$
עסקי ספורט

ישראל תגיד ביי גיא לאסולין?

מקרה הכדורגלן המוכשר והצעיר עשוי לפגוע קשות בכדורגל הישראלי ובאפשרות להישגים בעתיד

אוריאל דסקל 16:3604.06.09

גיא אסולין, ילד הפלא הישראלי שמשחק בברצלונה, סירב השבוע להגיע למשחקים בנבחרת הצעירה, שום שלפי משפחתו זאת "פוגעת לו בקריירה". בהתאחדות לכדורגל רתחו ואמרו ש"לא יעזור לו עם הדרכון הספרדי, כי הוא בכל מקרה לא יוכל לשחק בנבחרת ספרד".

 

אז זהו, שכן. אסולין עדיין יכול לשחק בנבחרת ספרד. הילד עדיין לא שיחק במשחק רשמי במדי נבחרת ישראל ולכן מותר לו "לעבור" לנבחרת אחרת. יש לכך תקדימים. אז כדאי שהתאחדות הכדורגל בישראל תבין זאת ומהר.

 

מה גם שיש עכשיו לפיפ"א חוקים חדשים  בעניין הזה.

גיא אסולין. תנו לנו פטור גיא אסולין. תנו לנו פטור צילום: ראובן שוורץ

 

בכל מקרה, יש כאן איזשהו כשל בסיסי בהבנת המקרה של אסולין. ההתאחדות לכדורגל צריכה להבין שאין לנו הרבה גיא אסולינים בישראל. צריך לשמור עליהם טוב מאוד כדי שיהיו יוסי בניון הבא ולא עמית בן שושן הבא.

 

צריך לעשות הכל כדי שאסולין יתפתח להיות שחקן בכיר בכדורגל האירופי ולא להקשות עליו במשימה הזאת. צריך לעבוד איתו נגד כל מיני רשויות שיעשו לקריירה שלו רק רע. ההתאחדות, כך נראה, עובדת נגדו ולא איתו.

 

בכלל, גם הממשלה צריכה להבין שהוא יתרום הרבה יותר ככדורגלן ישראלי בברצלונה מאשר ג'ובניק בבסיס חיל החינוך.

 

תדמיינו לכם

 

אסולין יכול להיות שחקן מפתח בנבחרת ישראל ולצד בן סהר אנחנו עוד עשויים ליהנות מדור מוכשר שיכול להביא אותנו אפילו למונדיאל - ובוודאי ליורו - שמ-2016 הולך להיות מפעל מנופח עם 24 קבוצות.

 

תחשבו על האושר, ה-Feel good factor, בישראל כשהנבחרת תעפיל לטורניר גדול? תדמיינו את החגיגות שיהיו בכיכרות ברחבי המדינה כשאסולין יבשל לבן סהר שער ניצחון נגד נבחרת סקוטלנד - שער שיעלה אותנו לרבע גמר אליפות אירופה.

 

תדמיינו מה זה יעשה למותג ישראל. תתארו מה זה יעשה לקופות בברים ומסעדות ברחבי הארץ. תחשבו מה זה יעשה לבורסה. לרצון של משקיעים זרים להזרים עוד כסף לישראל.

 

עזבו, תחשבו על סצנות השמחה בערים בישראל. כל זה שווה הרבה יותר מאיזה עקרון מטופש של צבא ההגנה לישראל. אגב, קציני צבא בכירים אמרו לי שהנוכחות של ספורטאי מצטיין בבסיס היא כאב ראש, שמלבד כרטיסים חינם למקורבי הרס"ר לא תורמת בשום דבר לצבא.

 

בקיצור, במדינה שלפחות 40% מהנערים בני ה-18 לא משרתים בצבא מכל מיני סיבות, אפשר לוותר לעוד נער בן 18. נער שבמקרה יכול להיות אחד מגדולי הכדורגלנים הישראלים בכל הזמנים.

 

2 מיליון יורו או שלוש שנים בגלילות?

  

אסולין מקבל בחודש הקרוב דרכון ספרדי שיעזור לו להשיג חוזה של מיליונים בברצלונה או בקבוצה אירופית אחרת. הוא יכול לעשות את החשבון הפשוט ולהבין ששירות בצה"ל צפוי לפגוע לו קשות בכיס. בשלוש השנים האלה שהוא אמור לעשות בהם שירות צה"לי מגוחך הוא יכול לעשות בערך 2 מיליון יורו. איזה בנאדם נורמלי יוותר על 2 מיליון יורו בשביל להרים פחיות בקריה?

 

בהתאחדות לכדורגל צריכים להבין, שאם הוא יחליט לוותר על ייצוג נבחרת ישראל בגלל הכסף - זה לגיטימי לחלוטין בעולמנו. זה גם יפתח לילדים ישראלים אחרים את האופציה הזאת, שעד לא מזמן נראתה כחילול הקודש.

 

השירות הצבאי מונע מכדורגלנים רבים להגיע לרמות הגבוהות של הכדורגל. בארסנל, למשל, רצו להחתים ילד ישראלי לפני מספר שנים, אבל הבינו שבגיל 18 ייאלצו לוותר עליו ולכן ויתרו על החתמתו. מאז בארסנל, אחת ממפתחות הכישרונות הטובות באירופה, לא מחתימים ילדים ישראלים, כמדיניות - וזאת למרות שיש כמה כישרונות שמעוררים אצלה עניין.

 

גבי אשכנזי היה חלוץ אימתני לשעבר באקדמיה הצבאית שלמד בה. הוא אוהב כדורגל ובמובן הזה יש אוזן קשבת להתאחדות לכדורגל, שצריכה להשיג לאסולין ולעוד ילדים מוכשרים פטור משירות צבאי ולתת להם סיכוי לשחק באירופה מגיל צעיר. אם זה יקרה, ייתכן שתהיה לנו נבחרת טובה. ונבחרת טובה, כאמור, שווה לישראל הרבה יותר מכמה חיילים שמבזים בשירותם את ערך השירות הצבאי.

 

ועוד שתי הערות על הכדורגל הישראלי והשאיפה לאירופה

 

* יאיר רבינוביץ', יו"ר הבקרה התקציבית, עוזב את הכדורגל שלנו בדיוק שהכי צריך אותו. רבינוביץ' הועזב, לכאורה, בגלל סכסוך עם עסקן התאחדות - משהו קלאסי כזה של הכדורגל הישראלי, שמעזיב את האנשים הטובים וההגיוניים בו. אבל לא אבדה תקוותנו, אם סוף סוף תקום כאן מנהלת ליגה, רבינוביץ' צריך להיות המנכ"ל.

  

* מכבי חיפה שוב הוכיחה עם חגיגות אליפות קלאסית, שהיא הקבוצה המאורגנת ו"האירופית" ביותר בליגת העל. ואיזה כיף שלא היה חלוץ אידיוט שקלקל את החגיגות עם זמירות גזעניות.  
בטל שלח
    לכל התגובות
    x