$
עסקי ספורט

סטן קרונקי הפך לבעל המניות הגדול בארסנל

המיליארדר האמריקאי רכש כ-8% נוספים בכ-45 מיליון ליש"ט וכעת הוא מחזיק ב-28.3% מהמועדון. למיליארדר האוזבקי אלישר אוסמאנוב 25% מארסנל

אוריאל דסקל 13:4802.05.09

המיליארדר האמריקאי סטן קרונקי, עשה עוד צעד לכיוון רכישת ארסנל מהפרמיירליג. הוא הגדיל את אחזקותיו בארסנל מכ-20% ל-28.3% על ידי רכישת המניות של משפחת קאר. רוצ'רד קאר, שהוא מנהל בדירקטריון המועדון, החזיק במניות והוא מייצג את המשפחה שמזוהה עם המועדון כבר עשרות שנים.

 

על

ידי רכישת המניות הפך קרונקי לבעל המניות הגדול ביותר בארסנל. לאלישר אוסמאנוב, המיליארדר האוזבקי, 25% מהמועדון.

 

לא ברור כמה קרונקי שילם - מניה של ארסנל שווה בין 8,500 ל-10,500 ליש"ט - אך הערכה היא שהאמריקאי המכונה "סטן השקט" שילם כ-45 מיליון ליש"ט עבור המניות.

 

הערכות באנגליה הן שקרונקי, שרכש 8% בחודש שעבר מידי דני פיזמן, מנסה להשתלט על המועדון וינסה לרכוש את 16% שבידי ליידי נינה ברייסוול סמית', שעזבה את הדירקטריון בטריקת דלת בדצמבר.

 

באפריל הסתיים החוזה בין חברי הדירקטריון שמנע מהם למכור מניות למי שאינו חבר דירקטריון. קרונקי, חבר דירקטריון מתחילת העונה, ניצל את קשריו הטובים עם מנהלי המועדון כדי להגדיל את מניותיו.

 

לא בטוח שאלישר אוסמאנוב, שבשלב מסוים גם כן היה מעוניין לרכוש את המועדון, יכול כעת להרשות לעצמו לגייס את הסכומים שיהפכו אותו לבעל המניות הגדול בארסנל.

 

אם יגדיל קרונקי את אחזקותיו ל-30% יחוייב, לפי החוק הבריטי, להגיש הצעה על כל המניות של המועדון.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x