$
עסקי ספורט

כמה שילמה ברצלונה עבור זלאטן איברהימוביץ'?

עלות החתמתו של החלוץ השבדי עומדת על כ-90 מיליון יורו במזומן וסכום זה עשוי לצמוח. ז'ואן לאפורטה, נשיא בארסה: "לא לקחנו הלוואה מהבנקים"

סוכנויות הידיעות 13:2828.07.09

זלאטן איברהימוביץ' הוצג אמש כשחקן ברצלונה בצורה כאוטית משהו בקאמפ נואו. כ-60 אלף איש או יותר חיכו באצטדיון יותר משעתיים כדי שהחלוץ השבדי יופיע לבוש במדי קבוצתם האהובה. ההמתנה נבעה מכך שאינטר, ממנה הגיע זלאטן, לא שלחה את הפקס שמאשר את מעברו של זלאטן. לאחר שהוצג וצולם

פרצו האוהדים למגרש. בכל מקרה, בספרד תוהים כמה כסף עלה השחקן לברצלונה.

 

לפי הערכות, רכשה ברצלונה את החלוץ עבור סכום כולל של 66 מיליון יורו. 46 מיליון יורו יועברו לאינטר במזומן ו-20 מיליון יורו הועברו בדמותו של סמואל אטו (לפי ערך השוק שלו).

 

לפי הערכות, אלכס חלב שהועבר בהשאלה לאינטר כחלק מההסכם, אמור לעבור באופן סופי לקבוצה בתום העונה הנוכחית. אם יחליט שלא, תצטרך בארסה לשלם לאינטר כמיליון יורו עבור זלאטן.

 

בארסה תעניק לזלאטן סכום של כ-9 מיליון יורו בשנה לחמש שנים (45 מיליון יורו).

 

השבדי אמנם החליט לקצץ משכרו באיטליה (שעמד על כ-12 מיליון יורו). עם זאת, זלאטן יהנה מהטבות מס וישלם בספרד רק 23% מס על המשכורת שלו (יקבל 8.73 מיליון יורו נטו).

 

באיטליה שילם 43% על ה-12 מיליון שהכניס (קיבל 6.84 מיליון יורו נטו). כך שבכל מקרה יקבל יותר בברצלונה מאשר באינטר.

 

סעיף השחרור של זלאטן עומד על שיא עולם -  250 מיליון יורו.

 

נשיא ברצלונה, ז'ואן לאפורטה, הגן על ההשקעה של הקבוצה שלו בשחקן. "הגישה שלנו שונה לזו של ריאל מדריד", אמר. "לא השתמשו ביורו אחד מהלוואה בנקאית". לאפורטה המשיך: "זה הופך את ברצלונה למועדון רציני שמכבד את החוקים. מבחינה ספורטיבית מדובר ברכישה אדירה. זה היה מבצע אידיאלי ואנחנו מחכים לראות שההופעות של השחקן רווחיות".

 

לאפורטה הוסיף: "זלאטן הוא שחקן עם כישרון גדול וקיבל תמיכה מלאה של המאמן, פפ גווארדיולה, שטוען כי הוא השחקן המושלם לחזק את העמדות בבארסה". הנשיא הודה לסמואל אטו, שזכה עם בארסה בשתי אליפויות אירופה.

 

פלורנטינו פרס - נשיא ריאל מדריד, שספג עלבנות מלאפורטה על הרכישות הגדולות שלו הקיץ – בירך על החתמתו של איברהימוביץ'. "זה טוב לליגה הספרדית שהגיע השבדי", אמר. "אני חייב לברך את לאפוטרה".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x