$
עסקי ספורט

הישראלי הראשון ב-NBA: עומרי כספי נבחר בדראפט

סקרמנטו קינגס בחרה בפורוורד, אשר הפך לישראלי הראשון שמקבל חוזה מובטח ב-NBA. כספי לא עצר את הדמעות: "וואו, זה חלום. עשינו היסטוריה. חיכיתי לרגע הזה כל החיים"

ynet 09:0226.06.09
With the 23rd pick in the 2009 NBA Draft, the Sacramento Kings select OMRI CASSPI from Rehovot, Israel, and Maccabi Tel Aviv

 

אלו המילים שנאמרו לפנות בוקר (ו') במדיסון סקוור גארדן על ידי קומישינר ה-NBA, דייויד סטרן. ולמילים האלה יש כל כך הרבה משמעות. רק המונח

'היסטוריה' יתאר את מה שקרה בניו יורק. עמרי כספי הפך לישראלי הראשון שמקבל חוזה מובטח לשנתיים בליגה הטובה בעולם - ומכאן, הדרך לפרקט של הגדולים באמת קצרה מתמיד. פורוורד מכבי תל אביב ונבחרת ישראל, שצפה באירוע הדראפט מביתו שביבנה, לא יכול היה לעצור את דמעות ההתרגשות.

 

בקבוקי השמפניה, שצוננו במקרר בידי הוריו של כספי מבעוד מועד, שטפו את סלון ביתו - וכמובן אותו עצמו. "וואו. אני מרגיש בחלום", אמר עמרי הנרגש, "עשינו היסטוריה. חיכיתי לרגע הזה כל החיים".

 

במהלך מסעו לארצות הברית בשבועות האחרונים, קיים הפורוורד אימון לעיניאנשי סקרמנטו והרשים אותם. "הקינגס אמרו לי שהם יבחרו ביני לבין שני מועמדים אחרים", סיפר. "אני שמח שהם בחרו בי. הבנתי שהם ממש רוצים אותי ואוהבים אותי. אני מתרגש. הם עקבו אחריי המון זמן. עברתי הרבה עליות וירידות, ואני שמח להיות במקום הזה עכשיו".

  

כעת נותר לראות היכן ישחק כספי בעונה הקרובה. בארצות הברית העלו את האפשרות שהקינגס יעדיפו לשלוח את כספי לעונת התחשלות נוספת באירופה. אם כך אכן יקרה, מעניין יהיה לראות אם ימשיך לעונה נוספת במכבי תל אביב או שייצא לקבוצה בחו"ל - כאשר ההערכה היא שהוא ילבש צהוב. 

 

למעשה, כספי הוא הישראלי הרביעי שנבחר בדראפט - אחרי דורון שפר, ליאור אליהו ויותם הלפרין - אך הראשון שמתברג בסיבוב הראשון. כעת ייווצר הקשר הרשמי בינו לבין הקינגס ואז תתקבל ההחלטה: האם הפורוורד יעשה היסטוריה כבר העונה וישחק ב-NBA, או שיתבקש לעבור עונת התחשלות נוספת במכבי או בקבוצה אחרת באירופה.

 

כספי, כמובן, היה רק אחד מתוך 30 שנבחרו בדראפט. בלייק גריפין מאוקלהומה נבחר כצפוי במקום הראשון על ידי לוס אנג'לס קליפרס ונכנס לרשימה מכובדת ומחייבת. האירופי הראשון בדראפט היה ריקי רוביו, שנבחר חמישי בידי מינסוטה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x