$
עסקי ספורט

איטליה: המשבר הכלכלי פוגע קשות בקבוצות הקטנות

לפחות ארבע קבוצות הליגה השלישית באיטליה לא יתחילו את העונה בגלל המצב הכלכלי הקשה, כך אמר נשיא ההתאחדות האיטלקית. גם המועדונים שנסחרים בבורסה סובלים

סוכנויות הידיעות 10:5514.07.09

לפחות ארבע קבוצות מהליגה השלישית באיטליה לא יתחילו את העונה בגלל המצב הכלכלי הקשה - כך אמר ג'יאנקרלו אבאטה, נשיא התאחדות הכדורגל האיטלקית. לדבריו, גם קבוצות מליגות גבוהות יותר אינן מסוגלות לספק ערבויות טובות מספיק לרשויות.

 

הקבוצות ונציה וטרוויזו, לדוגמא,
שבעשור האחרון שיחקו בליגה הבכירה באיטליה (סריה A), כמו גם פיזה ואבלינו, לא ישחקו השנה באף ליגה מקצועית, אחרי שלא הצליחו להעמיד תקציב מתאים לליגה השלישית באיטליה (Lega Pro). "יש צורך קריטי למצוא אנשי עסקים שיכולים להנשים את הקבוצות האלה", אמר אבאטה.

 

לפי ההתאחדות האיטלקית, קבוצות רבות מצויות בקשיים כלכליים והתקווה היא שמי שתנשור מהליגות הנמוכות תשחק בליגה חצי מקצועית.

 

גם לפני המשבר העולמי התקשו קבוצות רבות באיטליה להחזיק עצמן. פיורנטינה ונאפולי, למשל, קבוצות מסריה A, פשטו רגל והצליחו לחזור לליגה הבכירה אחרי רפורמות שהובלו על ידי אוהדים.

 

גם קבוצות איטלקיות שנסחרות בבורסה מתקשות כלכלית בעת הזו. "אני מאמין שקבוצות שנסחרות בבורסה עושות נזק לעצמן", אמר לאמברטו קארדיה, בכיר בבורסה האיטלקית. "המניות יורדות ועולות באופן דראסטי מדי, בגלל התוצאות על המגרש".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x