$
מונדיאל 2010

ספורט בצהריים: מונדיאל 2010 יכניס 4.5 מיליארד יורו לכלכלת דרום אפריקה

וגם: שלושה מנהלים של דרבי קאונטי ייכנסו לכלא, אודינזה חתמה על הסכם חסות עם חברה רומנית - ומארגני לונדון 2012 עדיין עומדים בתקציב

סוכנויות הידיעות 14:1221.07.09

1.3 מיליון תיירים יגיעו לדרום אפריקה בזמן מונדיאל 2010, מה שיכניס לכלכלה המקומית כחצי מיליארד יורו. כך העריך שר התיירות של דרום אפריקה, מרטיניוס ואן שאלקוויק. תחזית ההכנסות הכוללת של הטורניר עומדת על 4.5 מיליארד יורו, לפי ואן שאלקוויק. "מדובר באירוע הבינלאומי הגדול

ביותר בעולם", הוא אמר. "הוא יעניק לדרום אפריקה הזדמנות של פעם בחיים להציג לראווה את התשתיות המפוארות שלה".

 

חברת האלקטרוניקה הקוריאנית LG תעניק חסות לאליפות העולם בסנואובורד בשווי 200 אלף דולר. סבב אליפות העולם בסנואובורד, שבחורף הבא יהיה בשנה ה-16 שלו, עובר בין 15 מדינות ומשודר בכ-80.

 

שלושה מנהלים בכירים לשעבר בקבוצת הכדורגל האנגלית דרבי קאונטי קיבלו עונש מאסר על לקיחת עמלות אסורות מהמועדון. השלושה - אנדרי מקנזי, ג'רמי קית' ומורדו מאקיי - קיבלו כל אחד 125 אלף ליש"ט כשהמועדון נרכש ב-2003 תמורת 3 מיליון ליש"ט. מקנזי ומאקיי ייכנסו לכלא לתקופה של שלוש שנים, בעוד קית' ירצה 18 חודשי מאסר. עו"ד דייויד לואו, שגם כן היה מעורב בפרשה, קיבל עונש מאסר של שנתיים לאחר שנמצא אשם בהלבנת הון.

 

קבוצת הכדורגל האיטלקית אודינזה האריכה את חוזה החסות הראשי שלה עם יצרנית הרכב הרומנית דאצ'יה. הקבוצה מסריה A תקבל 1.5 מיליון דולר בשנה למשך שנתיים מהחברה הבת של רנו הצרפתית. "זה הזדמנות עבורנו להעצים את מותג דאצ'יה בשוק האיטלקי", אמר אנדראה באראקו, מנהלה המסחרי של רנו איטליה.

 

קבוצת הכדורגל האוסטרלית סידני FC האריכה שני חוזי חסות עם החברות סוני ובינג לי עבור 375 אלף דולר בשנה למשך שנתיים. חברת האלקטרוניקה היפנית תקבל את שטח הפרסום על חולצת החוץ של הקבוצה; ובינג לי, יבואנית מוצרי האלקטרוניקה האיטלקית, תקבל את שטח הפרסום על חולצת הבית של הקבוצה.

  

רק 20 מיליון ליש"ט הוצאו מקרן החירום של לונדון 2012 כדי לשפר את תנאי הביטחון מסביב לפארק האולימפי בבירה האנגלית. הממשלה עדיין לא השתמשה ב-65% מהקרן, שהונה עמד על 1.9 מיליארד ליש"ט. תקציב האולימפיאדה עומד עדיין על 9.2 מיליארד ליש"ט.

 

אוהדי ניוקאסל האנגלית ראו את הקבוצה שלהם יורדת ליגה ואת הבעלים מייק אשלי מסתבך בתהליך המכירה שלה - אבל זה לא מנע מהם לרכוש כמעט 25 אלף מנויים עד כה בקיץ. 26 יום לפני המשחק הראשון של ניוקאסל בליגת המשנה, ואוהדי הקבוצה סיפקו לה לפחות 7.5 מיליון ליש"ט (עלות ממוצעת של מנוי עומדת על 300 ליש"ט).

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x