$
עסקי ספורט

סיכום עונה קצת אחר

למה אלכס שניידר מפסיק את התמיכה למכבי ת"א? האם דרור קשטן יכול להזמין את עמית בן שושן לנבחרת? מי מנהל את הפועל ת"א ואיך יעקב שחר התחיל את המו"מ שלו עם כוכבי הליגה

אוריאל דסקל 16:1331.05.09

אלכס לא רוצה. מובן

 

לאלכס שניידר, הבעלים של מכבי תל אביב, הספיקה שנה כדי להבין ששום דבר חיובי לא יצא מהכדורגל הישראלי. הוא מקצץ את העברות הכספיות שלו לקבוצה למינימום ומחפש משקיעים חדשים.

 

למה זה קרה? ובכן בוא נחזור ל-14.9 אז התפרסם ראיון עם אביב בושינסקי, יו"ר מכבי תל אביב, שהסביר מה צריך לקרות כדי ששניידר ימשיך להשקיע בקבוצה. "ככל שיראה שיש עבודה טובה יותר, מסודרת יותר, מקצועית יותר, ככה הוא ישקיע יותר", הכריז.

 

אז כנראה ששניידר לא ראה את הדברים האלה במועדון שניהל בושינסקי.

 

עוד מאותו ראיון עם בושינסקי: "אי אפשר לנהל את מכבי תל אביב כמועדון כדורגל גדול על סמך ההכנסות הטבעיות בלבד". שמעתם את זה, מכבי תל אביב כבר לא מועדון גדול. וזה רשמי.

 

הצהרות לחוד, מעשים לחוד

 

דניאל יאמר ב-19.5.2008, יום הצגתו של לותאר מתיאוס כמאמן מכבי נתניה: "זה יום היסטורי לכדורגל. אני רוצה להוכיח לעולם שאנחנו מדינה חזקה ולא אידיוטים!".

 

אז מה יאמר, אנחנו אידיוטים?

 

לותר מתיאוס, ב-19.5.2008: יום הצגתו כמאמן מכבי נתניה: "אומרים שאני מאמן בינוני? אני אוכיח לכם אחרת". אז זהו שלא.

 

שר התיירות

 

מתיאוס לא הוכיח לנו אחרת אבל הוא כן מקדם נפלא את ישראל כמקום נפלא לתיירים. שמש, חיי לילה טובים, מתקני בילוי חביבים, אנשים חמים. אבל מה, כדורגל זה כנראה משהו שאנחנו לא יכולים לעשות. "חוץ מכדורגל, היו לי חיים נהדרים בישראל" מסכם הגרמני את חווית הכדורגל שלו בישראל. יאללה, לקמפיין משרד התיירות עם בר רפאלי.

 

שאלה לדרור קשטן

 

האם דרור קשטן יודע שעמית בן שושן זימר לו שירים גזעניים נגד ערבים בחגיגות הגביע של בית"ר ירושלים? האם קשטן חושב שבן שושן יכול לשחק עכת יחד עם עבאס סואן, בירם כיאל, סלים טועמה ובני מיעוטים אחרים במדי נבחרת ישראל? האם ההתאחדות לכדורגל תרשה להזמין אותו? בוא נקווה שלא.

 

שוויון? לא בישראל

 

ברוב אירופה מקיימים את כל משחקי המחזור האחרון באותו יום, באותה שעה. זה עניין של שוויון. לא בישראל. אה, כוונו שעונים, יש משחק – אחרון חביב העונה - של מכבי חיפה נגד בית"ר ירושלים ביום שני. אתם כבר משנים תוכניות בשבילו, נכון?

 

לקיחת אחריות

 

איזי שרצקי, הבעלים של עירוני קריית שמונה, מאשים רק את עצמו בירידת הקבוצה לליגת המשנה. "אני האשם הכי גדול בכך שהקבוצה ירדה לליגה לאומית, אבל אני לא אעזוב כל עוד הקבוצה לא בליגת העל" אמר והוסיף: "נעשה הכל בעונה הבאה כדי לחזור אל המקום לו אנחנו ראויים". האם באמת יישאר בצפון גם אם לא תחזור לליגת העל בשנה הבאה?

 

כמה זמן זה עוד ימשיך?

 

גומא אגייאר מושך את משא ומתן שלו עם בית"ר ירושלים כחודש. הייתכן שהוא מושך את זה רק בגלל הכותרות בעיתונים שהוא מקבל ולא בגלל שהוא באמת רוצה להשקיע בקבוצה?

 

מסע הנעלבים יוצא לדרך

 

בשנה שעברה הבטיחו חזי מגן, יו"ר בני יהודה, ועמוס לוזון, הבעלים של מכבי פתח תקווה, שהם עוזבים את הכדורגל לתמיד. זה לא קרה. מי יבטיח לעזוב אותנו השנה? שוב רונן אלעד מהפועל פתח תקווה? אולי מישהו מהכח עמידר רמת גן? מישהו מהלאומית אולי?

 

שאלה לראי שהפועל

 

מי מנהל את הפועל תל אביב? גבי קצרה? אמיר לובין? מוני הראל? אלי טביב? אלי גוטמן? יש כמה אלפי אוהדי הפועל תל אביב שהיו מעוניינים לדעת.

 

ברוכים הבאים, חיכינו לך

 

הפועל באר שבע חוזרת לליגת העל ואם חצי ממה שאלונה ברקת מבטיחה יתקיים אז היא אפילו צפויה להתחרות בצמרת. עם מחלקת נוער שמוזרמים אליה לא מעט כספים, עיר תומכת ואוהדת ומאמן צעיר ומוכשר, גיא עזורי, הפועל באר שבע צריכה לשריין את מקומה בליגת העל. לא שזה אמור להיות קשה מדי בשנה הבאה.

 

תתחילו להתרגל

 

הפועל חיפה, הפועל עכו, הפועל רמת גן, הפועל רעננה, קבוצות ליגת על.

 

נתון חשוב 

 

 430 שערים בלבד הובקעו העונה, ממוצע של 2.17 שערים למשחק. זו הכמות הנמוכה ביותר לפחות בשבע השנים האחרונות.

 

ועוד נתון חשוב

 

5,155 צופים בממוצע מגיעים למשחק בליגת העל. עם הפועל רעננה, 400 צופים במשחק העלייה, וקבוצות נוספות שלא מצליחות להביא יותר מ-2,000 איש למשחקים שלהן, לכמה הממוצע הזה ירד?
אבי נמני ומאור בוזגלו. יקצצו? אבי נמני ומאור בוזגלו. יקצצו? צילום: ראובן שוורץ

 

עצה 1

 

ההתאחדות לכדורגל צריכה לתת בונוסים על "ערך בידורי" – לקבוצות שכובשות הכי הרבה שערים. ההתאחדות גם צריכה להעניק בונוס מיוחד לקבוצה שמביאה הכי הרבה קהל.

 

עצה 2

 

ההתאחדות לכדורגל צריכה לתת בונוס מיוחד לקבוצות שעולות לשחק רק עם שחקנים ישראלים.

 

עצה 3

 

מועדונים עם בעיות מזומנים צריכים להתחיל למכור "מניות" לאוהדים ולהכניס נציגיהם להנהלות. ההתאחדות צריכה לתת בונוסים לקבוצות שעושות זאת.

 

עצה 4

 

בצ'רלטון צריכים להגיע להסדר חדש עם ההתאחדות לכדורגל, לדרוש ריכוז רוב המשחקים לשעה אחת ולאפשר תוכנית "שירים ושערים" טלוויזיונית. לאף אחד אין סבלנות לחמש שעות רצופות של כדורגל ישראלי ואם תוכנית כזו ייתכן והכדורגל הישראלי עוד יראה דינמי ומרגש.

 

חשבון פשוט 1

 

למי שזה לא יהיה שמנהל את בית"ר ירושלים בעונה הבאה – תעשו חשבון פשוט. אם זכייה בגמר גביע מבטיחה מענק של 400 אלף שקל מההתאחדות אז אל תשלם בונוסים בסך 1.9 מיליון שקל לשחקנים שזוכים בגביע (כפי שקרה השנה). חשבון פשוט חברים. חשבון פשוט.

 

חשבון פשוט 2

 

מכבי חיפה זכתה במענק מיקום + מענק העפלה לגמר גביע של 3.425 מיליון שקל. המשכורת של יניב קטן: 2 מיליון שקל. האם קטן אחראי ל-58% מהנקודות של מכבי חיפה? האם הוא אחראי בכמעט 60% לכך שהקבוצה העפילה לגמר הגביע? המשכורות של השחקנים שלה צריכות להיות נגזרות מהמענקים האלה ולא לבלוע את הבונוסים האלה.

 

סחורה חמה

 

השבוע תוציא ההתאחדות לכדורגל את מכרז זכויות השידור לעונות הבאות. החבילה היחידה שלא תהיה במכרז היא המשחקים המשניים, שמוחזקת בידי צ'רלטון לעוד שלוש עונות. יאמי.

 

מתחיל את הקיץ

 

אחלה התחלה למשאים ומתנים בקיץ. יעקב שחר: "התקציב של מכבי חיפה 35 מיליון שקל ולא תחרוג ממנו".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x