$
עסקי ספורט

פלורנטינו פרס מתכנן: סופרליג אירופית

נשיא ריאל מדריד רוצה שהקבוצות הבכירות בכדורגל האירופי יקימו ליגה נפרדת משל עצמן, אם אופ"א לא תיכנע לדרישות שלהן לשנות את מבנה הצ'מפיונס ליג

אוריאל דסקל 11:5105.07.09

פלורנטינו פרס, נשיא ריאל מדריד, רוצה שהקבוצות הבכירות בכדורגל האירופי יקימו ליגה נפרדת משל עצמן - אם אופ"א לא תיכנע לדרישות שלהן לשנות את מבנה הצ'מפיונס ליג.

 

"אנחנו חייבים להבטיח שתקום ליגה פאן אירופית - סופרליג אירופית, שתבטיח שהטובים תמיד ישחקו אחד נגד
השני - משהו שלא קורה בצ'מפיונס ליג", אמר פרס לטלוויזיה הספרדית.

 

פרס הוסיף שהוא מעוניין שהצ'מפיונס ליג תהיה  "חנות סגורה" - תחרות בה מובטחת השתתפות של חלק מהקבוצות הבכירות באירופה. אופ"א, התאחדות הכדורגל האירופית, צפויה להתנגד לכל יוזמה כזו.

 

פרס מעוניין שמספר מועודנים - כגון ריאל מדריד, ברצלונה, מנצ'סטר יונייטד, ליברפול, מילאן ויובנטוס יקבלו מקום מובטח בצ'מפיונס ליג ללא קשר למיקום שלהם בליגה המקומית. הוא הוסיף שהוא אינו מעוניין לבטל את הליגות המקומיות ושהסופרליג תתנהל במקביל אליהן.

 

פרס, שהוציא כבר יותר מ-200 מיליון יורו על רכש בחודשיים הראשונים שלו כנשיא ריאל מדריד, כבר זכה לביקורות מראשי אופ"א שכינו את ההוצאות שלו כ"מוגזמות". מישל פלאטיני, נשיא אופ"א, הוסיף גם שהוא מתכנן לשנות את החוקים על מנת לא לאפשר הוצאות כספיות גדולות כאלו.

 

"אם למדריד יש את האשראי לעשות את מה שהם עושים אז מה אני אוכל לעשות?", אמר פלאטיני. "אנחנו ננסה לחוקק חוקים שישנו את המצב הזה בעוד שנתיים או שלוש שנים".

 

פלאטיני הוסיף שהוא אינו רואה בסופרליג כאיום. בינתיים, אגב, הזהיר שוב את אוקראינה שייקח ממנה את הזכות לארח את יורו 2012.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x