$
עסקי ספורט

פרמיירליג: המסים החדשים יבריחו את הכוכבים

החוק החדש לפיו בעל הכנסה של למעלה מ-150 אלף ליש"ט בשנה מעביר 50% משכרו למס הכנסה, עשוי להבריח כוכבים רבים מהאי הבריטי. אנדריי אראשבין, כוכב ארסנל, כבר דורש העלאה

אוריאל דסקל 14:3724.05.09

חוקי המס החדשים בבריטניה עשויים להבריח כוכבי כדורגל מהאי הבריטי. לפי החוק שייכנס מהשנה הבאה, בעלי הכנסה של למעלה מ-150 אלף ליש"ט יאלצו להעביר כ-50% משכרם למס הכנסה.

 

כדורגלנים רבים בפרמיירליג מרוויחים הרבה יותר מ-150 אלף ליש"ט בשנה, חלקם מרוויחים את הסכום

הזה בשבוע עבודה.

 

לפי החישובים קבוצות יצטרכו לשלם מס של 1.7 מיליון ליש"ט בשנה עבור שחקן שמרוויח 70 אלף ליש"ט בשבוע – עלייה מאסיבית של 320 אלף ליש"ט ביחס לחוקים הנוכחיים.

 

כריסטיאנו רונלדו, שלפי "הדיילי מייל" מרוויח 125 אלף ליש"ט בשבוע, יצטרך לשלם כ-670 אלף ליש"ט יותר בשנה מאשר הוא משלם כיום. סכום זה מייצג 19% עלייה בעלות השכר השנתית שלו. מנצ'סטר יונייטד, כדי להשאיר את רונלדו, תצטרך לשלם לו 187.5 אלף ליש"ט.

 

מייק ווארברטן, אחד ממומחי המס הגדולים בבריטניה, אמר אתמול ל"דיילי מייל" שמדובר על "נושא גדול" שיכול להוביל שחקנים בכירים לעזוב למדינות שם המיסים נמוכים יותר.

 

חוקי המיסוי החדשים יהפכו את הפרמיירליג לליגה "הקשוחה" ביותר באירופה בנושא המיסים: המיסוי המרבי על שחקנים זרים בליגה הספרדית מגיע ל-25% בלבד מסך המשכורת השנתית שלהם. בליגה הצרפתית הוא מגיע ל-40%, בסריה A האיטלקית ל-43% ובבונדסליגה הגרמנית ל-45%, בעוד בפרמיירליג הוא יעמוד, כאמור, על 50%.

 

אנדריי ארשאבין, שהגיע לארסנל בחורף ושינה את פני העונה של הקבוצה, הוא הראשון שעושה צעדים בעקבות החוק. לפי ה"דיילי מייל" הוא דורש מהקבוצה לפתוח את החוזה עמו.

 

ארשאבין נמצא על חוזה של 80 אלף ליש"ט בשבוע בארסנל. "יש לי בעיה עם החוזה, ניואנסים קטנים שקשורים למס ודברים אחרים", אמר ארשאבין. "כתוצאה מזו אני מקבל הרבה פחות כסף ממה שציפיתי. זה לא קריטי אבל אני רוצה לתקן את המצב הזה. הסוכן שלי עכשיו מטפל בזה. אבל העצה שלי לשחקנים רוסים אחרים שרוצים לשחק באנגליה היא לשים לב למס החדש הזה".

 

ארשאבין, שברוסיה שילם מס של 13% ממשכורתו בלבד, הוסיף: "חשוב מאוד לשים לב לדברים האלה בשביל שלא יהיו הפתעות לא נעימות בנוגע לדברים האלה".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x