$
עסקי ספורט

עוד שיא עולם לרונלדו: סעיף השחרור הגבוה בכל הזמנים

סעיף השחרור בחוזה עם ריאל מדריד עומד על 200 מיליון יורו . עד כה היה מסי השחקן בעל סעיף השחרור הגבוה ביותר - 150 מיליון יורו

סוכנויות הידיעות 14:3422.06.09

סעיף השחרור של כריסטיאנו רונלדו בחוזה שלו בריאל מדריד עומד על 200 מיליון יורו – הגבוה ביותר בכדורגל העולמי.

כך התפרסם היום (ב') ב"אס", יומון הספורט הספרדי.

 

הסעיף קיבל את הכינוי "סעיף האנטי שייח'" כדי למנוע מקבוצות הממומנות על ידי כספי הנפט של האמירויות
לרכוש את רונלדו בעתיד.

 

ליאונל מסי, כוכב ברצלונה, היה בעל סעיף השחרור הגבוה ביותר עד כה - 150 מיליון יורו.

 

לפי חוקי הליגה הספרדית, על הקבוצות להכניס בחוזים של כל השחקנים שלהן סעיפי שחרור, כך שבמידה ומתקבלת הצעה על שחקן בסכום הנקוב, המועדון חייב לאפשר לו לפתוח במו"מ עם הקבוצה שמעוניינת לרכוש אותו. בליגות אירופיות בכירות אחרות אין תקנות המחייבות הכנסת סעיפי שחרור לחוזים.

 

רונלדו, שנרכש ממנצ'סטר יונייטד בעבור כ-94 מיליון יורו (שיא העברות של כל הזמנים), צפוי להרוויח בסנטיאגו ברנבאו קרוב למיליון יורו נטו בחודש  ויצטרף לקבוצה עד ה-30 ביוני, כך הוא טוען. זאת למרות שישנה בעיה מסוימת הקשורה לדרישותיו בנוגע לזכויות התדמית שלו. רונלדו מעוניין ב-60% מההכנסות המרצ'נדייס של הקבוצה הקשורות בו, בעוד בריאל מוכנים לתת לו רק 50%.

 

אגב, לפי מחקר שערכה חברת פרונטיר אקונומיקס האנגלית לפני חודש - מסי ולא רונלדו הוא הכדורגלן היקר ביותר בעולם בימים אלה ושוויו מוערך ב-124 מיליון יורו. הקשר הארגנטינאי של ברצלונה מקדים בדירוג את רונלדו, אשר ערכו נאמד במחקר ב-90 מיליון יורו. השחקן השלישי בשוויו הוא זלאטן איברהימוביץ' מאינטר (61 מיליון יורו) והרביעי הוא נציג נוסף של ריאל - החלוץ הצעיר גונסאלו היגוואין (47 מיליון יורו).

 

לצורך קביעת הסכום שקללו החוקרים 244 העברות בארבע השנים האחרונות בליגה הספרדית, שערים שהבקיעו השחקנים, בעיטות לשער, ממוצע דקות משחק, זימונים לנבחרת, תארים, ניסיון וכמובן את גיל הכדורגלן.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x