות

אוריאל דסקל 11:5829.07.09

כל אחת מארבע הקבוצות הגדולות בפרמיירליג - צ'לסי, ליברפול, מנצ'סטר יונייטד וארסנל - השקיעו 37 מיליון ליש"ט בעונה בממוצע על רכישת שחקנים מאז 2006 - כך עולה מנתונים שהגיעו לידי "הדיילי טלגראף". עם זאת במקרה זה הממוצע מעט משקר - מאחר שארסנל הוציאה בממוצע 19 מיליון ליש"ט בלבד.

 

המידע סופק על ידי Red and White Holdings, חברה בבעלות אלישר אוסמאנוב, המחזיק ב-25% מארסנל.

ונגר. חייב לחסוך ונגר. חייב לחסוך צילום: רויטרס

 

מאז עברה ארסנל לאיצטדיון האמירייטס ביולי 2006, רכשה הקבוצה שחקנים בשווי 70 מיליון ליש"ט ומכרה שחקנים בשווי של כ-80 מיליון ליש"ט. 

 

הקיץ מכרה ארסנל למנצ'סטר סיטי את עמנואל אדאביור עבור 25 מיליון ליש"ט, ואת קולו טורה, בלם הקבוצה, תמורת 15 מיליון ליש"ט. עם זאת המנג'ר ארסן ונגר לא יוכל להשתמש בכל הסכומים שקיבל, עקב הגידול בחובות המועדון, המסתכמים ב-318 מיליון ליש"ט. שותפו של אלישר אוסמאנוב, פרהד מושירי, מעוניין שההנהלה תשקול מחדש את ההצעה להנפיק זכויות לבעלי המניות.

 

"אנו לא מבינים את הדחייה של הנפקת הזכויות", אמר מושירי האיראני, שמתח ביקורת גם על מכירת השחקנים למנצ'סטר סיטי, העשויה לאיים על הסטטוס של ארסנל כאחת מארבע הגדולות בפרמיירליג.

 

סטן קרונקי, המיליארדר האמריקאי שבבעלותו 29% מארסנל, רכש בשנה האחרונה מניות מועדון ב-90 מיליון ליש"ט, מתוכם 42.5 מיליון ליש"ט נכנסו לכיסיו של יו"ר הדירקטוריון, דני פיזמן. "בעלי המניות החליפו ביניהם מאות מיליוני ליש"ט ואף לא פני אחד נכנס למועדון", אמר מושירי. "אוסאמנוב הציע כסף למועדון בלי תנאים".

 

לפי הניתוח של Red and White Holdings, רווחי ארסנל יירדו בשנה הבאה בכ-13%, עקב גידול בעלויות השחקנים. ארסנל משלמת לשחקנים כ-100 מיליון ליש"ט בשנה - פחות מצ'לסי וממנצ'סטר יונייטד.

 

"ארסן ונגר הוא גאון", אמר מושירי. "חייבים לתמוך בו. ללא התמיכה הכספית שלנו, אני חושב שהוא יאבד מוטיבציה. זו טרגדיה לא להעניק כסף לאחד מהמאמנים הגדולים בעת המודרנית".

 

מנצ'סטר סיטי מעל כולן

 

יצוין כי ארבע הגדולות - מנצ'סטר יונייטד, צ'לסי, ארסנל וליברפול הוציאו בעונת ההעברות הנוכחית יותר מ-80 מיליון ליש"ט על רכישת שחקנים. מנצ'סטר סיטי, לעומתן, הוציאה לא פחות מ-97 מיליון ליש"ט. 

 

מנצ'סטר יונייטד הוציאה 24 מיליון ליש"ט על אנטוניו ולנסיה (נרכש מוויגאן), גבריאל אוברטן (מבורדו), מאמה בירם דיוף (ממולדה), מייקל אואן (מניוקאסל), שון מקגינטי (מצ'רלטון); צ'לסי הוציאה 23 מיליון ליש"ט על יורי ז'ירקוב (מצסק"א מוסקבה), דניאל סטאריג' (ממנצ'סטר סיטי), רוס טרנבול (ממידלסבורו); ליברפול הוציאה 23 מיליון ליש"ט (עשוי לצמוח ל-26 - תלוי הופעות) על גלן ג'ונסון (מפורטסמות'), כריס מאבינגה (מפריס סן ז'רמן), ארון קינג (מראשדן & דיאמונדס); וארסנל הוציאה 11 מיליון ליש"ט על תומאס פרמלן (מאייאקס).

 

מנצ'סטר סיטי רכשה את גארת' בארי (מאסטון וילה, 12 מיליון ליש"ט), רוקה סנטה קרוס (מבלקבורן, 18 מיליון ליש"ט), קרלוס טבס (מ-MSI לשעבר, 25 מיליון ליש"ט), עמנואל אדאביור (מארסנל, 25 מיליון ליש"ט), נילס זנדר (שאלקה, 2 מיליון ליש"ט) סטיוארט טיילור (מאסטון וילה, בוסמן). כמו כן, היא צפויה להשלים את רכישת קולו טורה מארסנל ב-15 מיליון ליש"ט.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x