$
עסקי ספורט

ספורט בצהריים: פיטר קניון צפוי לעזוב את צ'לסי

וגם: מי רכש את מועדון הכדורגל הראשון בעולם? מאזדה חותמת על הסכם חסות בשווי 700 אלף דולר עם קבוצת כדורגל אוסטרלי

סוכנויות הידיעות 14:3515.07.09

פיטר קניון, מנכ"ל צ'לסי, צפוי לעזוב את הקבוצה לאחר שיודיע על חתימה מחדש על הסכם החסות עם סמסונג. המנכ"ל בן ה-55 ראה את מעמדו בצ'לסי נחלש בחודשים האחרונים בעקבות התערבות מקורביו של הבעלים, רומן אברמוביץ', בעינייני הקבוצה. לפי "הטיימס", אחרי חתימת החוזה עם ענקית הטכנולוגיה

הקוריאנית, יהיה זה הזמן המתאים בשביל קניון לעזוב את המועדון. לפי הערכות ההסכם החדש שהשיג קניון יכניס לצ'לסי 11 מיליון ליש"ט בשנה, עלייה של 1 מיליון ליש"ט. ההסכם הוא לחמש שנים. 

 

בית משפט האמריקאי קבע כי ג'נרל מוטורס רשאית לצאת מחוזי חסות עם גופי ספורט אם יקבע שהם לא חשובים לגרעין העסקים של החברה. ל-GM ישנם 54 הסכמי חסות עם גופי ספורט אמריקאים ולכל אחד מהם יש חבילת אירוח המאפשרת לראשי החברה הקורסת "להתפנק" ביציעי VIP. חברת GM הודיעה כבר כי היא מפסיקה הסכמי חסות עם טור הגולף העולמי (PGA), טייגר וודס והסופרבול של ה-NFL.

 

נוטס קאונטי, מועדון הכדורגל הראשון בעולם, נרכש על ידי תאגיד מונטו פייננס – קבוצת השקעה משווייץ והמזרח התיכון. פיטר טרמבלינג הוא היו"ר והמנכ"ל החדש של נוטס קאונטי. המועדון הוקם ב-1862 והיה אחד ממקימי ליגת הכדורגל הראשונה ב-1888. הקבוצה משחקת כיום בליגה הרביעית בטיבה באנגליה והפעם האחרונה ששיחקה בליגה הבכירה של אנגליה היתה ב-1992. לא פורסמו פרטים פיננסים על העסקה.

 

מאזדה חתמה על הסכם חסות עם קבוצת הכדורגל האוסטרלי, נורת' מלבורן. ההסכם הוא לשנתיים ויעניק לקבוצה 350 אלף דולר בשנה. יצרנית הרכבים היפנית מעניקה חסות לקבוצת הכדורגל האוסטרלי כבר 11 שנה. 

 

סוכנות IMG תשווק את זכויות השידור של הסופרבול בשלוש השנים הבאות. IMG חתמה על הסכם עם ה-NFL לגבי מכירת זכויות השידור ב-38 מדינות באירופה ועשרות מדינות באפריקה, המזרח התיכון, אמריקה הלטינית ואסיה. הסופרבול הוא משחק גמר ליגת ה-NFL ואחד מהאירועים הנצפים ביותר על ידי האמריקאים.

  

חברת ברוס פאור תעניק חסות בשווי 400 אלף דולר לכל קבוצות הספורט בטורנטו שמשחקות בעולם. כחלק מההסכם תספק ברוס פאור חשמל לאולם בו משחקות קבוצות ההוקי – מייפל ליפס ומרליס וגם קבוצת ה-NBA, טורנטו רפטורס. ההסכם הוא לשנה.

  

קייבו ורונה חתמה על הסכם חסות ראשי עם חברת ההימורים המקוונים Merkur-win. קבוצת הכדורגל מהסריה A תקבל 750 אלף דולר על ההסכם עם חברת ההימורים הגרמנית. ההסכם הוא לשנה אחרת.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x