$
חסויות וזכויות שידור

כריסטיאנו רונלדו ירוויח כ-85 מיליון ליש"ט מחסויות

המעבר של הכוכב הפורטוגלי לריאל מדריד מאפשר לו להתרכז כעת בהשגת חסויות אישיות. עד גיל 34 צפוי רונלדו להרוויח יותר מדיוויד בקהאם

סוכנויות הידיעות 13:5814.06.09

אחת מהסיבות לכך שכריסטיאנו רונלדו רצה לעזוב את מנצ'סטר יונייטד היא העובדה שהמנג'ר אלכס פרגוסון לא איפשר לו למצות את הפוטנציאל המסחרי שלו. כך לפי השבועון "אובזרבר".

 

מארי אלן פילד, מומחית לזכויות מסחריות, אמרה ל"אובזרבר" שהמעבר הצפוי של רונלדו לריאל מדריד
עבור 80 מיליון ליש"ט פותח בפניו אפשריות רבות שעשויות להכניס לכיסו עד 85 מיליון ליש"ט בחסויות בלבד בעשור הקרוב.

 

"פרגוסון תמד אומר שמחויבויות מסחריות ופרסומיות של השחקנים שלו מפריעות להם להתרכז בכדורגל. הסכם חסות קלאסי בין שחקן לחברה מסתכם בכך שהוא מתחייב לעבודה שקשורה לקידום המותג שלה במשך 20 יום בשנה לפחות. ככל שהמותג מקבל יותר חשיפה כך הוא הופך לבעל ערך רב יותר".

 

מנצ'סטר יונייטד חתמה על הסכם ל-13 שנה עם נייקי בשווי 300 מיליון ליש"ט. ההסכם הזה מנע מרונלדו, לדוגמא, לפתח מותג משל עצמו בדומה למותג אייר ג'ורדן.

 

בכלל, בגלל הדרישות של פרגוסון, הסכם החסות היחיד שיש לרונלדו, אחד מהפרצופים המזוהים ביותר בעולם הכדורגל, מלבד נייקי, הוא עם חברת קסטרול.

 

שוויו של רונלדו בהכנסות מחוזי פרסום עומד על כ-18 מיליון ליש"ט בשנה. כך לפי הערכות.

 

גם בזכות החוזה שלו במדריד, שיכניס לכיסו לפחות כ-45 מיליון ליש"ט, והכסף שהרוויח במנצ'סטר יונייטד, עשוי רונלדו להיות בעל הון של 175 מיליון ליש"ט בגיל 34, גילו של דיוויד בקהאם. בקהאם שווה כיום 125 מיליון ליש"ט.

 

פלורנטינו פרס, נשיא ריאל מדריד, מצפה מקאקה ורונלדו להגדיל את הכנסות המועדון בעשרות אחוזים בדומה לבקהאם, שהגדיל את הכנסות ריאל מדריד ממכירת חולצות רפליקה ב-137%. המועדון הלבן יקדם באופן אגרסיבי את קאקה וכריסטיאנו רונלדו בעיקר באסיה.

 

בשני נושאים קשורים: מילאן, מנצלת כבר את הכסף ממכירת קאקה והיום הודיע כי החתימה את אלי סיסוקו, מגן פורטו, עבור 15 מיליון יורו. בפרמיירליג, מנצ'סטר סיטי מציעה לסמואל אטו 1 מיליון יורו בחודש כדי לעבור ולשחק אצלה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x