$
עסקי ספורט

בעל הקבוצה שהכי נפגע במיתון: המיליארדר האוזבקי של ארסנל

לפי רשימת העשירים של השבועון הבריטי "סאנדיי טיימס" המיתון גרם לאובדן הון גדול גם בקרב בעלי קבוצות הפרמיירליג. אלישר אוסמאנוב, בעלים של 25% מארסנל, איבד 74% מהונו. רומן אברמוביץ', הבעלים של צ'לסי, איבד 40% מהונו

סוכנויות הידיעות 13:0427.04.09
איזה בעל קבוצה נפגע בצורה הקשה ביותר מהמיתון? לפי רשימת העשירים של השבועון הבריטי "סאנדיי טיימס" המיתון גרם לאובדן הון גדול גם בקרב בעלי קבוצות הפרמיירליג.

 

הנפגע הקשה ביותר הוא אלישר אוסאמנוב, לו כ-25% מארסנל. המיליארדר האוזבקי, פעם מקום 91 ברשימת עשירי העולם,
איבד 74% משוויו במהלך המיתון. כיום הוא שווה 1.5 מיליארד ליש"ט בלבד. לפני שנה היה שווה 5.72 מיליארד ליש"ט. פגיעה זו בנכסיו לבטח תשפיע על המשך מהלכיו בכל הקשור לארסנל.

 

רומן אברמוביץ', הבעלים של צ'לסי, איבד גם הוא אחוזים ניכרים מהונו. המיליארדר הרוסי שחי בבריטניה שווה כיום 7 מיליארד ליש"ט – 40% פחות ממה שהיה שווה בשנה שעברה – 11.7 מיליארד ליש"ט.

 

מייק אשלי, הבעלים של ניוקאסל יונייטד, איבד 50% מהונו האישי והוא שווה כיום 1.4 מיליארד ליש"ט.

 

לאקשמי מיטאל, המיליארדר ההודי לו אחוזים ניכרים מק.פ.ר מליגת המשנה הוא האיש הכי עשיר בכדורגל האנגלי – עם הון המוערך ב-10.8 מיליארד ליש"ט (ירידה של 16.9 מיליארד ליש"ט בשנה שעברה).

  

ג'ו לואיס, הבעלים של טוטנהאם, שווה 2.5 מיליארד ליש"ט (ירידת ערך של 300 מיליון ליש"ט). הוא במקום השלישי ברשימת בעלי הקבוצות העשירים.

 

מייקל אואן, חלוץ ניוקאסל, הוא האיש הצעיר (מתחת לגיל 30) הכי עשיר בבריטניה – עם הון מוערך של 40 מיליון ליש"ט. דיוויד בקהאם, כוכב מילאן, הוא הכדורגלן הכי עשיר עם הון מוערך ב-125 מיליון ליש"ט.

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x