$
מונדיאל 2010

ראשי פיפ"א: "המיתון לא יפגע במונדיאל 2010"

על פי הערכות, אליפות העולם בכדורגל תוסיף כ-0.7% לצמיחת כלכלת המארחת דרום אפריקה ב-2010

סוכנויות הידיעות 16:3110.06.09
ראשי המונדיאל שייערך בדרום אפריקה בקיץ 2010 משוכנעים כי המיתון לא יפגע באירוע שיתחיל בעוד שנה בדיוק – ב-11 ביוני 2010.

 

"אנחנו ברי מזל שהמיתון לא השפיע על פיפ"א וככה גם לא הגיע למונדיאל", אמר תיירי ווייל, מנהל השיווק של התאחדות הכדורגל האירופאי לסוכנות הידיעות
רויטרס. "השותפים שלנו (הספונסרים) הם חזקים. הם סבלו במשבר אבל כולם באופן ברור מאחוריי פיפ"א והמונדיאל".

 

דרום אפריקה נמצאת במצב כלכלי לא פשוט ולפי מומחים יש סיכוי שגם המונדיאל לא יעזור למצב. "יש סכנה שההצלחה הכלכלית תפגע בגלל מחסור בכוח קנייה של תיירים", אומר קולין גארו, כלכלן מחברת ההשקעות Brait. "עם זאת, עד 2010 ייתכן והכלכלה העולמית תשתקם ואנשים יחושו יותר בטוחים להוציא את הכסף שלהם".

 

רוב המומחים מאמינים שהכדורגל הוא נשק מיוחד למאבק בכלכלה קשה. מיליונים של אוהדים עם תשוקה לספורט יגיעו לראות את המשחקים ולא משנה באיזה אקלים פיננסי נמצא העולם. המחירים הזולים יחסית של המונדיאל בדרום אפריקה והרנד, המטבע המקומי, החדש, עשויים גם כן לעזור למשוך תיירים משלמים למדינה.

 

הכרטיסים אוזלים

 

"סאות'רן סאן", אחת מרשתות המלונות הגדולות בדרום אפריקה, מסרה כי אינה רואה שום ירידה בהזמנות לבתי מלון בעוד שמכירות כרטיסים למשחקים לא נפגעו כלל.

 

אנשים הזמינו את כל הכרטיסים למרות שעדיין לא ברור אילו נבחרות יתחרו במונדיאל. כמו כן אזלו הכרטיסים המוקדמים למשחק הפותח, לחצאי הגמר ולגמר. גם לאצטדיונים שיארחו את המשחקים של הנבחרת המקומית – קייפ טאון, נלספרויט ופרטוריה – אין יותר כרטיסים.

 

פיפ"א כבר לא יכולה יותר למכור כרטיסים למשחקי הנבחרות של אנגליה, ברזיל, ארגנטינה, אוסטרליה, אירלנד והולנד.

 

לפי חברת מומחים המונדיאל יוסיף בין 0.6% ל-0.7% לצמיחה בכלכלת דרום אפריקה ב-2010. הממשלה הוציאה מיליארדים על תשתיות לקראת המונדיאל, מה שהותיר את ענף הבנייה במדינה כאחד מהיחידים שעומד על הרגליים בתקופה הנוכחית. הענף גדל בכמעט 10% לעומת תעשיות אחרות כגון תעשיית המכרות והשווקים הפיננסים, שסבלו מירידה ברווחים ואף קריסה מוחלטת.

 

הנשיא החדש של דרא"פ, ג'ייקוב זומה, גם כן אופטימי. "המונדיאל ישאיר מורשת גאה לילדים שלנו ולקהילות שלנו", אמר בנאום הראשון שלו לאומה כנשיא. "אנחנו על המסלול הנכון ואנחנו נחושים שזה יהיה המונדיאל הטוב בכל הזמנים".

 

גם מדינות הגובלות בדרום אפריקה מעוניינות להרוויח מהמונדיאל הראשון שייערך ביבשת השחורה. במוזמביק הממשלה מסייעת לסקטור הפרטי לבנות יותר בתי מלון ובבוצוואנה וגם בזימבבואה הקורסת מזמינים נבחרות להתאמן אצלן לקראת המונדיאל.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x