$
עסקי ספורט

ספורט בצהריים: טום היקס מתקשה להשיג ערבויות

וגם: בטורנירים ימשיכו לשחק עם כדורי אדידס; מכבי תל אביב לא מצליחה למכור מנויים; GM מפסיקה את החסות ההיסטורית שלה עם אליפות ביואיק הפתוחה וצסק"א מוסקבה מצאה ספונסרית ראשית

סוכנויות הידיעות 14:2126.07.09
טום היקס, אחד מבעלי ליברפול, מתקשה לספק ערבויות למימון מחדש של ההלוואה שלקח כדי לרכוש את המועדון. היקס מנסה לחדש את ההלוואה מבנק RBS זאת לאחר שסיכם על חידושה אבל לא חתם עליה מכיוון שאינו מצליח לספק את הערבויות האישיות שהבנק דורש.

 

שותפו, ג'ורג' ג'ילט, השיג

את הערבות על ידי מכירת אחזקותיו במונטריאול קאניידיאנס. לעומת זאת, עסקיו של היקס נפגעו קשה במיתון ובשבועות האחרונים עבד קשה כדי להשיג את המזומן או ההשקעה החיצונית כדי להבטיח את הערבויות לבנק. הבנק, לפי הערכות, העניק לג'ילט והיקס שישה שבועות נוספים (מעבר לדד ליין שעבר בסוף השבוע) להשיג את הערבויות ולקבל את ההלואה החדשה.

 

קבוצת האוהדים שמעוניינת לרכוש את ליברפול מתחה ביקורת על התנהלות הבעלים והבנק.

 

אופ"א האריכה את חוזה החסות לכדור עם אדידס. לפי ההסכם חברת הלבשת הספורט הגרמנית תספק להתאחדות הכדורגל האירופאי את הכדורים לטורנירים שהוא מנהל - ליגת האלופות, ליגת אירופה, היורו וכ'. ההסכם הוא לשלוש שנים ויכניס לאופ"א כ-15 מיליון יורו (במזומן וציוד). אדידס מספקת את הכדורים הרשמיים לאופ"א מאז 1970.

 

מכבי תל אביב פתחה לפני עשרה ימים את מכירת המנויים לעונה הקרובה ונכון לעכשיו עומד מספר האוהדים שרכשו מנוי למשחקי הבית של הקבוצה על פחות מאלף. לצורך השוואה, בשלב זה של העונה שעברה קרוב ל-4,000 אוהדים כבר רכשו מנוי, כאשר בסופו של דבר עמד מספר המנויים למשחקי הבית על 6,500.

 

ג'נרל מוטורס תסיים את החסות בת 51 השנה שלה עם תחרות הגולף של סבב הגולף - PGA. התחרות במישיגן קיבלה את השם "ביואיק אופן" ומקבלת חסות מיצרנית הרכב בשווי של כמה מיליוני דולרים במשך עשרות שנים. אליפות ביואיק הפתוחה תתקיים השנה באוגוסט. לטענת מארגני התחרות יש לה ספונסר חדש אך הם לא מוכנים לחשוף אותו.

 

צסק"א מוסקבה חתמה על הסכם חסות לשנה אחת עם חברת התעופה הרוסית, Aeroloft. ההסכם, לפי יבגייני גינר נשיא קבוצת הכדורגל, שווה 5 מיליון דולר במזומן ובשירותי תעופה. לקבוצה יש אופציה להאריך את החוזה בשנה נוספת בשנה הבאה. מאז שבשנה שעברה נגמר החוזה של צסק"א עם בנק VTB (הסכם בשווי 30 מיליון דולר לשלוש שנים) לא היה לצסק"א מוסקבה נותנת חסות ראשית.

 

הוועד המארגן של אולימפיאדת לונדון 2012 (LOCOG) חתם על הסכם חסות עם סוכנות הכרטיסים, Ticketmaster. לפי ההסכם, הסוכנות תהיה מפיצת הכרטיסים הרשמית של המשחקים בלונדון. יותר מתשעה מיליון כרטיסים יוצעו למכירה לקראת המשחקים.

 

סיינט אטיין, קבוצת הפאר הצרפתית, חתמה על הסכם חסות ראשי בשנה אחת עם חברת המשקאות הצרפתית - Fruité. ההסכם בשווי של 2.5 מיליון דולר. חברת Fruité היתה שותפה מסחרית של סיינט אטיין בשלוש השנים האחרונות אבל הסכם זה משמעותי הרבה יותר מבחינת חשיפת השותפות והכספים.

 

התובע של מחוז קאסטיון מספרד הגיש תביעה נגד הנהלת ויאריאל על העלמת מס ועבירות מס שונות. לפי כתב האישום בין השנים 2004 ל-2005 הגישה ההנהלה דו"חות כוזבים והתגלו אצלה אי סדרים כספיים. התביעה לא פרסמה את השמות הספציפיים של האנשים המואשמים אבל לפי הפרסומים מאשימה את 15 חברי ההנהלה. פרננדו רואיג, נשיא הקבוצה מאז 1997, הכחיש את האשמות. לפיו המועדון שילם את כל המיסים והקצה 48.5 מיליון יורו לשיפוץ האצטדיון ויאריאל.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x